Legendárny Bugs Bunny oslavuje 80 rokov! Oslávte to spolu s ním so zostrihom jeho scénok

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bugs Bunny má už 80 rokov

Znie to až neuveriteľne, ale legendárna postavička, na ktorú sme sa pozerali od detstva, sa vysiela na obrazovkách už dlho. Bugs Bunny tento rok oslavuje okrúhle výročie 80 rokov a pri tejto príležitosti vypustilo Warner Bros. Kids viacero videí. Takto môžete aspoň symbolicky oslavovať s najznámejším kresleným králikom aj vy.

Aj keď – králikom či zajacom? Túto otázku ste si možno v minulosti položili aj vy. Ak ste v tom nemali jasno, tak vedzte, že zďaleka nie ste jediní. Ale ako to už v dnešnej dobe často býva, ak sa do niečoho pustí internet, tak dostávame odpoveď priamo od tvorcov. A dostala sa aj v tomto prípade – ale je celkom neočakávaná.

bugs bunny
Zdroj: hipwallpaper.com

Ani oni sami presne nevedia, označovali ho počas rokov už rôzne. Sami na to povedali, že to nerozhoduje. Hlavné je, aby si zachoval svoju bezstarostnú povahu. Ale nakoľko mu prischlo oslovenie „kvávik“ od jeho nemesis, Elmera Fudda, tak zrejme toto bude presnejšie. Rovnako o tom môžu svedčiť aj tabuľky „sezóna králikov“, ktoré mu stále predkladá ďalší sok, káčer Duffy.

Kým sa dostal na obrazovku, zabralo to nejaký čas

Nech je ale čím chce, v každom prípade je to postavička, ktorá vznikla už v roku 1930. Vtedy ho vytvoril animátor Leon Schlesinger. Práve po ňom bola pomenovaná celá spoločnosť, ktorá sa neskôr preorganizovala. Tak dostala názov Warnes Bros. Cartoons a v podstate ju poznáme tak dodnes. Zo začiatku sa objavoval v sériách Looney Tunes a Merrie Melodies.

bugs bunny wild hare
Zdroj: historydaily.com

Išlo o krátke filmy a aj z nich pochádzajú klipy obsiahnuté vo videu. Prvý televízny debut mal ale až po desiatich rokoch svojej existencie, teda v roku 1940. Vtedy dostal svoj vlastný animák s názvom A Wild Hare (teda Divoký zajac, čiže zase by sme sa mohli dostať k polemike o jeho druhovom príslušenstve). Veľa ľudí si ale myslí, že to bolo už o dva roky skôr. V klipe Porky’s Hare Hunt (teda Porkyho lov na zajaca) sa ale objavila iná, podobná postava, Happy Rabbit.

Bugs Bunny je ale aj po 80 rokoch nezameniteľný. Jeho charakteristická šedá a biela farba sa v podstate nezmenila. V originále ho nahovoril Mel Blanc, vďaka ktorému dostal svoj známy brooklynský prízvuk, preto sa oplatí vypočuť si aj pôvodné znenie. V ňom krásne vyznie jeho klasická hláška „Eh… What’s Up Doc?„, ktorá bola ale u nás stále kvalitne pretransformovaná na „Hmm… Čo sa deje kamoš?“

bugs bunny looney toones
Zdroj: metv.com

Slávnejšiu animovanú postavičku naozaj nenájdete

Práve od roku 1940 až do roku 1964 zažil časy svojej najväčšej slávy. Vtedy s ním vyšlo až cez 150 rôznych animovaných diel. Boli to filmy, seriály, komiksy a objavoval sa aj na obálkach. A to nielen magazínov, ale aj platní. Nečudo, že sa takto stal v podstate tvárou a maskotom animovanej súčasti Warner Bros.

Za celú dobu svojej existencie si našiel cestu aj do počítačových hier, či dokonca reklám. Inšpirované sú ním aj zábavné parky. Objavil sa vo viac animovaných filmoch ako akákoľvek iná postava a celkovo je deviatou najzobrazovanejšou postavou na svete. Vďaka tomu má aj vlastnú hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy.

Skutočne postava, ktorá si zaslúži byť oslavovaná. WB Kids sa preto rozhodli zverejňovať sériu videí, ktoré sú práve akýmsi spôsobom oslavy tejto legendy. Nedávno vyšiel zostrih 80 krátkych klipov, ktorý pekne zhŕňa 80 rokov jeho pôsobenia. Vráťte sa teda do detstva k sobotným ránam, kedy ste sledovali jeho dobrodružstvá a znovu si užite Bugsa Bunnyho.

Verili by ste tomu, že Bugs Bunny už má 80 rokov? Tiež ste sledovali jeho dobrodružstvá každé víkendové ráno? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: geektyrant.com, wikipedia.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -