Známy majster animácie nás navnaďuje na film Spider-Man: Paralelné svety 2

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé info o Spider-Man: Paralelné svety 2

Kreslený film Spider-Man: Paralelné svety 2 je ešte pomerne ďaleko od svojho vydania. Dočkať sa ho máme v októbri roku 2022 a informácie o ňom sú zatiaľ veľmi ojedinelé. Tvorcovia však sľubujú ešte väčší vizuálny zážitok, čo je dosť odvážne tvrdenie pri tom, ako majstrovsky bola spracovaná prvá časť.

Tá predstavila unikátny spôsob animácie a predstavila nám multiverzum, vďaka ktorému sme mohli spoznať viacerých Spider-Manov. Teda… Spider-ľudí. Tvorcovia ale hovoria o tom, že teraz mieria ešte vyššie.

Producent Christopher Miller povedal, že tromfnú prvý film. On sám tvrdí, že technológie prostredníctvom ktorých na snímke pracujú a jej vizuálny štýl ho totálne odpálil. A vydal skutočne silné prehlásenie, v ktorom uviedol, že pri pokračovaní bude prvý diel vyzerať čudne.

Spider-Man: Paralelné svety RECENZIA
Zdroj: polygon.com

Animátorské eso v tíme

Ale popri tom, ako neustále pracujú na umeleckých technikách, by to nemusel byť taký problém. A navyše sa im podarilo k tímu pridať skutočne veľké meno, čo sa animácie týka. Dalo by sa povedať, že je ním už majster vo svojom remesle, ktorým je Octavio Rodriguez. A práve on na svoje sociálne siete nahral krátky odkaz, ktorý nás ale aj tak zdvihol zo sedadiel a prebudil v nás nadšenie.

Rodriguez má v minulosti v zásobe skutočne bohatú zbierku animákov, na ktorých pracoval. Pracoval prevažne s Pixarom na snímkach ako Príšerky: Univerzita, Coco a najnovšie aj Rodinka Úžasných 2. Okrem toho pracoval aj na seriáli z prostredia Hviezdnych Vojen odohrávajúcim sa medzi druhou a treťou časťou. Ide samozrejme o slávne Clone Wars. S takýmto portfóliom sa teda skutočne nemusíme obávať o osud pokračovania animovaného Spider-Mana.

Čo hovoria o pokračovaní tvorcovia?

Zatiaľ však ešte nevieme, čo Paralelné svety 2 prinesú. Nevieme, ktoré alternatívne verzie pavúčieho muža (či ženy) si nájdu cestu do pokračovania. Samozrejme, aj toto bola otázka, ktorá bola položená producentovi. Spolu s koproducentom Philipom Lordom sa na ňu pokúsili odpovedať tak, aby toho príliš veľa neprezradili. Miller sa vyjadril:

„Myslím, že je tu celá kopa možných charakterov, ale nechcem povedať príliš, pretože je tu široký záber postáv, ktoré teraz prichádzajú do Spider-Man svetov. Ale zábavné na tom je hľadať tie, ktoré ešte neboli predstavené a zaradiť ich, a mať tak niečo zaujímavé a tematické, čo sa dá povedať.“

A Lord k tomu ešte dodal:

„Musím nad tým POPREMÝŠĽAŤ. Je to dobrá otázka, na ktorú ale ešte zatiaľ nemáme dobrú odpoveď. Ale je to ako keby sme prišli na veľkú hostinu – je z čoho vyberať. A onedlho by sme mohli mať odpoveď.“

Vráti sa aspoň niekto z alternatívnych Spider-Manov?

Okrem základnej postavy Milesa Moralesa by sa ale mohol prípade vrátiť aj Peter B. Parker. V to dúfajú nielen fanúšikovia, ale aj jeho (dabingový) herec samotný. Jake Johnson by si to rád zopakoval, pretože skutočne miloval hranie Petera. Povedal dokonca, že s postavou celý ten čas žil a miloval materiál, podľa ktorého bola vytvorená. Dokonca zbožňoval prácu aj so Shameikom Moorom, ktorý nahovoril práce Moralesa a stále sú vraj v kontakte.

potitulková scéna filmu Spider-Man: Paralelné svety
Zdroj: hdqwalls.com

Na to, čo pokračovanie prinesie, si budeme musieť chvíľu počkať. Od pôvodnej snímky, ktorá otvorila Spider-Manovský vesmír, v ktorom sa stretli rozličné verzie, aby zachránili New York od Kingpina, ubehli dva roky. A dva ďalšie si ešte počkáme na druhý diel. S prísľubmi kvalitného filmu a jedinečnej animácie však bude toto čakanie o čosi menej kritické.

Ste zvedaví na nový štýl animácie a rozprávanie príbehu vo filme Spider-Man: Paralelné svety 2? Čo hovoríte na nového animátora v tíme? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -