Tieto bizarné verzie Spider-Mana zrejme tak skoro v MCU filmoch neuvidíme

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Príliš zvláštne verzie Spider-Mana pre veľké plátno

Marvel a Sony, naťahovanie o postavu pavúčieho muža. Tento príbeh už zrejme veľmi dobre poznáte. Je dôvodom, prečo vznikli už jeho tri rozličné filmové verzie (Maguire, Garfield a aktuálne v MCU Holland). Vďaka stránkam komiksov ale môžeme vedieť, že existujú skutočne zvláštne verzie Spider-Mana.

Dokonca ohľadom toho vznikol aj celý komiksový event s názvom Spider-Verse. V ňom sa stretávali jednotlivé postavy z viacerých vesmírov a niektoré z nich boli skutočne bizarné. Na motívy tejto rozsiahlej grafickej novely bol vyrobený aj kreatívne animovaný film Spider-Man: Paralelné svety. V ňom sme mohli vidieť Spider-Noir verziu, či prasaciu verziu Spider-Ham.

Spider-Man: Paralelné svety
Zdroj: polygon.com

Existuje mnoho variantov tejto postavy. Za jeho už takmer 80-ročné pôsobenie sa nie je čomu čudovať. Môžeme vidieť barokového Spider-Mana z roku 1602, zombie z rovnomenného eventu, mexického z roku 2099 (aj toho sme mohli vidieť na konci Paralelných svetov…), avšak tu sa zameriame práve na verzie, ktoré sa objavili v Spider-Verse. Vychutnajte si podľa náš tie najlepšie z nich.

Tragédiami nestíhaný Spider-Man

House of M je známy ako séria, ktorá drasticky zmenila Marvel. Pre Petera Parkera to bolo ale zhmotneným snom. Základ je podobný, ako sme na to zvyknutí – mladého študenta pohryzie rádioaktívny pavúk, pričom získa schopnosti. Tomuto tínedžerovi sa ale vyhýbajú tragédie (ak nepočítame jeho výzor ako člena NSYNC…)

Peter-Parker-House-of-M
Zdroj: marvel.fandom.com

Jeho strýka Bena nikdy neprepadnú, Gwen Stacy sa do neho tiež hneď zaľúbi, zoberú sa a majú deti. Stane sa filmovou hviezdou, veľkým podnikateľom, a stále aj napriek svojej popularite udržiava svoje poslanie superhrdinu. Možno sa vám táto verzia nezdá až taká zvláštna, ale pre charakter, ktorého postretlo jedno nešťastie za druhým, je to skutočne nečakaný zvrat!

The Spider

Miles Morales naštartoval sériu Ultimate, v ktorej sa začali objavovať tucty rozličných Spider-Manov. Nie všetci boli na rovnakej strane. Jeden z nich je jednoducho známy ako The Spider.

ultimate the spider
Zdroj: screenrant.com

Je zloduchom, supervojakom, ktorého poslali na tajnú misiu – destabilizovať Severnú Kóreu. Zdá sa vám to slabé? Poslal ho tam Gregory Stark, dvojča-klon známeho Iron Mana. Jeho pôsobenie ale nebolo dlhé, nakoľko sa na o neho postaral Hawkeye. Séria Ultimate bola zrušená a s ňou aj pôsobenie tohto nepriateľského pavúka.

Spider-Punk

Chceli ste niekedy vidieť Spider-Mana ako rebela, ktorý bojuje hudbou? Jednoznačne máte možnosť v príbehu, kde sa pozrieme do dystopickej budúcnosti, v ktorej Norman Osborn vládne Spojeným štátom. Tyransky ich utláča s pomocou policajnej sily (až orwellovskej) známej ako Variable Engagement Neuro-sensitive Organic Mesh (V.E.N.O.M.). Spider-Punk bojuje silnou hudbou a na konci vymláti Osborna elektrickou gitarou. Toto neprehliadnite.

spider-punk zvláštne verzie spider-mana
Zdroj: cbr.com

Spirit Spider

Za tie roky sme mohli vidieť aj akési spojené verzie s inými postavami (napr. Arachknight – spojenie s Moon Knightom). V tejto verzii sa ale Peter ujme iného charakteru. Po neúspešnom experimente sa dostáva jeho duša do pekla, aby ju vyslobodil Doctor Strange. Vlastne nie – v príbehovej línii Vengeance je najvyšším čarodejom Bruce Banner.

Aby ho zachránil, musí zobrať sily z podsvetia (a s nimi uväznené duše) a tak vzniká Spirit Spider. Alebo ako si niekedy hovorí, Ghost Spider. Netreba hovoriť, že ide o kombináciu Spider-Mana a Ghost Ridera, pričom disponuje schopnosťami a možnosťami oboch. Je to jednoducho cool. A vypracovaný Spider-Man v modrých plameňoch nebudí málo rešpektu.

ghost spider zvláštne verzie spider-mana
Zdroj: marvel.fandom.

Zvieracie verzie Spider-Mana

Zvláštne verzie Spider-Mana by istotne nemohli byť kompletné bez jeho zvieracích variantov. V animovanom filme nám už bola predstavená postava Spider-Ham. Čo o ňom možno ale neviete je, že bol členom podobne orientovanej skupiny superhrdinov: Captain Americat, Ducktor Doom a Swinester Six. Existujú však aj ďalší zvierací hrdinovia so schopnosťami pavúčieho muža.

Je pravda, že táto jedna verzia nie je akousi plnohodnotnou postavou. Ide o mačku, ktorá žije v dome geekov. Tak sa dozvie o Spider-Manovi a takmer denne sníva o tom, že z jeho schopnosťami bojuje proti svojmu nemesis – holubovi menom Venom. Ten sa však bohužiaľ skutočne objaví a nepripravená Spider-Cat prichádza o všetkých sedem životov…

spider-cat
Zdroj: marvunapp.com

Existuje však aj Marvel vesmír, kde sú všetky známe postavy primátmi. A tak sa dostávame k Spider-Monkey. Ten začína ako antihrdina, keď sa nedokáže správať k blízko vyššie vyvinutým opiciam (ľuďom) a je arogantný. Neštíti sa ani zabíjania, ale vďaka Iron Manovi (z nášho vesmíru) sa polepší (aj tu supluje výchovné metódy strýka Bena) a stane sa členom Ape-Vengers.

spider-monkey
Zdroj: epicstream.com

Man-Spider

Ak ste niekedy chceli brať pavúčieho muža doslovne, tak to je prípad aj tohto príbehu. Dokonca sa to stalo aj viackrát. Najznámejší prípad je ale, keď na Peterovi experimentoval Brainchild, čím z neho vytvoril desivého hybrida medzi človekom a pavúkom. Man-Spider je primitívny, impulzívny, a povedzme si to na rovinu – aj nechutný. Nabudúce prehodnotíte, či by ste chceli vidieť skutočného vrhača pavučín.

Man-Spider zvláštne verzie spider-mana
Zdroj: marvelultimated.fandom.com

Spiders-Man

A čo je zvláštnejšie ako veľký dospelý pavúk v kostýme? Tisícky malých pavúčikov v tom istom kostýme. Nie je extra čo viac dodať – jednoducho množstvo pavúkov vyformovaných do podoby muža v spandexe (ale vraj v tvare Petera Parkera). Nechutné a desivé? Možno – buďme ale radi, že táto logika nefunguje na ostatné postavy z tohto sveta. Nechcel by som vidieť Rhina… a ani Wolverina.

spiders-man
Zdroj: comicbook.com

Webslinger

A do tretice všetko dobré (či zlé?). Táto desivá podoba pochádza z temnej fantasy. Mladý Peter sa zatúla do lesa známeho ako Webwood. Tam dostane od čarodejnice schopnosti, ktoré poznáme. Musí však prisahať, že ich nepoužije na osobné obohatenie alebo vo vlastný prospech. Ako však všetci vieme a poznáme, stane sa situácia so strýkom Benom…

To, že zachránil svojho strýka od zločinca, je podľa čarodejnice zneužitie moci. Preto dostane novú, viac strašidelnú podobu Webslingera. Musí chrániť magický les a nie je prekvapením, že často kvôli tomu vydesí miestnych na smrť.

marvel webslinger zvláštne verzie spider-mana
Zdroj: youtube.com

Cosmic Spider-Man

Ultimátna sila pre všetkých Spider-Manov vystupujúcich v Spider-Verse. Keďže sa stali prenasledovanými, poskytol im útočisko. A že sú na správnom mieste potvrdili samotní tvorcovia komiksu, ktorí povedali, že sily tohto hrdinu niekoľkonásobné prevyšujú Supermana. Aj by sme tomu uverili – dokázal odstreliť Hulka na Mesiac. Malíčkom.

Kozmický Spider-Man alebo Captain Universe, ako sa nazýva, disponuje silou známou ako Enigma Force. Vďaka nej má schopnosti a sily takmer božských rozmerov. Dokáže manipulovať vesmírnou energiou, pohybovať sa medzi subatomárnymi časticami a spravil dieru do sveta (skutočne – päsťou prerazil niekoľko vesmírov).

captain universe
Zdroj: pinterest.com

Twinkies Spider-Man

Spider-Man sa v minulosti stal tvárou spoločnosti Hostess, keď propagoval ich sladkú tyčinku Twinkies. A čo by to bolo za autorov, keby aj túto verziu nezahrnuli do komiksov. Nie je žiadnym hrdinom, ale predajcom na plnej čiare. Nevrhá siete, ale zato veľmi rád rozpráva o tom, aké sú Twinkies skvelé. Ale aby sme ho nevideli iba v zlom svetle – podarilo sa mu poraziť zloduchov veľkým balením sladkosti. A to dokazuje, že aj reklamná kampaň môže mať vlastný vesmír.

hostess spider-man
Zdroj: screenrant.com

BONUS 1: Spider-Boy

Zvláštne verzie Spider-Mana, ktoré sme doteraz zahrnuli, sa objavili v Spider-Verse. Tento však pochádza z úplne iných príbehov aj časov. Kedysi vzniklo niečo, čomu sa hovorí Amalgam univerzum – svet, v ktorom spojili sily DC a Marvel. V crossoveri tak vznikali akési spojenia postáv od oboch vydavateľov.

Jedným z nich je fúzia Spider-Mana a Superboya. Má vysokú rýchlosť, silu, ale nevrhá siete. Namiesto toho dokáže okolo seba nakrátko ovládnuť gravitáciu a tak sa vymrštiť do diaľky. A aby sa nezabudlo, navyše je supervojakom. Rozhodne zaujímavý nápad na superhrdinu.

spider-boy
Zdroj: devianart.com

BONUS 2: Zvláštne verzie Spider-Mana v iných krajinách

Neustále sa môžeme presviedčať o tom, že Japonci sú schopní naozaj všetkého. Takže ešte pred tým, ako bola manga Spider-Man, či jeho mecha verzia z Paralelených svetov, tu bol seriál z roku 1979. Takuya Yamashiro (samozrejme, že nie Peter) tu bojuje proti mimozemskej hrozbe vedenej profesorom Monsterom.

Keďže je to z krajiny vychádzajúceho slnka, pripravte sa na plnohodnotné takusatsu. Ide o show, kde sa bojuje a snažia sa o veľké efekty, ale s malým rozpočtom (predstavte si napríklad Power Rangers). Ak teda chcete vidieť Supaidamana bojovať vo vlastnom robotovi proti príšere vo veľkosti mrakodrapu, toto je to pravé orechové.

Ale nie iba z tejto krajiny pochádza skutočne bizarná podoba. Pripravte sa na talianskeho Spidermana (správne, bez pomlčky). Nepotrebuje totiž siete. Je to nahnevaný muž s prísnym fúzom a brokovnicou (ale zato v tričku s pavúkom). Bolo by to iste veľmi zvláštne poňatie, našťastie ide ale o paródiu na akčné filmy 70. rokov. Ak však chcete vidieť násilnú, ale zato zábavnú verziu, siahnite po tomto austrálskom filme.

Ktoré zvláštne verzie Spider-Mana sa vám zdajú najviac cez čiaru? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -