Princezná Diana je hlavnou postavou chystanej snímky Spencer. Ktorá herečka ju stvárni?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Princezná Diana vo filme Spencer

Princezná Diana bude hlavnou postavou v chystanej životopisnej dráme s názvom Spencer. Ako režisér sa o ňu postará Pablo Larraín, ktorý so žánrom už má skúsenosť, nakoľko v minulosti priniesol filmy Jackie či Neruda. Pracovať bude opäť so svojim pôvodným produkčným tímom, s menami ako Juan de Dios, Jonas Dornbach, Janine Jackowski alebo Paul Webster.

O scenár sa postará Steven Knight, ktorý písal hlavne seriál Peaky Blinders alebo Taboo, ale poznať ho môžete aj vďaka Dievčaťu v pavúčej sieti s Claire Foy. Príbeh filmu sa zameria na jeden konkrétny víkend to života Diany na začiatku 90. rokov. Dejovo sa bude zameriavať na tri dni, počas ktorých princezná pochopila, že jej vzťah k manželovi chladne.

diana charles
Zdroj: history.com

O čom bude príbeh?

Oficiálne nám dali tvorcovia takýto krátky popis:

„Diana sa rozhodla, že jej manželstvo s princom Charlesom nefunguje. Potrebuje sa od neho oddeliť a ísť inou cestou, ak sa má jedného dňa stať kráľovnou.“

Dvojica bola zosobášená od roku 1981. Ako môžeme vedieť z histórie, ich vzťah bol neustále publikovaný, a tak vieme aj o jeho presnom konci. Stalo sa tak v roku 1996. Tieto udalosti však už vo filme pokryté nebudú. Rovnako snímka nezachytí ani tragickú smrť, ktorá sa odohrala v roku 1997 vo vozidle. Princezná Diana pritom unikala od kráľovskej rodiny a snažila sa vyhnúť prenasledujúcim paparazzom.

diana pohreb
Zdroj: telegraph.co.uk

Rozprávka naruby

Larraín je príbehom značne fascinovaný a to hlavne preto, že podľa neho popiera tradičné predstavy šťastných koncov. Hovorí o tom nasledovne:

„Obvykle princ nájde princeznú, zoberú sa a ona sa stane kráľovnou. Toto je rozprávka. Ale keď sa niekto rozhodne to zmeniť a ísť vlastnou cestou, je to obrovské rozhodnutie. Je to rozprávka dolu hlavou. Vždy som tým bol prekvapený a vedel som, že to muselo byť hrozne ťažké spraviť. A to je srdcom nášho filmu.“

Kto si Dianu zahrá?

Režisér sa podľa jeho vlastných slov vybrať do filmu talentovanú herečku. Vybral si známu postavu, ktorá získala ocenenie Cesar. Hovoríme o Kristen Stewart, herečkou spájanou hlavne so ságou Twilight a najnovšie Charlieho anjelov. Počas svojho pôsobenia však ukázala, že dokáže prijať aj vážnejšie role.

pod vodou
Zdroj: badfeelingmag.com

V súčasnosti očarila kritikov aj divákov svojim predstavením vo filme Pod vodou. V každom prípade bude ale stvárnenie princeznej pre 30-ročnú herečku novou výzvou a preto dúfame, že ju zvládne a uvidíme, ako sa role ujme.

Larraín sa sám vyjadril, že sa na film neskutočne teší. Baví ho robiť snímku o jednej z najviac inšpiratívnych žien v histórii, ktorá bola zároveň skvelou matkou. Produkcia filmu by mala začať začiatkom roka 2021 a premiéru by si mal odbiť na festivale v Cannes, ktorý sa zatiaľ plánuje virtuálne.

Myslíte si, že bude Kristen Stewart vhodná princezná Diana? A čo hovoríte na film samotný? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -