The Protégé trailer prináša veľkú akciu s Maggie Q, Michaelom Keatonom a Samuelom L. Jacksonom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

The Protégé trailer ukazuje veľkú akciu

Film The Protégé ukazuje svoj prvý trailer a vidíme, že sa máme na čo tešiť, pretože sa tam toho deje dostatok. Nielenže obsahuje hviezdu s niekoľkými oceneniami, Michaela Keatona (Birdman, Burtonov Batman), ale v najlepšej forme sa vracia aj Maggie Q (Nikita, Divergencia). K mixu si však pridajte ešte Samuela L. Jacksona (Pulp Fiction, Avengers) a viete, že o kvalitnú akciu nebude núdza.

Navyše si zobral film na starosť režisér Martin Campbell. Kvalita jeho filmov síce pomerne kolíše a fanúšikovská základňa mu nevie odpustiť paškvil akého sa dopustil s Green Lanternom. Nedá sa mu však odoprieť akčný triler Cudzinec, ktorý priniesol Jackieho Chana vo vážnejšej roli a vrátil aj jeho bývalého spolupracovníka Pierca Brosnana. A keď spomíname toho, tak práve Campbell sa postaral o nové stvárnenie Bonda s tvárou Daniela Craiga vo filme Casino Royale.

Známy motív, kvalitné spracovanie

Vráťme sa ale k ukážke, v ktorej sa je na čo pozerať. Vidíme, že Jacksonova postava poskytuje nejaké rady Anne, postave Maggie Q. Tá následne ukáže, čo dokáže a určite by sme sa nechceli dostať do jej rany ani na druhý koniec hlavne. So zbraňami to totiž ovláda. Zasiahne ju ale silná udalosť a ona sa vydáva na cestu za pomstou, pri ktorej lietajú guľky a potečie veľa krvi. Možno známy motív – akcia poháňaná pomstou. Ale vidíme, že je to prevedené perfektne. A ešte k tomu k zmixovanej skladbe od Amy Winehouse.

A bodaj by nešlo o kvalitné prevedenie, keď scenár k filmu napísal Richard Wenk. Ten sa v akčných trileroch vyzná, čo nám dokázal už dvomi časťami Equalizera. Ak by vám však ešte stále nestačilo, tak k hereckému obsadeniu sa pridáva Robert Patrick (áno, presne ten z dvojky Terminátora). A navyše nepôjde len o bezduchú akciu, pozrieme sa aj do špionážneho sveta, čo nám ukazuje aj plagát v peknom retro štýle.

the-protege-poster-2021-maggie-q
Zdroj: joblo.com

Film ako akčné prekvapenie na koniec leta

The Protégé trailer prišiel v pravú chvíľu a sľubuje premiéru 20. augusta. Pôvodne sme ho mali vidieť už minulý rok, ale celosvetová pandémia vírusu produkciu značne spomalila. Tak skončili natáčanie až v septembri a film nám chceli priniesť tento rok. Ešte však počkali, aby ho mohli priniesť divákom na veľkom plátne. A tak, ak všetko dobre pôjde, môžeme dostať koncom leta príjemnú akčnú jednohubku. Jej dej je nasledovný:

Legendárny zabijak Moody (Samuel L. Jackson) zachráni dieťa a vychováva ju, aby pokračovala v rodinnom biznise. Z Anny (Maggie Q) sa tak stane najviac skúsená nájomná vrahyňa na svete. Ale keď je Moody – muž, ktorý jej bol ako otcom a naučil ju všetko, čo potrebuje vedieť o dôvere aj prežití – brutálne zabitý, Anna sľubuje pomstu. Keď sa zamotá s tajomným vrahom (Michael Keaton) ich príťažlivosť ide za hranicu hry na mačku a myš. Ich konfrontácie sú smrteľné a celý život zabíjania ich ešte viac ťahá k sebe.

Podobnosť s Johnom Wickom nemusí byť čisto náhodná

Vážne to vyzerá tak, že sa máme na čo tešiť. Kvalitní herci, kvalitná akcia a k tomu ešte vnútorný svet zabijakov. Až by človek povedal, že mu to pripomína iný filmový hit, z ktorého sa stala séria, John Wick. Nie nadarmo je film od rovnakého štúdia, Lionsgate. Uvidíme ako si budú viesť, v tomto prípade aký film získa úspech. My sa naň po traileri tešíme už teraz.

Ako sa vám páčil The Protégé trailer? Zaujal vás film aj so svojou známou tematikou? Čo hovoríte na herecké zloženie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -