Vo filme Strážcovia Galaxie 3 ukončí svoju púť Drax, povedal Dave Bautista. Čo na to režisér?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Strážcovia Galaxie 3 ako posledný film, kde bude Drax

Strážcovia Galaxie 3 môžu byť posledným filmom, v ktorom sa objaví milovaný behemot Drax. Udialo by sa tak z vlastného rozhodnutia jeho predstaviteľa, Dave Bautistu. Ten je s Marvelom od začiatku tejto série v roku 2014, kedy nás maximálne prekvapili prví Strážcovia, samozrejme, viac ako príjemne.

Partička vesmírnych vyvrheľov okolo Star-Lorda zohrávala čoraz väčšiu úlohu. V epickom dvojdieli Avengerov Infinity War a Endgame sa spojili s ostatnými hrdinami a pomáhali odstrániť dovtedy najväčšiu hrozbu, Thanosa. Veď aby nie, keď pri tom sledovali aj vlastné ciele. Stratili pri tom jeho dcéru Gamoru, následne sa objavila ale jej ďalšia verzia z minulosti.

Strážcovia Galaxie 2
Zdroj: wall.alphacoders.com

Ešte dva filmy s Draxom

Práve ňou by mohol byť poznačený dej tretej časti, o ktorom sa veľa nevie. V každom prípade ale Draxa a celých Strážcov najbližšie uvidíme (v zatiaľ jedinej) štvrtej časti Thora s podtitulom Love and Thunder. Tam je už teraz zrejme dostatok dejových liniek na to, aby Asgardians of the Galaxy pátrali po Gamore.

Či bude toto nosným prvkom tretieho dielu, ktorý má zavŕšiť ságu, je ťažké povedať, je to ale veľmi pravdepodobné. Hovorilo sa aj o tom, že by sme sa mali dozvedieť viac o minulosti Rocketa Raccoona, takže sa je určite na čo tešiť. V každom prípade ale celkom v deji nemá jasno ani samotný predstaviteľ jednej z rolí. Bautista v nedávnom rozhovore povedal:

„Aby som bol úplne úprimný, tak neviem, aký je scenár k tretej časti. Nejaký tu bol už pred rokmi, ten sa však bude určite meniť. Pretože celý smer, ktorým sa Marvel filmy uberajú, sa zmenil.“

Hrdinská smrť či iný koniec?

A to je pravda, zasiahol nás odchod kľúčových postáv a len postupne sa s ním stále vyrovnávame. Strážcovia Galaxie 3 by mali byť teda poslednými, v ktorých sa objaví Drax, avšak jeho hrdinská smrť nie je pravdepodobná, podľa slov herca aj režiséra. Namiesto toho ho zrejme čaká iný osud. Aj keď, kto vie… James Gunn už v minulosti hovoril o tom, že finále série bude silné na emócie a pravdepodobná je aj smrť postavy.

To ale znamená, že nás čakajú už len dva filmy, v ktorých sa objaví Drax. To teda popiera aj skoršie klebety o tom, že by mali dostať samostatný film Drax a Mantis, medzi ktorými začala fungovať skvelá chémia. Isté dohady boli aj o tom, že by mohlo ísť aj o ďalší zo seriálov na Disney+, to však herec hneď vyvrátil. Podľa neho bolo hororom čakať na nanesenie make-upu a nevedel by to znášať pravidelne.

drax mantis
Zdroj: comicbook.com

Drax a Mantis sa teda nekoná

Takýto film bol skôr aj tak nápadom samotného režiséra. Herec ale určite nebol proti, lebo si myslel, že by Drax a Mantis fungovali ako skvelí a vtipní parťáci. K tomu, aj k osudu svojej postavy, sa vyjadril takto:

„Nejaký čas sa hovorilo o filme Drax a Mantis. V skutočnosti preto, že to bol nápad Jamesa Gunna.  Fakt chcel ten film. A keď mi ten nápad predostrel, tak som si myslel, že je brilantný. Ale nepočul som žiadne oficiálne slovo od štúdia. Nemyslím si, že je to ich záujem, nezapadá to totiž do konceptu vecí, ktoré majú prichystané. A okrem toho, aj tak nie. Tak ďaleko ako siahajú moje povinnosti, budem pracovať na tretích Strážcoch a to bude pravdepodobne pre Draxa koniec.“

Režisér vyjadril hercovi podporu

Teda herec samotný má pocit, že Draxove dni sú spočítané. Samozrejme, že jeho reakcia a vyjadrenie sa hneď zdieľalo po sociálnych sieťach a nezostalo nepovšimnuté ani režisérom filmov, Jamesom Gunnom. Ten hercovi vyjadril podporu a povedal, že má práve na svoje výbery úloh. Neplánuje ho nikým nahradiť, lebo on je tým pravým a nie je možné, že by bol Drax the Destroyer v MCU bez neho.

Je to pravda, Marvel séria preslávila bývalú wrestlingovú hviezdu a preniesla ju do sveta filmu. Odvtedy o úlohy nemá núdzu a vidíme ho v čoraz viac filmoch. Najbližšie sa objaví ako vodca skupiny žoldnierov v zombie filme Zacka Snydera, Army of the Dead. A isté klebety hovoria o tom, že sa sústredí na konkurenčný filmový vesmír, DC. Tam by si zahral jedného z najväčších Batmanových nepriateľov, Banea.

Čaká nás emocionálny záver trilógie

Nech je to ako chce, herec chce v MCU skončiť. Režisér ho nechce nahradiť a tak nás zrejme čaká Draxov koniec. Aj keď, pre Gunna sú pravdepodobne tretí Strážcovia tiež posledným filmom. Potom majú ostatní tvorcovia rozviazané ruky a môžu si s postavou robiť čo chcú. Dúfame však, že aspoň z úcty k obom postavu nenahradia.

drax
Zdroj: geektyrant.com

Avšak aj tak nevieme, ako skončí jeho púť. Tým sa necháme určite prekvapiť a budeme si musieť počkať na máj 2023, kedy by mal tento film zo Štvrtej fázy vyjsť. Podľa režisérových slov by sme si ale mali do kina zobral aj vreckovky, nakoľko nás čaká nával emócií. A keďže to dokázal už predtým (kto sa už vyrovnal s odchodom Yondua, ten klame), tak mu úplne veríme.

Ako vnímate to, že Strážcovia Galaxie 3 budú poslednými, kde bude Drax? Čo hovoríte na rozhodnutie jeho predstaviteľa? Radi by ste ešte uvideli jeho projekt s Mantis? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.comscreenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -