Predstavuje sa trailer na film Princezná zakliata v čase 2, pokračovanie úspešnej českej rozprávky

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na rozprávku Princezná zakliata v čase 2

Najúspešnejšia rozprávka roka 2020, podľa hodnotenia v ČSFD i kritikov, prináša ukážku svojho tohtoročného pokračovania, ktoré bude ešte kúzelnejšie a výpravnejšie ako prvý diel. Pozrite si prvý trailer na film Princezná zakliata v čase 2.

Trailer, v ktorom nechýba humor ani dobrodružstvo, predstavuje Elišku Křenkovú, Marka Lamboru, Nataliu Germani, Romana Zacha, Simonu Hábu Zmrzlú, Martina Písaříka, Jakuba Ouvína a aj najnovšie posily Vojtu Kotka, Petru Nesvačilovú a Karla Dobrého. Celý príbeh je ponorený do dych vyrážajúcich barrandovských lokácií, ktoré vo filme predstavujú magické mesto Ayra. Fantasy rozprávka pre deti i dospelých prichádza do českých kín tento rok v novembri. Na Slovensku ju do kín uvedie spoločnosť Magic Box Slovakia 1. decembra 2022.

Prvoruna času má na alchemistku Améliu úplne iný účinok

Mágiu vo svete Oberona, kde sa príbeh odohráva, tvorí päť hlavných prvorún. Okrem prvoruny času, ktorá hrala ústrednú úlohu v prvom filme o Princeznej zakliatej v čase, sú to runy života, smrti, elementov a priestoru. Na scénu prichádza tajomný alchymista, ktorý chce prvoruny ovládnuť, a získať tak moc nad všetkou mágiou. Práve tomu sa snaží zabrániť trio hlavných hrdinov z prvého dielu, princezná Ellena, Ján z Calderonu a alchymistka Amélia. Tentoraz však proti nim stojí zlo také mocné, že to bez pomoci nezvládnu. Svoje sily tak spoja s alchymistami z kúzelného mesta Ayra, ktorí sa zaprisahali mágiu chrániť.

Hlavnou protagonistkou Princeznej zakliatej v čase 2 je alchymistka Amélia v podaní Elišky Křenkovej, na ktorú sa diváci môžu tešiť rovno dvakrát. „V pokračovaní sme nechceli opakovať rovnakú premisu deja ako v prvom diele. Preto sme sa rozhodli dať runu času Amélii, na ktorú má však teraz úplne odlišný účinok. Rozštiepi ju v čase – preto sa vo filme objavuje jej súčasná verzia, ale aj verzia z minulosti. Aj v druhom diele sa teda hráme s časom,“ hovorí režisér Petr Kubík, ktorý na filme pracoval spoločne s Lukášom Danielom Paríkom a Viktorom Krištofom.

Trailer na fantasy Princezná zakliata v čase 2 dokazuje možnosti točiť tento žáner

Na ceste za alchymistami a bojom proti zlu bude Améliu okrem jej dvojníčky sprevádzať nielen manželský pár princezná Ellena (Natalia Germani) a princ Ján z Calderona (Marek Lambora), ale novo sa k hereckému ansámblu pripojil vo výraznej úlohe aj herec Vojta Kotek.

Prvý diel Princeznej zakliatej v čase, ktorý vyšiel v roku 2020, ukázal, že aj v Českej republike sa dá nakrútiť úspešná fantasy rozprávka, filmový žáner, ktorý pre svoju náročnosť v tuzemsku prakticky nevzniká. Dokonca predstavuje jediný český film v histórii, ktorý sa stal na mesiac najsledovanejším filmom na Netflixe. Zaznamenal úspech aj v českom, aj v zahraničnom publiku.

princezná zakliata v čase 2 plagát
Zdroj: Magic Box Slovakia

Medzi filmami prišla aj kniha

Okrem samotnej rozprávky vytvorili Lukáš Daniel Parík a Peter Kubík v minulom roku i knihu Princezná zakletá v čase: Povídky a svět, ktorá krátkymi príbehmi poodhaľuje minulosť postáv dlho pred udalosťami prvého filmu. Publikácia obsahuje aj podrobný prehľad runových abecied, mapu rozprávkového sveta alebo beštiár. To všetko a oveľa viac museli tvorcovia prelínať do pokračovania filmu.

„Kniha predstavuje taký most medzi prvým a druhým dielom. Odhaľuje veľa vecí, ktoré v jednotke neboli, a na ktorých staviame v dvojke. Dalo nám to možnosť ísť v príbehu skutočne do hĺbky a vytvoriť plnohodnotný fantastický svet a reálne, uveriteľné postavy – hoci zasadené do rozprávkového príbehu,” prezrádza Lukáš Daniel Parík a jeho kolega Petr Kubík dodáva: „Pripraviť scenár k filmu, okolo ktorého sa točí celý vlastný svet, bola obrovská výzva. Všetko do seba muselo zapadnúť. Keď to sčítame s tvorbou knihy a prvého dielu, venovali sme celému príbehu mnohonásobne viac času, než je pri tvorbe štandardného českého scenára bežné.“ Na premiéru filmu Princezná zakliata v čase 2 sa môžu diváci tešiť 1. decembra 2022.

Páči sa vám trailer na film Princezná zakliata v čase 2? Ako hodnotíte, že si filmári zvolili novátorský prístup v deji a prikláňajú sa viac k fantasy žánru? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: TS Magic Box Slovakia

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -