Patrick Wilson exkluzívne: Aký bol rozdiel v práci na sci-fi novinke Moonfall a Aquamanovi?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Premiérový sci-fi zážitok tohto roka dorazil a zanechal po sebe veľké škody. V prvej polovici upútaviek sa táto zrušujúca novinka zdala ako klasický katastrofický film, no zdanie klame. Moonfall je neuveriteľne akčné sci-fi s mimozemskými entitami, ktorých boj s ľudstvom si môžeš oddnes pozrieť v slovenských kinách.

Režisér Roland Emmerich nie je v žánri sci-fi žiadnym nováčikom a práve z jeho tvorby pochádza filmová franšíza Deň nezávislosti. Pokračovanie z roku 2016 mu však nevyšlo podľa predstáv a tak si po 6 rokoch skúsi napraviť reputáciu jedného z najlepších sci-fi režisérov súčasnosti. Na jeho bohatom zozname filmov nájdeme dokonca aj žánrové klasiky Deň po tom (2004) a Hviezda brána (1994). Z toho dôvodu sa pri tomto filmovom počine opäť očakáva kvalita, s ktorou by mu mohlo pomôcť dostatočne nabité herecké obsadenie.

Patrick Wilson exkluzívny video rozhovor

Pri príležitosti vydania nového filmu poskytol Patrick Wilson nášmu moderátorovi Thomasovi Puskailerovi exkluzívny video rozhovor! Prezradil nám viac o tom, aký je najväčší rozdiel medzi vznášaním sa vo vesmíre v sci-fi novinke Moonfall a vznášaním sa vo vode v Aquamanovi, kde stvárňuje postavu Ocean Mastera.

Aký je najväčší rozdiel medzi vznášaním sa vo vesmíre a vznášaním sa vo vode v Aquamanovi?

To je dobrý postreh. No vo vode skutočne je gravitácia. Takže vo vode s tým môžeme manipulovať o trochu jednoduchšie, ale myslím, že na tomto filme sme určite použili podobnú prácu s lanami. Áno, ale mohol som… V Aquamanovi bolo jednoduchšie sa pohybovať, pretože sme aspoň mali otvorenú vodu, v ktorej sme to dokázali vyriešiť, viete, plávanie. Inak, ani jedno z toho nebola veľká sranda, pretože to je zábavné tak na jeden záber, potom si hovoríte: „okej, teraz ma to bolí, už môžem odísť prosím?“.

Akčné sci-fi Moonfall si môžeš oddnes pozrieť v slovenských kinách

Čo by si robil, keby zistíš, že našej planéte hrozí zrážka s Mesiacom? Minulý rok v decembri sme dostali kométu s DiCapriom a zmiešané satirické prvky v katastrofickom filme s názvom Dont Look Up zaujali (až na ten vyhrotený sci-fi záver). Moonfall je však trochu z iného súdka a namiesto prizerania sa ľudia rozhodnú bojovať. Proti čomu? Mesiac obýva neznáma mimozemská sila, ktorá sa rozhodne vyhladiť všetok pozemský život.

Nový veľkolepý sci-fi film od majstra blockbusterov s rozpočtom 140 miliónov amerických dolárov je skôr niečo medzi filmami The Tomorrow War a 2012. Zvrat prichádza v momente, keď sa z vesmírnej katastrofy stáva vojna medzi dvomi civilizáciami. Aj na Zemi sa našli ľudia, ktorí sú ochotní bojovať a zachrániť svet. Na čelo posádky zasadol skvelý Patrick Wilson (V zajatí démonov) v úlohe astronauta Briana Harpera. V hlavných úlohách sa taktiež predstavia herci Halle Berry (X-Men) stvárňujúca manažérku NASA Jo Flowlerovú a John Bradley (Hra o tróny) v úlohe konšpiračného teoretika KC Housemana. Zvyšok hereckého obsadenia doplnili Michael Peña (Ant-Man), Charlie PlummerKelly YuEme Ikwuakor, Carolina Bartczak Donald Sutherland.

Celá posádka je rozhodnutá započať ich poslednú misiu do vesmíru a za záchranu ľudstva sú ochotní zaplatiť vlastnými životmi. Plány „mierne“ pozmení situácia na Mesiaci, ktorý sa stal teritóriom mimozemšťanov. Podarí sa hlavným hrdinom príbehu planétu Zem zachrániť a odvrátia skazu? Odpovedať si môžeš aj sám, stačí zájsť do kina a vychutnať si túto dvojhodinovú jazdu s poriadnou dávkou epickej vesmírnej akcie s popcornom v ruke. Moonfall vyzerá byť ideálnym filmom do kín a spomínaný rozpočet zaručuje, že vizuálne efekty zaručene nesklamú. Aj preto si tento výnimočný kúsok pôjdeme pozrieť do kina aj my.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -