Nový Fullmetal Alchemist hraný dvojfilm dostáva plnohodnotný trailer

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hraný Fullmetal Alchemist trailer

Znie to síce neuveriteľne, ale Edward a Alphonse Elricovci sú tu s fanúšikmi už 20 rokov. Aspoň vo forme mangy. Na toto výročie sa rozhodli tvorcovia pre prinesenie nového hraného filmu. Respektíve nie jedného, ale dočkáme sa hneď dvoch pokračovaní. Teraz dostávame na tieto Fullmetal Alchemist sequely plnohodnotný trailer.

Prvý film prišiel ešte v roku 2018 a dlhší čas pobudol aj na Netflixe pre svetových fanúšikov. Ústrednú bratskú dvojicu si tu zahrali Ryosuke Yamada a Atomu Mizuishi. Ich dlhoročnú priateľku, mechaničku Winry Rockbell, stvárnila Tsubasa Honda. Veľkú úlohu samozrejme zahrali aj plukovník Roy Mustang a jeho večná ochrankyňa Riza Hawkeye. Chýbať nemohli ani smrteľné hriechy.

Svet, kde je alchýmia najrozšírenejšia veda

Pôvodná manga sa sa odohráva vo fiktívnom svete, kde je alchýmia jednou z najrozšírenejších vied. Alchemisti sú aj oficiálne podporovaní štátom a tvoria jednu z ich (aj vojenských) jednotiek. Alchemisti môžu pomocou znakov a kruhov z nich tvorených vytvoriť čokoľvek, čo dokážu a žiadajú si. Jedinou výnimkou je transmutácia zlata a ľudí.

Toto pravidlo ale poruší Edward. Po dokončení alchemistického tréningu od jeho učiteľa Izumi Curtisa sa pokúsi spolu so svojím bratom priviesť späť ich mamu, ktorá pred časom podľahla chorobe. Proces sa ale nepodarí, Ed stratí časti svojho tela a Alphonso celé. Jeho duša je teda prenesená do kovového brnenia.

fullmetal alchemist
Zdroj: theanimedaily.com

Dve anime spracovania

Bratia cestujú po svete, aby sa im podaril nájsť kameň mudrcov, ktorý by mohol proces zvrátiť. Pritom musia plniť povinnosti Štátnych alchemistov, zapletú sa do neľahkého boja so smrteľnými hriechmi vo forme homunkulov, občianskej vojny a mnohých ďalších udalostí.

Krátko po začiatku vydávania mangy, iba v roku 2003 bol príbeh vytvorený vo forme anime. Stalo sa však, že príbeh anime predbehol stále vychádzajúcu mangu a tak mal svoj vlastný koniec. V roku 2008 začalo preto anime nanovo vychádzať ako Fullmetal Alchemist Brotherhood a držalo sa originálnej predlohy.

fullmetal alchemist
Zdroj: thetylt.com

Dvojica filmov s dlhými názvami

Následne sme ho dostali ako spomínaný hraný film. Tento rok prídu jeho dve pokračovania a na tieto Fullmetal Alchemist projekty dostávame po sériách krátkych videí riadny trailer. Nasledujú neskoršie kapitoly pôvodnej mangy a ich názvy budú Fullmetal Alchemist: Final Chapter – The Avenger Scar a Fullmetal Alchemist: Final Chapter – The Last Transmutation

Hneď v úvode ukážky vidíme postavu menom Scar. Je častým záporákom, ktorý si vyberá alchemistov za svoje ciele. Jeho hnev pochádza z vojny, kde v jeho rodnej dedine zahynulo viacero ľudí a viní z toho nečinnosť Štátnych alchemistov. Tam prišiel aj k svojej výraznej jazve v tvare písmena X na tvári.

fullmetal alchemist the avenger scar
Zdroj: filmafinitty.com

Vidíme viacero známych postáv

Inak však vidíme vicero známych postáv ako Alex Louis a Olivier Mira Armstrongovcov, Van Hohenheima, Rockbellovcov či konečne aj učiteľa Izumi Kurtisa. Ohlásené je aj obsadenie pre Trishu Elric, mamu bratov Elricovcov.

Obe časti filmu sa dostanú k fanúšikom už onedlho a krátko po sebe. The Avenger Scar vychádza 20. mája na to následne príde The Last Transmutation 24. júna.

Páči sa vám nový Fullmetal Alchemist dvojfilm a jeho trailer? Na ktorú z nových postáv ste najviac zvedaví v hranom spracovaní? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -