Aká bude budúcnosť seriálu Cowboy Bebop na Netflixe? Vieme, či sa dočkáme druhej série

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Obnoví Netflix seriál Cowboy Bebop?

Pred necelým mesiacom si Netflix pridal do svojej knižnice seriál Cowboy Bebop. V tomto prípade myslíme jeho hranú adaptáciu, pretože anime bolo pridané kompletne v predstihu pred premiérou seriálu. Ten sme dostali v celom obsahu 10 častí na streamovacej službe 19. novembra.

Seriál vychádza z klasického anime z konca 90. rokov. Sledujeme v ňom osudy troch lovcov odmien na vesmírnej lodi Bebop. Sú nimi Spike Spiegel, Jet Black a Faye Valentine. V hranej podobe ich stvárnili John Cho, Mustafa Shakir a Daniella Pineda. Neskôr sa k nim pridal aj pes Ein, roztomilý corgi, ktorého sme mohli vidieť aj v aktuálnom seriáli.

Cowboy Bebop RECENZIA
Zdroj: Netflix

Príliš veľa zmien

Jeho privedenie na loď bolo značne zmenené od anime. Tam prišiel spolu s geniálnou mladou hackerkou Ed. Tú sme síce dostali na konci seriálu, avšak viacero fanúšikov nevedelo prekusnúť jej afektované správanie. Nuž, v anime to fungovať môže, v hranej podobe veľmi nie…

Práve aj množstvo zmien bolo dôvodom, prečo upadol v nemilosť mnohých fanúšikov. A to aj napriek tomu, že jeho tvorca André Nemec avizoval, že nepôjde o presný presun anime na obrazovky, ale bude rozširovať dej. Avšak niektoré zmeny nešli práve tým najlepším spôsobom (hrozné prehrávanie Viciousa, zmena v motivácii a príbehu Julie a menovať by sa dalo určite viac).

Alex Hassell ako Vicious
Zdroj: Netflix

U kritikov prepadol

Aj napriek tomu, že na šou dohliadal tvorca pôvodného japonského seriálu Shinichirō Watanabe, viacero vecí nebolo spravených dobre. Dokonca nepomohol ani návrat pôvodnej hudobnej skladateľky Yoko Kanno na to, aby vystúpil v očiach kritikov. Tí dávajú seriálu na portáli Rotten Tomatoes chabých 46 %.

Cowboy Bebop RECENZIA
Zdroj: Netflix

Nemá vlastnú identitu

Jedna z popredných kritičiek, Caroline Franke, to dokonca zhrnula takýmto spôsobom:

„Netflix priniesol hranú adaptáciu Cowboy Bebop tak, že sa snažila byť všetkým naraz. Pokúšala sa zapôsobiť na toľko rozličných divákov. Nakoniec z toho vzišlo len to, že malo problém mať vlastnú identitu.“

(Ne)vidíme sa, vesmírny cowboy

Z predošlého textu je vám teda jasná odpoveď na otázku položenú v úvode. Ďalších sérií hranej podoby Cowboya Bebopa sa bohužiaľ nedočkáme. Nuž, dá sa jedine povedať – Nevidíme sa, vesmirný cowboy.

Otázne pritom zostáva ako majú vyzerať ostatné chystané hrané podoby anime. Nedávno bolo napríklad zverejnené prvé obsadenie pre hrané One Piece. Už dlhšie sa tiež šepká, že by sa chystali hraní Pokémoni (keďže Detekív Pikachu vôbec nedopadol zle). Sú aj tieto seriály ohrozené? To asi ukáže len čas a prvotné reakcie fanúšikov.

Čo hovoríte na správu vy? Prekvapilo vás, že pre Netflix neobnovili seriál Cowboy Bebop, alebo ste to čakali? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -