Tvorcovia Stranger Things pripravujú sci-fi seriál The Boroughs. Hlavnými hrdinami budú tentoraz dôchodcovia

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dufferovci chystajú seriál The Boroughs

Bratia Dufferovci chystajú seriál The Boroughs, ktorý bude nadprirodzeným sci-fi projektom. Oproti ich najznámejšiemu Stranger Things však bude úplne odlišný, pretože tu hlavnými hrdinami nebudú deti, ale dôchodcovia. Tvorcovia nás však uistili, že aj napriek značnému vekovému rozdielu pôjde o podobnú „bandu zamilovaniahodných darebákov“ a zoberú ich na „dobrodružstvo, ktoré sa ukáže ako desivé, zábavné a hlboko citlivé“.

Malo by však skôr ísť o minisériu, ktorá dostane 8 dielov. Zameria sa na skupinku ľudí, ktorá si užíva pokojnú penziu na predmestí (odtiaľ aj názov) pri púštiach Nového Mexika. Lenže sa z nich budú musieť stať nepravdepodobní hrdinovia a spojiť sa, aby zastavili mimozemskú hrozbu. Tí ich chcú okradnúť o jedinú vec, ktorú nemajú – čas.

stranger things dark crystal
Zdroj: geektown.com

Spolu s nimi aj talentovaní scenáristi

Projekt si pod seba opäť zobral Netflix. Pre službu pôjde nielen o spoluprácu s Mattom a Rossom, ale aj scenáristami Jeffreym Addissom a Willom Matthewsom. Tí pre nich pripravovali seriál The Dark Crystal: Age of Resistance. Okrem toho sú podpísaní aj pod animovaný film The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim, ktorý by mal prísť budúci rok.

Kreatívne a nápadité písanie príbehov od tejto dvojice vyzdvihli aj Dufferovci. Povedali, že po prečítaní prvotného návrhu ihneď vedeli, že majú „v rukách niečo špeciálne“. Spolupráca sa ale zrejme páči obom stranám, autori skriptu zase hovoria, že pracovať s bratskou dvojicou, ktorá je tak dobrá v tvorbe seriálov, je splneným snom. Do ich príbehu vraj prinášajú perfekntú roznováhu medzi „hrôzou a citmi“.

Upside Down Pictures
Zdroj: superherohype.com

V Upside Down Pictures majú plno práce

Ide o jeden z ďalších projektov pre spoločnosť Upside Down Pictures, ktorú bratia založili minulý rok v júli. V rámci nej samozrejme pracujú aj na spin-offe k Stranger Things, okolo ktorého sú stále značne tajomní. Neprezradili, o čom bude, potvrdili len, že máme čakať niečo na 1000 % iné. Isté hlasy hovorili aj o tom, že by mohol byť animovaným.

Okrem toho, že Dufferovci prinesú seriál The Boroughs, pracujú aj na dvoch adaptáciách. Jedna z nich je Talizman podľa dystopickej sci-fi/fantasy knihy od Stephena Kinga. Tou druhou je nová šanca pre anime Death Note, ktoré sa už raz Netflix snažil do hranej podoby previesť.

Čo hovoríte o ďalšom seriáli, na ktorom pracujú bratia Dufferovci? Ako sa vám pozdáva, že detských hrdinov tentoraz menia za dôchodcov? Páči sa vám ich námet? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -