Comic-Con priniesol prvé ukážky zo seriálu The Continental. Kedy sa vrátime do sveta Johna Wicka?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé ukážky zo seriálu The Continental

John Wick sa ani po svojom štvrtom filme rozhodne nekončí. Okrem priameho pokračovania dostaneme aj niekoľko spin-offov a na ceste je jeden prequel. Ten sa zameria na najznámejší hotel zo série, ktorý je útočiskom pre všetkých vrahov, kriminálnikov a podobné živly. Návštevníci najväčšej fanúšikovskej akcie na svete mohli vidieť niečo jedinečné – boli odvysielané prvé ukážky zo seriálu The Continental.

Comic-Con v San Diegu sa tento rok koná aj napriek všetkých ťažkostiam. Veľké spoločnosti odvolali účasť ešte pred udalosťou, prítomnosť hercov a tvorcov znemožnil súčasný štrajk. Na paneloch sa mohli stále zúčastniť vybraní režiséri či producenti. Tak to bolo aj s chystaným projektom od stanice Peacock.

the continental winston
Zdroj: variety.com

Obmedzený panel na Comic-Cone odhalil scény

Vystúpil režisér Albert Hughes, výkonný producent Marshall Pershinger, režisér akcie Larnell Stovall, produkčný dizajnér Drew Boughton a editor Ron Rosen. Moderoval ho Steve Weintraub, šéfredaktor portálu Collider. Práve vďaka nemu sa dozvedáme obsah exkluzívnych záberov, ktoré boli dostupné len pre tých, čo boli prítomní v sále.

Akcia sa začínala videom, ktoré malo predstaviť prostredie a postavy. Vidíme napríklad luxusné sídlo vtedajšieho majiteľa hotelu Cormaca, ktorého si zahrá Mel Gibson. Následne sa presúvame na strechu a do haly samotného hotela. Pri ňom netrvá dlho, kým spozorujeme mladšiu verziu Winstona. Vo filmoch si ho zahral Ian McShane, jeho verziu spred desaťročí, ešte stále divokejšiu, stvárni Colin Woodell.

the continental mel gibson
Zdroj: ign.com

Plejáda nových postáv aj s komickým odľahčením

Prítomná je aj majiteľka iného z hotelov, zatiaľ nemenovaná, ktorú si zahrá Sallay Garnett. Nemôže chýbať ani vtedajšia verzia Charona, dobre známa neskoršia Winstonova pravá ruka. Vo filmoch ho skvele podal dnes už zosnulý Lance Reddick, ešte ako mladého recepčného ho bude hrať Ayomide Adegun.

Predstavená bola aj postava Lemmyho (Adam Shapiro), ktorý má byť akýmsi chytrákom dávajúcim hlášky. Slúžiť má ako komické odľahčenie. Celkovo sa vraj zábery niesli v ľahšom duchu a mali oproti Wickovi viac humorných prvkov. Ľahkosťou sa ale netreba dať oklamať, stále obsahovali dostatok akcie.

the continental lemmy
Zdroj: futureoftheforce.com

Winstonov brat likviduje nepriateľov podobne ako John

To dokazovali štyri ďalšie ukážky, už priamo zo seriálu The Continental. Prvá z nich odhaľovala niečo z prvej epizódy. Ukázala nevydarenú lúpež, ktorú viedla postava menom Frankie (Ben Ronson). Mal sa zmocniť tajomnej krabičky, ktorú mal v držbe High Table. Nasledovala sekvencia ako z filmov – Frankie si na schodisku podá celú skupinu vrahov.

Nechýbajú tam dlhé zábery, kreatívne spôsoby zabitia a litre krvi. Dokonca aj postava s dlhšími vlasmi a v obleku pripomína titulného zabijaka v podaní Keanu Reevesa. Tvorcovia prezradili, že si herec sám robil svoje kúsky a tak zvládli natočiť scény za jediný deň. Dejovo však prišli s ešte väčším zvratom – Frankie je Winstonov brat a vďaka svojmu pokusu sa stal Cormacovym cieľom.

the continental frankie
Zdroj: yahoo.com

Cormac nevyjednáva s mladíkom ľahko

Druhá sekvencia nám tak ukazuje, ako sa charizmatický Winston stretáva s Gibsonovou postavou. Kvôli lúpeži chce Cormac po mladíkovi, aby našiel svojho brata. Winston však odmieta s tvrdením, že sú dlho odlúčení a nezaujímajú sa jeden o druhého. Je tak vyvedený von z hotela priamo Charonom a súčasný manažér nariadi jeho sledovanie.

Tretie video bolo ďalšou intenzívnou akčnou scénou. Winston tu uniká pred vrahmi, ktorí si hovoria Hansel a Gretel (u nás Janíček a Marienka). Hrajú ich Mark Musahi a Marina Mazepa. Ten ledva utečie, na čo je však zastavený niekým, kto je známy ako KD (Mishel Prada). Zdá sa, že ide o strážkyňu zákona. Jej spomalenie spôsobí, že ich vrahovia doženú, zrania KD a odchádzajú s Winstonom vo svojej držbe.

the continental charon
Zdroj: cinechat.com

Je zrada začiatkom dlhodobého priateľstva?

Štvrtý a finálny klip sa sústreďuje na rozhovory medzi Winstonom a Charonom. Mladík požaduje od recepčného, aby zradil svojho šéfa. Chcel, aby špehoval vnútri hotela. Odpoveď nepoznáme, môžeme si však domýšľať, vzhľadom na to, ako sa vyformoval vzťah týchto postáv – v dlhodobé priateľstvo.

Opísané ukážky zo seriálu The Continental jasne dokazujú, že tento svet zabijakov bol poriadnou mašinériou ešte pred príchodom Wicka a dokáže skvele pracovať aj bez neho. Ide o ďalšie dôvody, prečo si ho pozrieť a byť viac navnadený na každú z trojice epizód. Prvá z nich príde 22. septembra.

Navnadili vás opísané scény ešte viac na seriál The Continental, ktorý sa odohráva desaťročia pred udalosťami Johna Wicka? Ste zvedaví na vzostup Winstona k moci? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -