Lionsgate chystá nielen film John Wick 5, ale aj tri ďalšie spin-offy a videohry. Ako by to malo vyzerať?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

John Wick 5 a ďalšie spin-offy

Tak sa zdá, že Keanu Reeves ako zabijak s obávanou prezývkou Baba Jaga ešte nemusel povedať svoje posledné slovo. Dva mesiace po premiére štvrtej časti v kinách potvrdil šéf štúdia Lionsgate, že je v príprave John Wick 5. Film ale nepríde sám, budú ho sprevádzať aj ďalšie spin-offy a z rozrastajúcej sa značky dostaneme aj videohry.

Spoločnosť mala pred víkendom udalosť, na ktorej komentovala svoje zisky. Povedané bolo, že štvrtý vstup do série priniesol z kás kinosál po celom svete zárobok 428 miliónov dolárov. Tým bola prekročená „magická“ hranica jednej miliardy pre celú sériu.

john wick film
Zdroj: wallaperaccess.com

Tri ďalšie projekty, medzi nimi seriál

Výkonný producent Joe Drake tak vyjadril nielen svoje nadšenie, ale aj veľký záujem značku čoraz viac rozširovať. Počas vyhodnotení povedal:

„Teraz sa hýbeme cez celú franšízu, nielen trojáčkový videoherný svet, ale aj bežnou kadenciou spin-offov, kde môžu televízne projekty skutočne rozšíriť toto univerzum. Apetít od publika je totiž zrejmý. Čo je oficiálne, prvým spin-offom je Ballerina, ktorá príde budúci rok. Okrem toho príde John Wick 5 a tri ďalšie, medzi nimi aj televízna séria. Čoskoro už bude vysielaný aj The Continental. Takže to, čo budujeme, aj keď príde piaty film, bude úplne organické. Porastie to ako príbeh. A vy sa môžete spoľahnúť na bežnú kadenciu Johna Wicka.“

Ballerina aj The Continental na ceste

Ako vieme, Ballerina, o ktorej hovorí, by mal byť akýsi „ženský náprotivok“ hlavného hrdinu. Tu si hlavnú postavu zahrá Ana de Armas. Druhý menovaný je seriál The Continental, ktorý bude hovoriť o dobre známom hoteli pre vrahov v New Yorku a o tom, ako jeho majiteľ Winston prišiel k moci. Odohrávať sa tak bude v minulosti.

Štvrtý John Wick zaviedol postavu do boja proti rade zabijakov High Council. Vyzval na súboj ich predstaveného, markíza de Gramonta (Bill Skarsgard). Cez mnohé úskalia, skvelé lokality a jedinečnú a nekompromisnú akciu našiel vytúžený pokoj. Ten však mohol byť až príliš doslovný.

Ballerina Continental
Zdroj: movieroom.pl

Po pár fľašiach whisky má prísť námet

Otázkou je teraz, ako by sa mohol John Wick 5 vysporiadať s koncom predošlého filmu. K tomu zase povedal svoje slovo jeden z producentov, Basil Iwanyk. Povedal, že do septembra chcú prísť na to, ako to vymyslieť a pôjdu si sadnúť s Reevesom a Chadom Stahelskim (režisérom) do Japonska na pár fliaš whisky. Dodal:

„Raz, keď ich prejde opica, keď budú mať oni dvaja vymyslené niečo tak cool a prirodzené ako ho dostať naspäť, čo nebude znieť ako kravina, až vtedy budeme mať päťku.“

Pozrieme sa na Johnovu minulosť?

To, že je film v skorej príprave, tak ešte automaticky neznamená, že je na 100 % istý. Povedal však, že režisérovi aj hercovi verí a že určite prídu so správnym príbehom. Samozrejme, musia mať obaja záujem o návrat. Nemuselo by byť ani vylúčené, že by sme sa pozreli na Johnovu minulosť z obdobia, kým sa rozhodol usadiť. To však ukáže až čas a o niečo viac budeme vedieť zrejme v septembri.

Mal by podľa vás John Wick 5 dostať definitívnu zelenú alebo sa vám zdá, že by sériu zbytočne naťahovali? Páči sa vám viac uberanie formou spin-offov, o ktorých hovoria? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: comingsoon.net, nerdist.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -