Režisér Martin Scorsese sa stretol s pápežom Františkom. Vďaka tomu spoznávame jeho ďalší film

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Martin Scorsese prinesie film o Ježišovi

Uznávaný režisér Martin Scorsese pripraví svoj, už ďalší, film o Ježišovi Kristovi. Novinku potvrdil po svojej audiencii s pápežom Františkom, ktorú absolvoval so svojou manželkou Helen Morris cez víkend po festivale v Cannes. V sobotu sa vo Vatikáne konala konferencia s názvom „Svetová estetika zobrazovania katolicizmu“, ktorej boli súčasťou.

Konferenciu organizovala Jezuitská publikácia, ktorá režisérovi a jeho žene umožnila krátku audenciu aj s hlavou katolíckej cirkvi. Podľa správ dokázali spolu žartovať a rozprávať anekdoty zo života, ale aj o vplyve „Nebeského otca“ na filmovú tvorbu. Tu dokonca prišlo aj niekoľko narážok na snímky samotné.

papez frantisek martin scorsese
Zdroj: skynews247.com

Anekdoty aj rozprávanie o filmoch

Režisér vyjadril svoj obdiv k filmu Evanjelium podľa sv. Matúša, ktorý v roku 1964 priniesol Pier Paolo Pasolini. Ten samotný ho vraj inšpiroval k jeho tvorbe. Bol to jeden z dôvodov, prečo sa on rozhodol priniesť svoj prvý film o Ježišovi Nazaretskom. V jeho snímke z roku 1988 si ho zahral Willem Dafoe.

Film Posledné pokušenie Krista sa však stal mimoriadne kontroverzným. Kvôli zobrazeniu Ježisa ako mučedníka lákaného bežným životom sa konali hromadné protesty a prišlo dokonca k podpáleniu kina. Zástupca jezuitov Antonio Spadaro, ktorý bol súčasťou, však povedal, že svätý otec vyjadril pochopenie k symbolike snímky.

posledne pokusenie krista
Zdroj: robertebert.com

Posledné pokušenie a Mlčanie

Ďalším (a silnejším) krokom v jeho tvorbe však bola dráma Mlčanie z roku 2016. Pojednáva o jezuitských krešťanoch, ktorí sa snažia šíriť svoje náboženstvo v Japonsku v 17. storočí, kvôli čomu sú silne potláčaní. Tento film mal aj svoju premiéru vo Vatikáne. Samotný pápež film veľmi uznáva a ako člen rádu jezuitov sám obnovil misie do Japonska.

Teraz je pripravený na ďalší film. Po stretnutí totiž vydal prehlásenie:

„Odpovedal som na pápežovu žiadosť k umelcom jediným spôsobom, ako viem – predstavením si a napísaním filmu o Ježišovi. A už na ňom začnem pracovať.“

Pôjde hneď o jeho ďalší projekt?

Zdá sa, že stretnutie v Ríme naozaj tvorcu podnietilo k práci. Dokonca by Martin Scorsese mohol natočiť film o Ježišovi ako svoj nasledujúci projekt. Nemuselo by to byť vylúčené, pretože pre premiéru filmu Vrahovia mesiaca kvetov, ktorá bude onedlho, pracuje už len na životopisnej snímke Maestro. Po nej už ho čakajú „iba“ producentské úlohy (seriálové Gangy New Yorku).

Videli ste filmy Posledné pokušenie Krista alebo Mlčanie? Čo hovoríte na to, že ich režisér pripravuje ďalší film o Ježišovi? Ste na neho zvedaví? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -