Vieme, ktorí herci budú Štikút a Astrid v hranej verzii Ako si vycvičiť draka!

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ktorí herci budú Štikút a Astrid?

Ešte začiatkom tohto roka sme sa dozvedeli, že spoločnosť Universal pripravuje nové, tentoraz hrané spracovanie populárnej animovanej série Ako si vycvičiť draka. Teraz spoznávame prvé tváre a hneď pre hlavné postavy. Už vieme, ktorí herci stvárnia postavy Štikúta a Astrid.

Séria patrí medzi jednu z najpopulárnejších značiek od štúdia DreamWorks. Začala sa v roku 2010 a dostala pokračovania v rokoch 2014 a 2019. Odvtedy sa rozrástla už aj o samostatné seriály. V centre príbehu je mladý viking a syn náčelníka kmeňa, ktorý všetkým ostatným ukáže, že obávaní draci nemusia byť nepriateľmi. Dokazuje to cez svoje netradičné spojenectvo s menším, ale o to vzdorovitejším drakom, Bezzubkom.

hrané Ako si vycvičiť draka
Zdroj: bestmovie.it

Známe debutujúce tváre

Tohto hlavného hrdinu, celým menom Štikút Strašný Šťukovec III., si zahrá Mason Thames. Mladého herca môžeme poznať z hororovej snímky Čierny telefón, kde si zahral po boku Ethana Hawka. Onedlho bude jednou z hlavných hviezd tínedžerskej komédie Incoming. Vystupovať bude aj v rodinnom filme o mladých detektívoch s názvom Boys of Summer.

Astrid je mladou bojovníčkou v rovnakom kmeni a neskôr aj milostným záujmom budúceho náčelníka. Nebojácnu hrdinku v novom spracovaní stvárni Nico Parker. Jej tvár sa nám okamžite spojí so seriálom The Last of Us, ktorého prvá séria bežala tento rok na HBO Max. Zahrala si Joelovu (Pedro Pascal) dcéru, Sarah.

ako si vycvičiť draka herci
Zdroj: explosionnetwork.com

Poznáme už aj dátum

Ešte predtým sme ju však mohli vidieť v jej debute, ktorý bol tiež hraným spracovaním rozprávky. Išlo o film Dumbo od Tima Burtona. Ešte tento rok by sme ju mali vidieť v dráme Suncoast o dospievajúcej žene s ťažko chorým bratom.

Ako si vycvičiť draka má ako značka na svojom konte 1,6 miliardy dolárov. Nominovaná bola na štyroch Oscarov, z čoho dve sa podarili premeniť na zlaté sošky (najlepší animovaný film a najlepšia filmová hudba). Uvidíme, či sa hranej adaptácii podarí zopakovať aspoň časť úspechu. Presvedčiť sa o tom budeme môcť 14. marca 2025, na kedy má stanovenú premiéru.

Hodia sa vám herci, ktorí boli vybraní ako Štikút a Astrid? Stihli ste si ich už v niektorých projektoch obľúbiť? Alebo by ste si predstavovali v úlohách niekoho iného? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -