Štikút a Bezzubka sa vracajú! Tentoraz však dostaneme hrané Ako si vycvičiť draka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hrané spracovanie Ako si vycvičiť draka

Vikingovia a draci sa znovu budú premávať po oblohe. Jeden z korunovačných klenotov štúdia DreamWorks totiž dostane nové spracovanie. Dokonca náš čaká hrané Ako si vycvičiť draka, ktoré je nielenže oznámené, ale rovno stanovuje aj dátum premiéry. Na plátna kín má prísť 14. marca 2025.

Prvý animovaný film prišiel v roku 2010. Sleduje nie príliš hrdinského chlapca z vikingskej osady s menom Štikút. Jeho národ sa dlhodobo bojí drakov a vedie proti nim boj. On však nájde jedného z nich zraneného a osvojí si ho. Dá mu meno Bezzubka a od čiernej príšerky zisťuje, že vôbec nejde o také hrozivé monštrá.

Ako si vycvičiť draka 3 RECENZIA
Zdroj: hdqwalls.com

Krásne motívy, ocenenia a dlhoročný úspech

Snímka sa tešila mimoriadnej obľube a odniesla si dvoch Oscarov – za najlepší animovaný film a najlepší soundtrack. Prvé pokračovanie prišlo v roku 2014 a (zatiaľ) posledná časť trilógie sa dostavila v roku 2019. Obe sa tiež môžu pochváliť aspoň nomináciami na zlaté sošky. Išlo aj o veľký komerčný úspech – štúdiu dohromady priniesli 1,6 miliardy dolárov.

Snímky sú však oslavované aj pre témy, ktoré zobrazujú. Jeho motív priateľstva dokáže obmäkčiť nejedného človeka a zároveň veľmi vhodne zobrazuje búranie a boj proti predsudkom. Ukazuje nám však aj aká bolestivá môže byť strata milovaného človeka alebo aké to je sa prvý raz zamilovať. Jednoducho príbehy, ktoré nikdy nezostarnú.

ako si vycvičiť draka
Zdroj: awn.com

A čo obsadenie?

Teraz štúdio Universal Pictures chystá verziu so skutočnými hercami. Castingy sú údajne v plnom prúde, neprezradili však, či sa vráti niekto z pôvodných hlasov. Medzi nimi sme mohli nájsť mená ako Jay Baruchel, Jonah Hill, Christoper-Mintz Plasse, T.J. Miller či Kristen Wiig. Jeden návrat však potvrdený je – na režisérsku stoličku si opäť sadne Dean DeBlois.

Ten túto pozíciu zastával pri všetkých troch filmoch. Tu mu bude ako producent asistovať Marc Platt, ktorý priniesol filmy Pravá blondínka či La La Land. Momentálne pripravuje aj inú adaptáciu – pôjde o Wicked vychádzajúci z Čarodejníka z krajiny Oz.

dean deblois ako si vycvicit draka
Zdroj: entertaimentweekly.com

Veľký risk pre štúdio

Zaujímavosťou je, že hrané spracovanie Ako si vycvičiť draka je vôbec prvým projektom, ktoré prichádza od úplne rovnakého tvorcu ako samotná predloha. Pre štúdio však ide aj tak o veľký risk, ktorý ešte potvrdzuje to, že seriály vzniknuté z tohto sveta nemali veľké odozvy. Išlo o projekty DreamWork Dragons, Rescue Riders a The Nine Realms.

Vyšli na troch rôznych streamovacách službách – Cartoon Network, Hulu a Netflix. Na druhú stranu, boli zamerané predovšetkým na tých mladších divákov. Ďalším faktom je, že cesta hraných spracovaní je dobre vydláždená spoločnosťou Disney. Uvidíme, kam ho teda zavedie svet vikingov a drakov a či pôjde o jednotlivý pokus alebo by nás časom mohli takto čakať aj iné značky DreamWorks (*žmurk žmurk* hraný Shrek).

Ako sa pozdáva vám, že dostaneme hrané spracovanie série Ako si vycvičiť draka? Máte ju v obľube? Pozriete si aj túto filmovú verziu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -