TOP 10: Najlepšie detské filmy zo začiatku 21. storočia

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TOP 10: Najlepšie detské filmy

Jedným z najlepších období detských filmov boli práve prvé roky 21. storočia, teda od roku 2000 do približne roku 2010. V tomto čase vzniklo mnoho ikonických príbehov, ktoré deti a dospelí sledujú dodnes. Niektoré z nich však boli v niečom predsa výnimočné. Detské filmy zo začiatku 21. storočia zoradili užívatelia portálu Ranker a vybrali z nich 10 najlepších.

10. Shrek 2

Najlepšie detské filmy - Shrek 2
Zdroj: dreamworks.com

Shrek 2 je pokračovaním prvého filmu z roku 2001. Oba tieto filmy, tak ako celá séria, sú doteraz veľmi obľúbenými. Film vyšiel v roku 2004 a sleduje príbeh zlobra Shreka, jeho manželky Fiony a ich priateľov Oslíka a Kocúra v čižmách. V tomto pokračovaní sa Shrek vydáva na dlhú cestu aby spoznal Fioniných rodičov, ktorých však zlobor ako on len ťažko očarí krásou či dobrými mravmi.

9. Hore (Up)

Najlepšie detské filmy - Hore
Zdroj: imdb.com

Pixar nám v roku 2009 predstavil dojemný film Hore. Rozpráva príbeh o zatrpknutom deduškovi, ktorý prišiel o svoju ženu a o mladom skautovi. Spoločne splnia neuskutočnený sen deduškovej zosnulej ženy, keď zo strechy domu vypustia množstvo balónov a spoločne so stavbou sa  vynesú medzi oblaky. V tomto lietajúcom dome následne skúmajú nádherné pahorky Južnej Ameriky.

8. Noc v múzeu (Night At The Museum)

Noc v múzeu
Zdroj: empireonline.com

Jediným neanimovaným filmom na zozname je Noc v múzeu z roku 2006. V tomto filme si zahrali známi herci ako Ben Stiller a Robin Williams. Zo série vyšli už tri filmy, avšak prvý diel je väčšine fanúšikov najbližší. Je o nočnom strážnikovi v múzeu, ktorý zistí, že v noci všetky exponáty ožívajú a robia si čo sa im len zachce. Strážnik sa musí popasovať s týmto nadprirodzeným javom a nepustiť nikoho do múzea, no ani z neho von.

7. Ratatouille

Ratatouille
Zdroj: imdb.com

V roku 2007 spojil Pixar dve obľúbené témy všetkých ľudí – jedlo a animované rozprávky. Učinil tak vo filme Ratatouille, ktorý rozpráva o potkanovi a nešikovnom kuchárovi. Potkan Remy miluje varenie a jeho snom je byť šéfkuchárom. Kto by ale pustil do kuchyne potkana? Práve mladík, ktorý sa zaúča za kuchára, no nedarí sa mu. Spoločne s Remym spoja sily a vytvárajú tie najchutnejšie jedlá, aké reštaurácia videla.

6. Rodinka úžasných (The Incredibles)

Rodinka úžasných
Zdroj: wallpapercave.com

Film Rodinka Úžasných od Pixaru vyšiel v roku 2004 a v roku 2018 dostal aj pokračovanie. Sleduje na prvý pohľad úplne obyčajnú päťčlennú americkú rodinku, ktorá má však veľké tajomstvo. Jej členovia majú rozličné super-schopnosti, pomocou ktorých denne bojujú a zachraňujú svet proti rôznym nepriateľom a zlosynom.

5. Doba ľadová (Ice Age)

Najlepšie detské filmy - Doba ľadová
Zdroj: fanart.tv

Doba ľadová má už teraz štyri filmy a jeden spinoff. No práve prvý diel od Blue Sky Studios spustil vlnu príbehov z dávneho obdobia. Sleduje každodenný život mamuta, ktorý stretáva na svojich cestách leňochoda a šabľozubého tigra. Spoločne nájdu ľudské dieťa, ktoré sa stratilo svojej osade. Podujmú sa vrátiť ho k svojej skutočnej rodine.

4. Madagascar

Najlepšie detské filmy - Madagascar
Zdroj: empireonline.com

Prvý Madagascar od Dreamworks vyšiel v roku 2005 a odvtedy dostal už dve pokračovania a niekoľko vedľajších projektov. Sleduje príbeh štyroch zvierat – lev, zebra, žirafa a hroch, zo zoo v New Yorku, ktorí sa rozhodnú opustiť ich pohodlný život za mrežami a vydajú sa do divočiny za svojimi koreňmi. Ich útek však vôbec nie je jednoduchý a počas cesty sa stretávajú so samými problémami.

3. Hľadá sa Nemo (Finding Nemo)

Hľadá sa Nemo
Zdroj: youtube.com

Kto by nepoznal populárny film Hľadá sa Nemo od Pixaru z roku 2003? Príbeh o malej rybke rodu klaun očkatý a jeho synovi videl už snáď každý. Malý Nemo sa jedného dňa rozhodne neposlúchnuť svojho otca a vypláva z bezpečia svojho domova do temného oceána, kde ho odchytia potápači. Jeho otec sa ho vydá hľadať a cestou sa k nemu pripája nová priateľka Dory. O Dory, rybke s poruchou pamäti, vznikol v roku 2016 ďalší film – Hľadá sa Dory, ktorý je voľným pokračovaním príbehu.

2. Príšerky s.r.o. (Monsters, Inc.)

Príšerky s.r.o.
Zdroj: geektyrant.com

Pixar v roku 2001 vydal film Príšerky s.r.o. Ten rozpráva o svete monštier, ktoré pracujú ako bubáci a nočné mory pre ľudské deti. V noci ich navštevujú a strašia. Dve príšery Mike a Sully sa ale dostanú do problému, keď ich jedno z týchto detí nasleduje zo svojej izbičky do ich sveta monštier. Nenápadne ju musia zobrať naspäť domov a zaistiť tak ich aj jej bezpečie.

1. Shrek

Najlepšie detské filmy - Shrek
Zdroj: wealthofgeeks.com

Najlepšou detskou rozprávkou je samozrejme prvý Shrek, ktorého deti aj dospelí milujú dodnes. O jeho zrod sa postaral Dreamworks v roku 2001. Príbeh rozpráva o zlobrovi Shrekovi, ktorý spozná nového priateľa Oslíka a spoločne sa vydajú zachrániť zakliatu princeznú Fionu, ktorá je zamknutá vo veži chránenej drakom. Shrek však ani zďaleka nie je princom, ktorého Fiona očakávala. No ako ho môže súdiť, keď ona sama schováva veľké tajomstvo?

Sú toto podľa vás najlepšie detské filmy? Ktorú z týchto rozprávok máte najradšej? Vaše odpovede nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: ranker.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -