Reboot filmovej série Resident Evil chce do úlohy Jill Valentine herečku z MCU

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Resident Evil reboot, dokonca dve podoby

Resident Evil reboot je na ceste a vraj prinesie vernejšie držanie sa videohernej predlohy. Na predošlé filmy, ktoré dostali nekonečné pokračovania, čo sa odrazilo aj na kvalite, tak môžeme zabudnúť. Chystané adaptácie budú totiž aj dve, jedna bola oznámená už v roku 2019.

Tá by mala prísť ako séria pre Netflix. Nemalo by ísť o kompletný reštart značky, namiesto toho sa má rozširovať mytológia hier. Plány boli, že sa má začať natáčať v lete a na obrazovky sa k nám seriál mal dostať v roku 2021. V súčasnej situácii to však vôbec nie je isté a tvorcovia o prácach aj prípravách úplne mlčia.

Resident Evil
Zdroj: wallpapersite.com

Hlavne preto upriamuje pozornosť na filmový Resident Evil reboot, ktorý prinesie spoločnosť Screen Gems. Tá už dvakrát zmenila producenta, prvým mal byť James Wan, ten sa sústredil skôr na Mortal Kombat. Rovnako sa inému projektu, filmu 47 Meters Down, upísal aj Johannes Roberts.

O tom, kto je vo vedení filmu, momentálne nevieme, ale práce sa zrejme hýbu vpred. Svedčiť o tom môže fakt, že sa vo veľkom starajú o kastingy. Hovorí sa tom, že už boli obsadené role Claire Redfield a jej staršieho brata, Chrisa. Tie by mali pripadnúť Kaye Scondelario (Labyrint: Útek) a Brentonovi Thwaitesovi (Titans).

Resident
Zdroj: Screenrant

Klebety sú aj ohľadom obsadenia obľúbenej postavy fanúšikov, ktorý slúžil ako hlavný hrdina druhej a štvrtej časti hier. Ním je Leon S. Kennedy a zatiaľ sa spája s menom Harris Dickinson (Flákači). Ako jeho opak by sa mal objaviť aj záporák Albert Wesker, zatiaľ sa ale nevie, kto ho obsadí.

Resident Evil reboot s Jill Valentine

Hlavnú rolu ale presne podľa hier stvárni Jill Valentine. Takto by mala skutočne byť zachovaná vernosť predlohe. Popis postavy ešte z originálnej hry znie: „dievča z malého mesta, ktoré loví rovnako rado, ako chlapi. Je mladá, ale senzačná a vie ako si to vychutnať.“

jill valentine
Zdroj: uhdpaper.com

Preto si myslíme, že túto rolu sa rozhodli predbežne ponúknuť správnej herečke. Je ňou Hannah John-Kamen. Stretnúť sme ju mohli v seriáloch ako The Strangers alebo Game of Thrones, objavila sa aj na strane záporných postáv ako F’Nale Zandor v Spielbergovej adaptácii Ready Player One.

Avšak zrejme jej najviac ikonická úloha bola v pokračovaní Ant-Mana. Po boku Paula Rudda, Evangeline Lilly alebo Laurenca Fisburna sa objavila aj Hannah ako záporák filmu, Ghost, či občianskym menom Ava Starr. Svoje herecké schopnosti tak jednoznačne preukázala.

Ghost, záporák filmu Ant-Man and the Wasp
Zdroj: twitter.com

Svojim pôsobením sa hodí aj do oficiálneho popisu postavy Jill Valentine. Dúfame teda, že úlohu neodmietne, inak hovorí spoločnosť o tom, že by prijali niekoho z africko-americkým pôvodom (čo by podľa môjho názoru nebola vhodná voľba na túto rolu).

Čo z kastingových volieb sa neskôr potvrdí, ešte uvidíme. V každom prípade si budeme musieť počkať aj na informácie o tom, kto si zoberie film na starosť a kedy sa k nám dostane. Spoliehame sa ale na to, že Resident Evil reboot prinesie väčšiu vernosť predlohe ako sľubujú. Jill Valentine v hlavnej úlohe je rozhodne správnym krokom týmto smerom.

Ste fanúšikom hernej série Resident Evil? Pozdáva sa vám toto nové spracovanie? A čo si myslíte o obsadení úloh? Dajte nám vedieť v komentároch!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -