Timothée Chalamet zverejnil, ako bude vyzerať jeho mladý Willy Wonka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Timothée Chalamet ako mladý Willy Wonka

Snímka Wonka odštartovala svoju produkciu. Prequel k známemu filmu Charlie a továreň na čokoládu je oznámený už nejaký ten piatok, a v poslednom čase sa dozvedáme, že naberá hviezdne obsadenie. Hneď na začiatku nakrúcania sa nám ukazuje aj hlavná hviezda Timothée Chalamet ako mladý Willy Wonka.

Role majiteľa továrne na čokoládu sa ujalo už viacero hercov. Najviac rozpoznateľné je ale stvárnenie z roku 1971, kde si ho zahral Gene Wilder. Prípadne, ak ste však mladší, tak je vám iste známejšie stvárnenie Johnny Deppom z adaptácie z roku 2005 od Tima Burtona.

Willy Wonka Wilder Depp
Zdroj: newsakmi.com

Prvý pohľad na mladú postavu

Tentoraz však nepôjde úplne o adaptáciu novely Roalda Dahla. Dostaneme prequel (a zároveň aj reboot), kde uvidíme mladšie roky tejto postavy. Vďaka hercovmu Twitteru tak môžeme vidieť prvú fotografiu, kde stojí Chalamet pri kamere.

Jeho výzor je ako vystrihnutý z viktoriánskej novely a skôr by ste ho hľadali u Charlesa Dickensa. Oproti stvárneniu zo 70. rokov mu ubrali čosi z pestrofarebnosti kostýmu a viac sa podobá pochmúrnemu Burtonovmu štýlu. Má na sebe zamatový oblek a nechýba samozrejme ani ikonický klobúk. Všetko je ale opotrebované a ošúchané, čo značí, že aj keď je postava mladšia, už toho zažila dosť.

timothee-chalamet-wonka
Zdroj: collider.com

Herecké obsadenie sa rozrástlo

Správa prišla iba krátko po tom, čo sme sa dozvedeli, že sa rozrastá herecký ansámbel. Zachytiť sme mohli tri veľké mená – Sally Hawkins, Rowan Atkinson (večný Mr. Bean) a víťazka ocenení, Olivia Coleman.

Pripojili sa k už tak známemu hereckému kolektívu, ku ktorému patria Keegan-Michael Key, Tom DavisSimon Farnaby, Kobna Holdbrook-SmithMathew Baynton, Jim Carter, a Rich Fulcher.

Wonka noví herci
Zdroj: collider.com, geektyrant.com

Wonka ešte pred otvorením továrne

Film si zoberie na starosť režisér Paul King. Ten má s prevedením detských knižiek už skúsenosti, pretože je to práve on, kto priviedol na filmové plátna Paddingtona. Spolu so Simonom Farnabym, ktorý vo filme aj hrá, napísali scenár.

Podľa neho má byť Timothée Chalamet mladý Wonka ešte pred tým, ako si otvoril svoju preslávenú továreň na čokoládu. Z deja toho zatiaľ viac nevieme, ale očakávame, že by sme sa to mohli dozvedieť, kým bude jeho premiéra. Tá je zatiaľ naplánovaná na 17. marca 2023.

Čo hovoríte na výzor mladého Wonku? Páči sa vám takýto štýl, alebo by ste preferovali k postave viac farieb? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -