Filmový Kraven bude mať zásadné zmeny oproti komiksom, hovorí jeho predstaviteľ

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Filmový Kraven bude mať zmeny

Sony sa rozhoduje budovať svoj vesmír okolo postavy Spider-Mana a jeho záporákov aj po nedávnych zlyhaniach. Ich najbližší projekt bude o veľkom záporákovi a najväčšom lovcovi na svete (prípadne viacerých svetoch). Filmový Kraven však bude mať zásadné zmeny oproti jeho predlohe, ako povedal jeho predstaviteľ, Aaron Taylor-Johnson.

Tento vesmír sa začal postavou Venoma, ktorý je vždy s pavúčím mužom úzko spojený. Po jeho druhom filme sme dostali Morbiusa, ktorý bol, podľa mnohých, veľkým sklamaním. Stal sa terčom vtipov, čo štúdio vyhodnotilo tak, že ho fanúšikovia chcú naspať. Vrátili ho do kín, kde… znovu prepadol.

venom morbius kraven
Zdroj: mccourier.com

Z rivala číslo jedna antihrdina

Nakrúcanie by mal mať teraz dokončené Kraven the Hunter a dostáva sa do post-produkcie. V komiksoch ide o divokého lovca, ktorý chce získať stále nové trofeje. Za svoju najväčšiu korisť si vyberie práve Spider-Mana. Toho ale vo filme, rovnako ako tých predošlých, vôbec neuvidíme. Ale odklony budú ešte výraznejšie.

Vieme, že Sony vykresľuje tieto postavy ako antihrdinov či dokonca kladné, nie ako záporákov. Tak to samozrejme bude aj v prípade Kravena. Jeho súperom by v tomto prípade mal byť takzvaný Foreigner, ktorého si zahrá Christopher Abbot. Nevie sa ešte, na ktorú stranu sa pripojí Chameleon (Fred Hechinger), ktorý je jedným z najstarších súperov pavúčieho muža (a nevlastným bratom lovca).

Kraven the Hunter záporák
Zdroj: thedirect.com

Jedna z herečiek si myslí, že ide o krok správnym smerom

Avšak priateľkou Sergeia Kravinoffa (čo je jeho občianske meno) bude Calypso. Ju si zahrá Ariana DeBose, ktorá bola ocenená za svoju rolu vo West Side Story. Vyjadrila, že je rada súčasťou niečoho, pri čom „má pocit, že je krok tým správnym smerom“.

Nedávno magazín Variety viedol rozhovor aj s predstaviteľom hlavnej úlohy, Aaronom Taylorom-Johnsonom. Postavu popísal ako „jedného z najviac ikonických a notoricky známych antihrdinov od Marvelu, rival číslo 1 pre Spider-Mana“. Už označenie za antihrdinu je odklon od predlohy. Avšak Kraven bude mať vo filme oveľa poznateľnejšie zmeny.

Kraven the Hunter Calypso
Zdroj: screenrant.com

Nebude záporák, no nebude ani… lovec??

Johnson povedal, že nepôjde o žiadneho mimozemšťana ani čarodejníka, ale jednoducho poriadne oddaného človeka. To by bolo úplne v poriadku, šokoval však ďalším prehlásením. V ňom potvrdil, že jeho postava bude „milovník zvierat a ochranca prírodného sveta“. Tiež vám to akosi nejde dohromady s postavou lovca?

Nie je jasné, prečo sa chceli takto drasticky odkloniť od postavy. Nepredpokladáme teda ani jeho typický vzhľad, pri ktorom nosí na pleciach leviu kožušinu. Avšak uvidíme, či dokážu dostatočne tieto zmeny vysvetliť a aj tak priniesť postave zobratie vlastnosti, ktorú má v mene. O výsledku sa budeme môcť presvedčiť 13. janára 2023.

Ako hodnotíte fakt, že Kraven bude mať oproti komiksu takéto zmeny? Myslíte si, že postava lovca dokáže fungovať bez toho, aby lovila? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -