Clint Eastwood oznamuje posledný film svojej kariéry. Prenáša nás do prostredia súdu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Clint Eastwood – posledný film

Clint Eastwood po viac ako 60 rokoch a 50 počinov oznámi posledný film svojej kariéry. 93-ročný Eastwood pôsobil ako herec i ako režisér. Aj tento raz bude na pozícii režiséra a rovnako ako od roku 2008 pripraví aj tento kúsok pre spoločnosť Warner Bros. O aký projekt pôjde?

Prvým režisérskym počinom pre túto spoločnosť bola jeho uznávaná a pôsobivá drámy Gran Torino. Odvtedy už zrežíroval ďalších 10 snímok, medzi ktoré patria Invictus, Sally, Americký sniper či Richard Jewell. Zatiaľ posledný priniesol v septembri 2021 a z dôvodu pandemickej situácie premiéroval na HBO Max. Jeho názov je Cry Macho.

Cry Macho
Zdroj: arkansasonline.com

40. režisérsky počin

Režírovaniu filmov sa však venuje už vyše 50 rokov. Jeho prvý krimi triler Play Misty for Me prišiel v roku 1971. Odvtedy bol dvakrát ocenený oscarom za snímky Nezmieriteľný a Million Dollar Baby (za tie vyhrali v danom roku sošku aj za najlepší film). Nominovaný na ceny Akadémie bol však aj za Mystic River alebo Listy z Iwo Jimy. Chvály a nominácie zbieral aj za životopisnú napínavú drámu Výmena s Angelinou Jolie.

Teraz prinesie svoj 40. film, ktorý, ako povedal pre portál Discussing Film, bude jeho finálnym. Veľa detailov o ňom ešte nie je známych, koluje zatiaľ iba pracovný názov Juror #2. Vieme, že toto je označenie pre porotcu na súdnom procese, práve do tohto prostredia nás teda pravdepodobne zavedie.

clint eastwood film
Zdroj: studiobinder.com

Porotca s obrovskou dilemou

Príbeh by sa mal zamerať na jedného z členov poroty v prípade vraždy. Čoraz viac si však začne uvedomovať, že práve on by mohol byť zmieneným vrahom, a tak stojí pred obrovskou dilemou. Má udať sám seba alebo manipulovať ostatných, aby odišiel nepotrestaný?

Daný porotca má byť vraj mladý človek, a preto Eastwood aj hľadá hollywoodsku hviezdu pod 30 rokov. On sám sa objavil vo filmoch už vo veku 25 rokov. Pred tým, než sme ho poznali ako hviezdu westernov, si zahral v monster hororoch 50. rokov ako Pomsta netvora alebo Tarantula!

Prekvapila vás správa, že Clint Eastwood prináša posledný film? Ako sa vám zatiaľ pozdáva triler o porotcovi na súde, ktorý môže byť vrahom? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -