Dostaneme Harry Potter reboot ako seriál? HBO je údajne len krôčik od dohody

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Harry Potter ako seriál?

Zdá sa, že len krátko po oslávení 10. výročia posledného filmu by sme mohli dostať reboot série Harry Potter, tento raz ako seriál. Spoločnosť Warner Bros. Discovery, pod ktorú franšíza spadá, je vraj už len malý krok od toho, aby uzavreli dohodu s pôvodnou autorkou. Otázka však ostáva, či je to podľa fanúšikov dobrý nápad.

Tí totiž držia 7 kníh a 8 filmov v špeciálnej úcte. Mnohí z nich s nimi od prvého dielu Harry Potter a kameň mudrcov z roku 2001 vyrastali. Rovnako tak aj s hereckými predstaviteľmi v hlavných úlohách – Danielom Radcliffom ako Harrym Potterom, Rupertom Grintom ako Ronom Weasleym a Emmou Watson ako Hermionou Grangerovou.

Poradie Harry Potter filmov
Zdroj: sk.pinterest.com

Obľúbené značky s novým životom

Warneri však s novým vedením pracujú na reštartoch svojich obľúbených značiek. Tak dostali DC filmy nové projekty a nedávno sme sa dozvedeli, že na ceste sú aj ďalšie filmy z prostredia Pána prsteňov. Podľa správy, ktorú priniesol portál Bloomberg, rokujú generálny riaditeľ WB David Zaslav a generálny riaditeľ HBO Casey Bloys s autorkou čarodejníckeho sveta J.K. Rowlingovou.

Jej príbehy by chceli priniesť na britské káblové televízie a na streamovaciu službu HBO Max. Nový Harry Potter by mal 7 sérií, pričom každá z nich by pokrývala dej jednej z kníh. Je pravdou, že takto sa dá dosiahnuť viac pokrytia udalostí z predlohy, no na druhej strane je otázne, či si fanúšikovia nechajú siahnuť na originál.

Warner Bros Harry Potter
Zdroj: dlmag.com

Výhodné pre obe strany

Táto snaha je však výhodným krokom pre obe strany. Miesta, kde sa Harry Potter odohráva, naberajú opäť za posledné mesiace na popularite vďaka hre Hogwarts Legacy. Za posledné roky sa viacero projektov nepodarilo, tak je takýto svieži návrat viac než očakávaný. Druhým faktom je, že návrat k najvýznamnejšej práci Rowlingovej by znovu priniesla sústredenie na príbeh a odklon pozornosti od kontroverzií, ktoré ju sprevádzajú.

Privítali by ste reboot Harry Potter sveta ako seriál? Myslíte si, že je to dobrý nápad len 12 rokov po uvedení posledného filmu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -