Z javiska na obrazovku. Štúdio Warner Bros. vraj plánuje sfilmovať divadelnú hru Harry Potter a Prekliate dieťa

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Harry Potter 9

Na svete existuje len málo ľudí, ktorým by vôbec nič nehovorilo meno či filmová alebo knižná séria Harry Potter. Nielen že na nej vyrástlo niekoľko generácií, stala sa natoľko kultovou, že ju ľudia milujú dodnes. Veľkému rozmachu dopomohlo určite hlavne filmové spracovanie – dostali sme takto osem filmov. Štúdio Warner Bros. však zrejme rozmýšľa aj nad filmom Harry Potter 9.

David Zaslav, šéf štúdia, sa mal podľa správy od Puck News rozhodnúť natočiť ďalší diel v sérii. Chce, aby séria bola opäť živá, čo im tak úplne nevyšlo s prequel filmami s názvom Fantastické zvery. Táto séria ľudí veľmi nezaujala, pričom z pôvodne 5 filmov sme dostali len 3, posledný vyšiel tento rok. A už na zárobkoch bolo vidieť, že to nestačí na tvorbu ďalšieho filmu.

Harry Potter a Prekliate dieťa
Herci z divadelnej hry; Zdroj: vogue.com

O čom je divadelná hra Prekliate dieťa?

Zaslav však chce naďalej udržať sériu živú tým, že vytvorí nové pokračovanie k pôvodným filmom. Malo by ísť o sfilmovanie divadelnej hry Harry Potter a Prekliate dieťa, ktorá premiérovala v roku 2016. Ide o projekt, ktorý sa tešil veľkému úspechu, pričom sa dejovo odohrával 19 rokov po udalostiach posledného filmu/knihy a zameral sa hlavne na Harryho mladšieho syna.

Hlavnou postavou sa teda stal Albus Severus Potter, pričom v hre sa objavili vo väčších aj menších rolách aj ostatné deti pôvodných hrdinov. Svoje miesto si tam však našla aj pôvodná trojica – Harry, Ron a Hermiona. Stihol sa tam ukázať dokonca ešte aj Draco Malfoy. Hra taktiež využila príležitosť a rozhodla sa byť viac diverznou. Hermionu si tak napríklad zahrala herečka tmavej pleti.

Harry Potter herci
Zdroj: gruposaedal.com

Vrátia sa pôvodní herci? Čo na to Rowlingová? Kedy by film mohol vyjsť?

Toto oznámenie vyvoláva veľa otázok, na ktoré ešte nemáme odpovede. Aj keď J.K. Rowlingová pracovala na scenári k divadelnej hre, nie je isté, či bude súhlasiť s filmom alebo s podieľaním sa na ňom. Zaslav sa však nedávno vyjadril, že ak bude robiť ďalšie Harry Potter projekty, tak jedine s ňou. To by mohol byť ale problém kvôli nedávnym kontroverziám okolo spisovateľky, ktoré vyvolala príspevkami na sociálnych sieťach.

Vtedy proti nej vystúpili aj niektorí herci z filmov, medzi nimi aj Daniel Radcliffe či Emma Watson. To by mohol byť dôvod, prečo by sa pôvodní herci nemuseli chcieť vrátiť, pričom veľa z nich má teraz už aj svoje vlastné herecké kariéry ďaleko od sveta kúziel. A ak teda dôjde na to, že sa film začne vyrábať, jeho príchod nebude veľmi skorý a tak by sme ho v najbližších rokoch zrejme čakať ani nemali.

Čo hovoríte na toto oznámenie? Chceli by ste vidieť adaptáciu známej divadelnej hry? Alebo by podľa vás mali sfilmovať iné príbehy z tohto sveta?

Zdroj: screenrant.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -