Dostaneme ďalšie Harry Potter filmy od J.K Rowlingovej? Štúdio prezradilo, že je tomu otvorené

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Ďalšie Harry Potter filmy od štúdia Warner Bros.?

Osem filmov zo série Harry Potter nepochybne patrí k detstvu (ale aj dospievaniu) mnohých ľudí a fanúšikov po celom svete. Pár rokov na to sa vytvorila nielen divadelná hra, ale aj nová filmová séria odohrávajúca sa niekoľko desaťročí pred tou pôvodnou. Je však veľmi možné, že dostaneme ďalšie Harry Potter filmy, aspoň podľa štúdia Warner Bros.

Prequel séria Fantastické zvery začala vychádzať ešte v roku 2016, pričom vďaka veľkému úspechu sme v roku 2018 dostali dvojku. Tá už nemala taký úspech. To bol aj jeden z dôvodov, pre ktoré sme dostali až po dlhšom čase tretiu časť. Tá vyšla tento rok na jar, pričom bola o niečo lepšia ako jeho predchodca. Finančné zisky zrejme ale nestačili na to, aby sa štúdiu oplatilo natočiť štvorku.

hraný harry potter seriál
Zdroj: trumpwallpapers.com

Zamerajú sa na veľké série

To ale neznamená, že sme so svetom čarodejníkov skončili. Aspoň nie podľa štúdia, ktorému momentálne šéfuje David Zaslav. Ten sa vyjadril, že by sa rád zameral na franšízy, pričom jednou z nich je aj Harry Potter. Rád by natočil ďalšie filmy z tohto sveta spolu s pôvodnou autorkou J.K. Rowlingová. Celé jeho prehlásenie si viete prečítať nižšie:

Skutočne sa zameriame na franšízy. „Superman“ film sme nemali 13 rokov. 15 rokov sme nenatočili „Harry Potter“ film. DC a Harry Potter filmy poskytli za posledných 25 rokov veľa ziskov spoločnosti Warner Bros. Motion Pictures. Takže, zameranie sa na franšízu – jedna z veľkých výhod, ktoré máme, „Rod draka“ je toho príkladom, „Hra o tróny“, využitie prospechu (projektov) „Sex v meste“, „Pán prsteňov“, stále máme práva na tvorbu filmov „Pána prsteňov“. Ktoré filmy majú značky, ktoré sú pochopené a milované všade na svete?

Zaslav má teda jasný pohľad na vec a vidí, čo štúdiu vie zarobiť poriadne peniaze. Séria Harry Potter bola doteraz naozaj dosť úspešná, pričom je tam veľa možných smerov, ktorými by sa mohla vydať. Mohli by sme tak vidieť napríklad film o mladosti Snapea a Záškodníkov, po ktorom určite túžia mnohých. Možnosťou je ale aj priame pokračovanie pôvodných filmov.

Dala by sa tak adaptovať napríklad aj divadelná hra Harry Potter a Prekliate dieťa. Stáť v ceste tomu môže ale nepriamo práve pôvodná autorka. Zaslav chce robiť projekty s ňou, no tá je v očiach mnohých nie veľmi obľúbenou za isté kontroverzné názory a výroky na sociálnych sieťach. Aj napriek tomu by asi všetkých fanúšikov tejto série potešil nový, no kvalitný film (alebo seriál).

Chceli by ste vidieť nový film zo sveta Harryho Pottera? O čom by podľa vás mal byť?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -