Kým bola Angelina Jolie v Eternals, mala byť v Spider-Man filme. V ktorom a prečo sa to nestalo?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Angelina Jolie v Spider-Man filme

Členkou tímu Eternals bola Thena, bohyňa vojny a ochrankyňa Atén. Na konci filmu mala to šťastie, že nebola unesená Celestialom a vydala sa na misiu na hľadanie ostatných. Teraz je však dôležitá jej herecká predstaviteľka. Podľa novej zverejnenej informácie sa mala Angelina Jolie objaviť v Spider-Man filme.

Sean O’Connell chystá na vydanie knihu s príznačným názvom With Great Power (teda s veľkou silou). S polovicou známej vety od strýka Bena je teda jasné, na ktorú postavu sa zameriava. V nej okrem iného odhaľuje nové informácie o filmovej sérii, ktorú krátko po prelome milénia vytváral Sam Raimi a kde si hlavnú rolu zahral Tobey Maguire.

Sam Raimi Spider-Man
Zdroj: denofgeek.com

Súčasťou malo byť viacero klasických záporákov

Hovorí tam opätovne aj o nezrealizovanom štvrtom filme, ktorý sa chystal. Tam by nám ukázal Petera Parkera na „vrchole jeho slávy“. Úvodná montáž mala ukázať, ako porazil viacerých nepriateľov, napríklad The Shockera alebo Stilt-Mana. Celkovo mal predstaviť viacero klasických postáv z komiksov z éry 60. a 70. rokov.

Súčasťou napríklad mala byť aj Felicia Hardy, známa inak ako antihrdinka Black Cat. Zaujímavé je, že štúdio malo do tejto role vyhliadnutú Anne Hathaway, ktorá si nakoniec zahrala Catwoman v komiksovom univerze od DC… Hlavným protivníkom však mal byť Vulture. Zahrať si ho mal podľa predstáv štúdia John Malkovich.

john malkovich vulture
Zdroj: theubj.com

Smrťou Vultura by sa film nekončil

Uvidieť sme ho mali na plátne tiež o vyše dekádu skôr ako tú verziu, ktorú nám predstavil Michael Keaton. Malo tu byť však niekoľko spoločných čŕt (s ktorých možno Sony aj čerpalo). Jeho krídla napríklad nemali byť pierkami, ale skôr niečo ako „čepeľami ostrými ako britva“. Že by bol naozaj mocným súperom dokazuje to, že by Petera takmer zabil pri súboji na budove Citicorp.

Vulture vs Spider-Man 4
Zdroj: thedirect.com

Ťažko zranenému hrdinovi sa však podarí súboj, ešte s pár nečakanými zvratmi a duelom v metre aj na vrchole ďalšej budovy, otočiť vo svoj prospech. Počas jeho triumfu tak Adrian Toomes zomiera. Tu by sa však film nekončil a Angelina Jolie by vstupovala do Spider-Man 4.

angelina jolie spider-man 4
Zdrj: thedirect.com

Predstaviť nám mali originálnu nepriateľku

Mala totiž byť Adrianou dcérou, ktorá by v hľadaní pomsty prebrala úlohy svojho otca. Stala by sa tak záporáčkou Vultress. Išlo by pritom o novú originálnu postavu, ktorá nemá predlohu v komiksoch. Vieme, že vo filme Spider-Man: Návrat domov sme nakoniec Toomesovu dcéru videli, ale v úplne inom prevedení.

Je zaujímavé uvažovať nad tým, ako by mohol Marvel svet vyzerať, ak by sa podarilo realizovať tento film. Bolo by pravdepodobné, že s ním by bol Maguire stále jediným Spider-Manom, prípadne, že by predal štafetu mladšiemu predstaviteľovi. Jolie sa nakoniec objavila v MCU, ale vidieť ju bojovať proti Peterovi Parkerovi by bolo viac ako dych berúce.

Je vám teraz ešte viac ľúto, že sa film nerealizoval? Páčilo by sa vám, ak by sa Angelina Jolie objavila v Spider-Man 4 s Tobeym Maguirom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -