Obchodník so smrťou dostane pokračovanie. Kto si v ňom zahrá syna Nicolasa Cagea?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Obchodník so smrťou dostáva pokračovanie

Obchodník do smrťou dostáva pokračovanie. Prvý film bol silným kriminálnym trilerom o nelegálnom predaji zbraní z roku 2005, ku ktorému by druhú časť zrejme nikto nečakal. Juri Orlov v podaní Nicolasa Cagea sa však vráti, tentoraz ale nebude jedinou centrálnou postavou, ale pozrieme sa aj na jeho syna. Pre neho je už známy herec.

Cage si zahral Američana s ukrajinským pôvodom. Vyrastal na drsnom predmestí Brooklynu, ktoré ovládali ruské gangy. Pri jednom z konfliktov zistil, že vie profitovať zo zbraní, ktoré po sebe zanechávajú a tak netrvalo dlho, kým so svojím bratom Vitalijm (Jared Leto) predajú prvú uzi.

obchodník so smrťou
Zdroj: streamondeamnd.com

Predajca zbraní, čo sa neštíti ničoho

Odtiaľ to bola strmá cesta k priživovaniu sa na globálnych konfliktoch. Počas libanonskej vojny zásobovali obe strany, podobne to bolo v Ugande. Rozpad Sovietskeho zväzu mu vyniesol balík, neštítil sa obchodu s drogovými lordami či s krvavými diamantami. Ani napriek nebezpečenstvu, pri ktorom viackrát takmer prišiel o život a osobným tragédiám s tým nikdy neprestal, hovoril, že robí, čo mu ide najlepšie.

Lenže teraz prichádza pre najväčšieho dodávateľa zbraní na svete nová výzva. Zistí, že má syna menom Anton. Ten zhromažďuje žoldnierov, aby bojovali v konflikte Spojených štátov na blízkom východe. Na strane toho, kto bude lepšie platiť. Pokračuje tak v šľapajách svojho otca. Ba, dokonca sa ho snaží prekonať. To naštartuje medzinárodnú, trpkú rivalitu.

obchodník so smrťou bill skarsgard
Zdroj: joblo.com

Trpká rivalita otca a syna

Dvojka tak dostáva príznačný názov Obchodníci so smrťou. Syna centrálnej postavy (schválne nehovoríme o hrdinovi) si zahrá Bill Skarsgård. Môžeme ho poznať ako klauna Pennywisea z hororovej dvojice To či ako nekompromisného markíza z posledného dielu Johna Wicka.

Réžiu si berie na starosť pôvodný tvorca, Andrew Niccol. Povedal, že je predsa „dostatok priestoru, kam tieto postavy zaviesť a táto spoločnosť bude ešte ostrejšia, keď očarujúci diabol Orlov zistí, že ma nelegitímneho syna“. Povedal, že tu je dostatok munície – doslova aj obrazne, s takouto nebezpečnou cestou. Na záver dodatl citát od Platóna „Iba mŕtvi videli koniec vojny“.

Čo hovoríte na to, že film Obchodník so smrťou dostáva pokračovanie? Ste spokojní so spôsobom, ako ho plánujú viesť? Je podľa vás Bill Skarsgård dobrou voľbou na Cageovho syna? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -