Prvé reakcie na Joker 2 nechali divákov v úžase. Už vieme, čo od filmu čakať

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé premietania filmu Joker 2

Todd Phillips priniesol v roku 2019 úplne nové stvárnenie záporáka od DC, ktoré medzi divákmi zožalo mimoriadny úspech. Oznámené bolo aj pokračovanie, ktoré dostalo podtitul Folie à Deux. Prišlo s niekoľkými prekvapivými oznámeniami, ktoré rozdelili fanúšikov, drvivá väčšina však na film netrpezlivo čaká. Zdá sa, že Joker 2 už má skúšobné premietanie za sebou. Portál Comic Book Movie informuje o prvých reakciách.

Pokračovanie, samozrejme, prinesie naspäť Joaquina Phoenixa ako Arthura Flecka, ktorý v prvom filme pomaly podliehal šialenstvu. Tento raz sa však k nemu pridáva Lady Gaga ako doktorka Quinzel, teda Harley Quinn z predlohy. Mnohých obsadenie slávnej hudobníčky prekvapilo, predovšetkým z dôvodu, že vo filme uvidíme aj nejedno muzikálové číslo.

kauza lady gaga joker
Zdroj: themoviedb.org

Veľmi riskantné, no geniálne

Teraz mali možnosť film zhliadnuť prví diváci. Výsledkom je, že niektoré sekvencie budú ľahko upravené a niektoré dialógy mierne prepísané, reakcie však boli veľmi pozitívne. Ba dokonca veľká väčšina z nich hovorí o geniálnom kúsku, aký sme ešte nemali možnosť vidieť.

Úplne prvú reakciu priniesol profil Joey Monda na sociálnej sieti X. Vo svojom príspevku uvádza:

„Film je dosť krvavý, chaotický, agresívny, surrealistický, ale akosi pravý svojej podstate. Gaga a Joaquin sú na rovnakom stupni v hraní.
Muzikálová časť nie je prezentovaná bežnými spôsobmi. Spievajú, samozrejme, ale je to prepracované úplne odlišnými vzorcami. Veľmi riskantné, no ku**vsky geniálne.
Celkovo film našiel rovnováhu, aby bol pohlcujúci pre kritikov a zaujal aj široké publikum.“

Výborné výkony a…potencionálne spoilery??

Zdá sa, že by sme sa mali naozaj na čo tešiť. Pri tom však chvály nekončia. Portál JoBlo tiež priniesol svoje reakcie, kde popisuje, že „Gaga je rovnako dobrá ako Phoenix, ak ho náhodou ešte neprevyšuje. Herecká dvojka piesne predvádza ako duety, niekedy však má čísla len ona. Piesne sú skvelou kombináciou nového a starého prístupu k námetu.

JoBlo popisuje ešte jednu reakciu a to od webu GoldDerby. Ich príspevok na sieti X už zmizol, pretože z premietania Joker 2 mohli vyniesť potencionálne spoilery. Z internetu sa však veci nedajú len tak vymazať a zmazaný príspevok hovoril nasledovné:

„Scény, ktoré sú surrealistické, sú také z nejakého dôvodu, niektoré sú nakrúcané čierno-bielo. Nemôžem prezradiť, prečo to tak je. Je to tiež politické, ako by ste mohli z Joker frančízy čakať. Surrealistický však nie je celý film. Nie je to vôbec, že by to bol sen alebo halucinácia. Gaga podala výkon, ktorý sa dá popísať ako transformatívny a senzačný. Objavia sa tu slávne postavy. V ich histórii sú zmeny, keďže toto je samostatný projekt vrámci iných DC značiek.“

Harley nie je Harley, uvidíme ďalšie postavy z DC

Médiá aj fanúšikov zaujala hlavne posledná časť, v ktorej sa uvádza, že sa objavia aj iné postavy z DC sveta. Nakoľko sme videli v prvom filme ešte len mladého Bruca Wayna, je ťažké si predstaviť, že by to mohol byť Batman. Nie je však vôbec vylúčené, že by išlo o ďalších záporákov, ktorí sú v ústave Arkham Asylum. Máme ale očakávať výrazné zmeny v ich postavách.

Dokonca prvé premietania filmu Joker 2 odhalili, že ani postava Gagy nie je adresovaná ako Harley. Arthur bude používať inú verziu tohto mena, respektíve prezývku. Vieme, že Zazie Beetz si zopakuje rolu Sophie Dumon, úlohy Brendana Gleesona, Catherine Keener, Jacoba Loflanda či Harryho Lawteyho zostávajú stále tajomstvom. Zdá sa, že spoznať ich budeme môcť až pri samotnej premiére, ktorá je naplánovaná na 3. októbra 2024.

Podnietili vás tieto reakcie k tomu, aby sa zvýšilo vaše nadšenie ohľadom filmu Joker: Folie à Deux? Ako sa pozeráte na sľubované hudobné čísla teraz? Ktoré postavy z DC si myslíte, že sa tu objavia? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: comicbookmovie.com; joblo.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -