Blesk z jasného neba. Druhá časť Batmana práve dostala masívny odklad

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Batman sa odkladá

Zlé správy pre všetkých fanúšikov ochrancu Gothamu. Pokračovanie Batmana v hlavnej úlohe s Robertom Pattinsonom práve dostalo výrazný odklad. Film mal do kín doraziť počas budúcoročnej jesene, nakoniec to však bude omnoho neskôr.

Ako informuje Hollywood Reporter, filmová spoločnosť Warner Bros. Discovery zamiešala dátumami premiér svojich filmových noviniek. Posunuli sa premiéry štyroch prichádzajúcich filmov, pričom k najvýraznejším patrí práve Batman, ktorý zatiaľ vzniká pod názvom The Batman Part II. Pokračovanie veľkého hitu z roku 2022 sme na veľkom plátne mali vidieť 2. októbra budúceho roka, po novom sa presunulo až o rok na 2. októbra 2026.

Batman 2
Zdroj: DC/Warner Bros.

Oficiálnym dôvodom sú štrajky

Warneri veľký posun odôvodňujú štrajkami v Hollywoode, ktoré minulý rok takmer na 6 mesiacov takmer kompletne ochromili nakrúcanie filmov i seriálov v USA. Otázne je, do akej miery ovplyvnil posun Batmana príchod nového Supermana, ktorý do kín dorazí v júli budúceho roka. Superman bude znamenať reštart filmového univerza DC a sprevádzajú ho veľké očakávania.

Batman síce nebude súčasťou kánonu a popri rodiacom sa DC univerze bude jeho príbeh naďalej stáť samostatne, je však možné, že Warneri nechceli dve veľké komiksové novinky v priebehu troch mesiacov. Predovšetkým, keď v budúcom roku opäť dupne na plyn aj konkurenčný Marvel a predstaví najmenej tri veľké filmy. Budú nimi Captain America: Brave New World  (premiéra 13. februára 2025),  Thunderbolts (1. máj 2025) a Fantastic Four s premiérou 24. júla 2025. Doraziť na budúci rok má ešte aj Blade (6. november 2025), v tomto prípade ale očakávame odklad.

the penguin
TMDB

Tento rok príde seriál

Sklamanie fanúšikov z odkladu Batmana môže tento rok čiastočne napraviť aspoň seriál Penguin, ktorý by mal doraziť v druhej polovici tohto roka. Seriál sa zameria na neslávne známeho bossa podsvetia v Gothame, ktorého vo filme stvárnil Colin Farrell. Írsky herec si túto rolu zopakuje aj v trojdielnej minisérii.

Pripomeňme, že Batman s Robertom Pattinsonom bol pre štúdio Warner Bros. Discovery veľký hit. Film sprevádzali pozitívne ohlasy, ktoré velebili originálne poňatie predlohy, ako i zmenu žánru, ktorá z filmu spravila temnú detektívku. Film v kinách zarobil cez 770 miliónov, čo rýchlo viedlo k potvrdeniu dvoch ďalších pokračovaní. Momentálne je Batman plánovaný ako trilógia, sprevádzať ho tiež budú najmenej dva seriálové spin-offy.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -