Obľúbený Batmanov záporák je späť. Penguin sa v novom traileri prebojováva k moci

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

Film Batman (2022) priniesol nový pohľad nielen na Batmana ako na strážcu poriadku, ale aj na jedného z jeho najviac ikonických záporákov. Colin Farrell bol na nepoznanie ako Oswal Cobblepot, ktorý slúžil ako pravá ruka kráľa podsvetia. Po jeho smrti má ale Oz šancu dostať sa na jeho miesto, čo nám ukazuje aj trailer na spin-off seriál The Penguin.

V seriáli si okrem neho zahrajú aj Cristin Milioti ako Sofia Falcone a Michael Zegen ako Alberto Falcone, deti Cobblepotovho šéfa Carmina Falconeho, ktorého zabil Riddler (Paul Dano). Tiež si tam zahrá aj Clancy Brown ako Salvatore Maroni, jeden z bývalých najlepších gangstrov v Gothame.

Showrunnerom a výkonným producentom seriálu je Lauren LeFranc (Agenti S.H.I.E.L.D.). Scenárista a režisér filmu Batman, Matt Reeves, bude seriál produkovať so svojou produkčnou spoločnosťou (popri tom, ako pracuje na pokračovaní filmu, ktoré vyjde až v roku 2026). Výkonný producent Craig Zobel (Mare of Easttown) zrežíruje prvé tri epizódy.

Nový trailer na seriál The Penguin

Trailer nám ukazuje Cobblepota, ktorý má monológ ako správny gangster. Do toho sú ale nastrihané scény, ktoré nám lepšie ukazujú to, ako sa Penguin dostane k moci. Nielen cez silu slov, ale aj cez výbuchy, strieľanie a zabíjanie. Nebude to mať ľahké, keďže nie je jediný, kto chce vyplniť mocenské vákuum v kriminálnom podsvetí. Musí o neho bojovať napríklad aj s Falconeho dcérou.

Keď som bol dieťa, existoval gangster, ozajstný old-schoolový typ. Rex Calabrese. Bol to naozaj niekto. Pomáhal ľuďom. Videl ťa na ulici, zavolal na teba. Keď som mal 14 rokov, dostal infarkt a zomrel, stále držiac cigaru. V mojom susedstve organizovali sprievod na jeho počesť. Sprostý sprievod. Nebolo to luxusné, ale bolo to gesto, prejav lásky, toho, čo si myslel. Viete si predstaviť, že by si vás takto pamätali?

Penguinov gangsterský monológ nielenže načrtol tón celého seriálu, jemne nám naznačil aj to, akým gangstrom by chcel byť. Či sa mu to podarí alebo ide iba o prázdne slová sa dozvieme na jeseň, kedy podľa traileru seriál vyjde. Dokopy bude mať 8 epizód, ktoré prídu na streamovaciu platformu Max.

Čo hovoríte na nový trailer k Batmanovmu seriálovému spin-offu? Tešíte sa na Farrella v jednej z jeho najlepších úloh?

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -