Harry Potter sa vráti ako seriál. Warner Bros. práve oficiálne potvrdilo, kedy ho vydajú

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Vieme, kedy príde seriál Harry Potter

Tak a je to oficiálne. Kto si doposiaľ myslel, že reštart Harry Pottera v podobe nového seriálu štúdio Warner Bros. možno predsa len nemyslí vážne, bude na omyle. Filmový kolos potvrdil, že seriál Harry Potter sa nielen naplno rozbieha, ale tiež kedy ho môžeme očakávať.

Warner Bros. Discovery bude na novom seriáli spolupracovať aj s autorkou kníh J.K. Rowlingovou, s ktorou sa David Zaslav ako výkonný riaditeľ filmovej spoločnosti niekoľkokrát stretol. Zaslav nad televíznou novinkou neskrýva nadšenie a pripomína, že od premiéry posledného filmu Harry Potter už ubehlo viac ako 12 rokov. Je teda čas pozrieť sa na milovanú sériu z nového pohľadu.

Kompletný reštart série

V novom seriáli chcú Warneri zachovať integritu Rowlingovej kníh a ponúknuť fanúšikom možnosť znovuobjaviť Rokfort a jeho svet s ešte väčšou hĺbkou a detailmi. Seriál bude existovať ako samostatný projekt mimo filmov a pôjde o kompletný reštart celej série. Pre Warner Bros. Discovery ide o jeden z najväčších rozbehnutých projektov, keďže seriálový Harry Potter bude na televízne obrazovky prichádzať najmenej najbližšiu dekádu.

Ako informuje Hollywood Reporter, televízny projekt už má stanovený aj cieľové obdobie premiéry. Tvorcovia premiéru plánujú na rok 2026 exkluzívne na kanáloch HBO a streamovacej službe Max. Tá už tento rok na Slovensku vystrieda existujúcu platformu HBO Max.

Zatiaľ stále nie je jasné, kto si ambiciózny projekt zoberie pod svoje krídla. Rovnako nevieme, akí herci sa pokúsia nahradiť Daniela Radcliffa, Emmu Watson, Ruperta Grinta a mnoho ďalších, ktorí už medzičasom medzi divákmi zľudoveli.

Oficiálny trailer Harry Potter Návrat na Rokfort
TMDB

Môže ísť viacerými smermi

Informácia z Deadline hovorí o tom, že spoločnosť rozbehla výber autora, ktorý značku pretvorí na seriál pre službu (HBO) Max. Svoje návrhy predložila štvorica scenáristov – Martha Hiller, Kathleen Jordan, Tom Moran a Michael Lesslie. Nevie sa, či bola v Los Angeles prítomná aj autorka predlohy, J.K. Rowlingová.

Warner pripúšťa, že ak sa im zapáči aj viacero nápadov, seriál môžu poviesť viacerí autori. Tu už teraz nastávajú obavy, či sa projekt nemôže dostať až do prílišného chaosu a prípadne sa odkloniť od kníh. Rozhodujúce slovo pri výbere však má mať aj spisovateľka, ktorá na seriáli pracuje ako výkonná producentka. Predpokladá sa tak, že autori poputujú aj do Veľkej Británie.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -