Seriál Westworld bol zrušený po štvrtej sérii. Aké dôvody HBO uvádza?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Westworld bol zrušený

Pre niekoho možno obrovským šokom, pre ďalších azda očakávaná vec. Seriál Westworld bol zrušený po štvrtej sérii. Tá samotná rozdelila fanúšikov v podstate na dve skupiny. Boli takí, čo tvrdia, že vďaka nej seriál zažil svoj návrat ku koreňom, iní zase hovoria, že síce začala silno a napínavo, ale jej kvalita klesala každou časťou.

To sa odrazilo aj na číslach v sledovanosti. Kým epizódy prvej série si v priemere zaplo 12 miliónov divákov, počas pilotnej časti štvrtej série to boli už len 4 milióny. A ako už uvádzame, toto číslo postupne klesalo. Len pre porovnanie – súčasný hit služby, Rod draka, má v priemere pustených 29 miliónov divákov.

westworld 4
Zdroj: slashfilm.com

Sledovanosť vs. náklady

Niekedy najväčšia vlajková loď HBO tak strácala divákov každou ďalšou sériou. A čísla jednoducho nepustia. David Zaslav, nový riaditeľ spoločnosti Warner Bros., pod ktorú služba patrí, už od svojho začiatku pôsobenia škrtá projekty, ktoré nemajú potenciál zárobku. Tu bol pomer jasný – 160 miliónov dolárov za epizódu sa nevracalo.

Do úvahy sa brali aj reakcie kritikov. Tie rapídne klesli pri tretej sérii, pri tej štvrtej bol prepad ešte drastickejší. Tak bolo osem epizód, ktoré sa vysielali od polovica júna do augusta tohto roku posledných, ktoré z dystopického sveta uvidíme.

westworld 4 trailer
Zdroj: fanreviews.com

Tvorcovia chcú príbeh dopovedať

Správa bola veľmi nepríjemná pre tvorcov seriálu, manželský pár Jonathan Nolan a Lisa Joy. Tvrdia, že mali presne vymyslené, ako mal seriál končiť a to chceli rozpovedať v piatej sérii. Tá mala byť skutočne poslednou a tak majú v súčasnosti pocit, že nedosiahli záveru. So službou sa ešte snažia vyjednávať. Na druhej strane by im to dalo aspoň možnosť sa naplno venovať seriálovej adaptácii Fallout, na ktorej pracujú s Amazonom

Jonathan Nolan Lisa Joy Westworld
Zdroj: vulture.com

Prečo bol Westworld zrušený?

Takto sa k práci s tvorcami seriálu a zrušení vyjadrilo HBO:

„S predošlými štyrmi sériami zobrali Lisa a Jonah divákov na odyseu, ktorá potrápila mysle a zvyšovala latku každým krokom. Sme im nesmierne vďační, spolu s nimi aj každému v nadanom obsadení, producentom, štábu a všetkým partnerom – Kilter Films, Bad Robot a Warner Bros. Television. Bolo zážitkom pripojiť sa k nim na ich ceste.“

Herci stále dostanú zaplatné

Čo sa týka hlavného hereckého obsadenia, tí stále dostanú svoj honorár, aj keď séria nepôjde do produkcie. Evan Rachel Wood, Thandiwe Newton, Jeffrey Wright, Ed Harris aj Aaron Paul mali vo svojich zmluvách dodatok, ktorý uvádzal, že ak sa aj piata séria neudeje, dostanú za ňu zaplatené. To nie je vo filmárskom prostredí pri vysoko profilových hviezdach ničím netradičným. Ich platy sa pohybujú v rozmedzí 10 až 15 miliónov dolárov.

Čo hovoríte vy na správu, že bol Westworld zrušený? Mrzí vás to a chceli ste vidieť zakončenie alebo to podľa vás bolo po poslednej sérii očakávateľné? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. uzasne. Dufam, ze spravia aspon 2-3 hodinovy film s ukoncenim, ked uz hercom musia zaplatit. 4. sezona bola fakt slabsia, ale stale bola lepsia ako vacsina aktualne vysielanych serialov. RIP westworld

    • este treba upravit “ 160 miliónov dolárov za epizódu sa nevracalo.“ 160 stala cela 4. sezona, aj ked nechapem co tam tolko stalo, lebo sa to odohravalo v 1 elektrarni, 1 budove a v podsate tam okrem platov nemalo co tolko stat. Taky LOTR z Amazonu stal aj s pravami 1 miliardu, aj ked velka cast penazi sa neskor rozpusti v dalsich sezonach – teda ked budu, po tom ako to prijala siroka verejnost :)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -