Bude Andy Serkis režírovať Star Wars film? Po dvoch úlohách by to mohla byť cesta

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Andy Serkis ako režisér Star Wars filmu?

Andy Serkis má so značkou Star Wars už niekoľkoročnú skúsenosť. V roku 2015 sa objavil vo filme Sila sa prebúdza ako vrchný veliteľ Snoke. V tejto úlohe zotrval počas celej sequelovej trilógie. Samozrejme, išlo o digitálne spracovanú postavu, ktorej poskytol pohyby, ako to často robí.

Dlhú dobu bol herec známy práve vďaka takýmto postavám. Bol to práve on, kto stál za animovaním Gluma do Pána Prsteňov či Cézara v novodobej Planéte opíc (ktorá dostane aj svoju štvrtú časť). Za posledné desaťročie však začal ukazovať viac svoju tvár a tak sme ho mohli vidieť vo viacerých filmoch z Marvel univerza alebo v Batmanovi od Matta Reevesa.

star wars snoke
Zdroj: starwars.com

V druhej role ukázal pravú tvár

Takúto rolu si vybral aj ako svoju druhú pre vesmír Hviezdnych vojen. V práve vysielanom seriáli Andor sa ukázal ako Kino Loy, vedúci pracovnej jednotky vo väzení na planéte Narkina 5. Po udalostiach poslednej epizódy sa zdá, že bude cenným spojencom Cassiana (Diego Luna) proti Impériu.

Medzi fanúšikmi začali kolovať aj špekulácie o tom, či by mohlo ísť o tú istú postavu a tvorcovia by to dokázali kreatívnym spôsobom prepojiť. Viacerým sa páčilo vysvetlenie, ktoré sme skutočne dostali vo filme Vzostup Skywalkera. Herec samotný však tieto dohady vyvrátil a potvrdil, že ide o dve rozdielne postavy. Kina si dokonca sám vytvoril a napísal mu príbeh.

andy serkis andor
Zdroj: syfy.com

Postavil by sa aj za kameru?

Avšak Serkis sa už neoznačuje len za herca, ale pôsobí aj v režisérskej pozícii. Stál za filmom Mauglí – príbeh džungle z roku 2018 aj minuloročným Venom: Carnage prichádza. Preto je namieste určite aj otázka, či by viedol prípadný projekt z praďalekej galaxie.

Práve v aktuálnom rozhovore s portálom Screen Rant dostal otázku, či by v tejto veľkej značke nechcel stáť len pred kamerou, ale aj za ňou. Takto odpovedal Andy Serkis na to, či by chcel režírovať Star Wars film:

„Och, režíroval by som. Jasné, samozrejme. Je to najviac úžasné univerzum a každý režisér by mal rád tu príležitosť. Takže jasné, dúfam, že sa to niekedy podarí.“

Značka neustále posúva hranice

Vyjadril nielen záujem, ale aj dostatočne veľký entuziazmus, aby sa to niekedy v budúcnosti stalo. Značka sa neustále rozrastá rôznymi spôsobmi, Andor samotný nám neustále predstavuje nové svety a technológie, ktoré sme za dekády nemohli vidieť. A aj tento režisér by nám vedel so svojimi skúsenosťami nemálo prispieť.

Vedel by zužitkovať režisérske zručnosti a znalosti, ktoré má ohľadom CGI či snímania pohybu. Mohol by tak priniesť úžasné vizuály a posúvať hranice ešte viac. Jeho účasť v seriáli, ktorý práve beží na Disney+ predsa len dokázala, že s franšízou nekončí ani po jej novodobej trilógii.

Páčilo by sa vám, ak by Andy Serkis režíroval Star Wars film? Myslíte si, že by vedel poskytnúť skvelé vizuály, ktoré sú práve často lákadlom pri tejto značke? Páči sa vám jeho postava v Andorovi? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. vsetky hrane sw serialy (animovane su uplne inde) nedosahuju kvalit ani najhorsej – 4.sezony Westworld. Zial budu pokracovat a WW je zruseny. Takze to si myslim o andy-m serkisovi – je mi to uplne jedno.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -