Andy Serkis prinesie seriál o Madame Tussaud, známom múzeu a jeho zakladateľke

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Andy Serkis prinesie seriál Madame

Poznať sme ho mohli ako herca, ktorého sme málokedy videli v jeho pravej podobe. Poskytol pohyby pre Gluma zo série Pán prsteňov či Caesara v novšej Planéte opíc. Okrem toho, že čoraz viac ukazuje svoju tvár, sa venuje aj tvorbe. Tak teraz Andy Serkis chystá aj seriál s jednoduchým názvom Madame.

Zameria sa v ňom na Marie Tussaud, francúzsku umelkyňu, ktorá sa preslávila svojimi sochami z vosku. Lenže jej život bol viac dynamický, ako by ste si mohli myslieť! Bola skutočne priekopníckou ženou v biznise, ktorá začala v Paríži v 18. storočí v čase osvietenectva a prebojovala sa cez francúzsku revolúciu a vládu teroru až k preslávenému múzeu v Londýne.

madame tussauds
Zdroj: madame-tussauds.co.uk

Anarchistická, strelená Marie a jej príbeh

Serkis slúži nielen ako vedúci dobového projektu, ale aj jeho režisérom. Povedal o ňom nasledovné:

„Toto nie je žiadna priama historická dráma. Toto je komicky šialená, z uzdy odviazaná, anarchická, punkovo strelená cesta dcéry popravu. Marie vedela jednu vec – keď budete rozprávať svoj životný príbeh, spravte ho zábavným, aj keď si budete musieť vymýšľať. A nech sa deje čokoľvek, vynechajte tie nudné kúsky.“

Otriasla konvenciami 18. storočia

Podľa týchto slov by sme nemali očakávať žiaden super historicky presný kúsok, ale skôr poriadnu jazdu! Rodolphe Buet, ktorý na projekt dohliada ako generálny riaditeľ, povedal, že pôjde o „zobrazenie príbehu hrdinky, ktorá otriasla konvenciami 18. storočia a ako silná nezávislá žena vybudovala impérium, ktoré rezonuje dodnes“.

Otázne je teda povedať, ako veľké množstvo bude fikcia, to nám budú musieť tvorcovia ukázať. Serkis priniesol v roku 2017 romantickú drámu Nádych pre lásku, ktorá zbierala úspechy. Značne dobre hodnotenia má aj jeho ďalší film, Maugli: Kniha džunglí. Posledný projekt, Venom 2: Carnage prichádza však zbiera skôr priemerné hodnotenia a prepadol u kritikov.

madame-tussauds
Zdroj: madametussauds.com

Čoraz častejšie sa venuje réžii

Uvidíme, ako sa mu bude dariť v seriálovom prostredí. Doteraz sme ho v ňom iba videli iba hrať, naposledy vo Vianočnej kolede a Liste pre kráľa. Na veľkom plátne sa objavil skôr v tomto roku ako Alfred Pennyworth vo filme The Batman.

Páči sa vám, že Andy Serkis pripravuje seriál o Madame Tussaud? Čo si myslíte o jeho punkovom štýle rozprávania o priekopníckej historickej postave? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -