Jason Isaacs bude legendárny Cary Grant v životopisnom seriáli Archie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Jason Isaacs bude Cary Grant

ITV a BritBox International chystá životopisný seriál ArchieJeho predmetom bude veľká hollywoodska legenda známa z filmov Na sever severozápadnou linkou, Šaráda či Chyťte zlodeja (a to ich naozaj menujeme iba minimum). Stvárni ho však talentovaný súčasný herec – Jason Isaacs bude v ňom Cary Grant.

Názov odkazuje na pôvod hereckej ikony. Narodil sa v roku 1904 v Bristole ako Archibald Alexander Leech. Detstvo, ktoré budeme sledovať aj v seriáli, prežil v extrémnej chudobe. Musel sa vyrovnávať s cudzoložstvom jeho otca a smrťou svojho staršieho brata Johna.

cary grant
Zdroj: slashfilm.com

Utiekol do Hollywoodu, aby sa stal legendou

Vo veku 14 rokov sa pripojil k hudobnému zoskupeniu Bob Pender Troupe a krátko po tom odišiel do Spojených štátov. Netrvalo dlho a zrodil sa Cary Grant. Prestrihy nás zavedú aj do roku 1961. Vtedy bol na vrchole svojej kariéry, ale zúfalo nešťastný vo svojom osobnom živote.

Prešiel si totiž dvomi rozvodmi. Učarovala mu však televízna hviezda Dyan Cannon. Rozdiel 30 rokov spôsobil, že mu najprv nevenovala pozornosť, nakoniec však aj ona podľahla jeho šarmu. Zobral si ju v roku 1965 a následne zavesil svoju hereckú kariéru na klinec.

cary grant rodina
Zdroj: flickr.com

Archie Leech stále súčasťou

Isaacs si je dobre vedomý, že nebude jednoduché zachytiť vždy pripraveného muža s kariérou cez pol storočia a 70 filmov. Pojal to tak svojským spôsobom, ako povedal aj vo vyjadrení:

„Bol tu len jeden Cary Grant a nemohol by som byť taký blázon, aby som sa snažil kráčať v jeho šľapajach. Na druhú stranu, Archie Leech, nemôže byť ďalej od postavy, ktorú sa snažil vytvoriť, aby sa zachránil.“

Scenár uchvátil hneď viacerých

Scenár nás tak skôr, aj podľa názvu seriálu, zavedie do „pravej“ osobnosti toho prvého muža Hollywoodu. Vytvoril ho Jeff Pope, od ktorého pochádzajú tiež drámy zamerané na skutočné osobnosti Philomena alebo Stan & Ollie. Jeho skript videla aj Jennifer Grant, dcéra herca a popísalo ho ako „inteligentný, brilantný a vytvorený s porozumením pre zachytenie“. Seriálu dala svoje požehnanie.

Jason Isaacs tak bude Cary Grant, ale viac ako Archie Leech, ktorým bol pôvodne. „Bristolským chlapcom, ktorý bol opustený, utiekol do Hollywoodu a vytvoril si novú persónu. Tak sa stal výnimočnou legendou.“ Tieto slová pochádzajú od Polly Hill, riaditeľky dramatického obsahu pre ITV. Tá po prečítaní scenára hneď vedela, že projekt musia realizovať.

Zaujal vás seriál Archie, ktorý má rozprávať o strastiplnom osobnom živote Caryho Granta? Čo hovoríte na to, že si ho zahrá Jason Isaacs? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -