Whoopi Goldberg sa pridala k seriálu Anansiho chlapci od Neila Gaimana. Poznáme tak už väčšinu obsadenia

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Whoopi Goldberg sa pridáva do seriálu Anansiho chlapci

Whoopi Goldberg sa pridala do obsadenia seriálu Anansiho Chlapci. Adaptáciu knihy Neila Gaimana prinesie na službu Amazon Prime Video on sám. Herečka známa z filmov Duch ši Sestra v akcii doplnila už tak rozsiahle obsadenie. Spolu s ňou ho poznáme takmer celé.

Na čele stoja Delroy Lindo a Malachi Kirby, ktorý si tu dokonca zahrá aj dvojitú úlohu. Ústrednou postavou je Charlie Nancy žijúci v súčasnom Londýne. Mladý muž žil dlhé roky s tým, že ho jeho otec zosmiešňoval (dal mu aj nelichotivú prezývku Fat Charlie). Po otcovej smrti sa ale dozvedá šokujúcu pravdu, že bol Anansi – boh trikov a príbehov.

anansi
Zdroj: screenrant.com

Prichádza stratený brat, prináša problémy

Zistí však aj druhú šokujúcu novinu – a to, že má brata. To je jeho druhá úloha, súrodenec Spider, ktorý teraz vstupuje do Charlieho života. Chce ho spraviť viac zaujímavým, ale namiesto toho ho urobí nebezpečnejším. S ním totiž prichádzajú aj zvierací bohovia zo Sveta pred časom. Viacerým z nich Anansi nejakým spôsobom ublížil alebo krivdil. Pozrieme sa na nich a ich obsadenie.

malachi kirby
Zdroj: tvline.com

Zvierací bohovia sú známi

Hakeem Kae-Kazim (Hotel Rwanda) ako Tiger – Je stále nahnevaný na Anansiho, že mu ukradol príbehy, dostal sa s nimi na vrch a jeho zosmiešnil. Zosobnenie akejkoľvek veľkej mačky v Karibiku, je nepriateľom nielen Anansiho, ale aj jeho pokrvnej línie.

Emmanuel Ighodaro (The Queen and I) ako Lion – Je hrdý a vznešený a na Anansiho nemá čas.

Cecilia Noble (The Lady in the Van) ako Elephant – Je stará a múdra, ale (a možno preto) nenávidí Anansiho.

Ayanna Witter-Johnson (The Collaboration) ako Snake – Je krásna, ale smrteľná. Tiež nenávidí Anansiho.

Don Gilet (Sherwood) ako Monkey – Bojí sa Anansiho a má veľmi rád jedlo – predovšetkým ovocie. Má pozornosť asi ako, no… opica.

anansiho chlapci obsadenie
Zdroj: tvinsider.com

Goldberg bude Bird Woman

Ďalšie obsadenie podľa toho, čo momentálne vieme, doplnia Amarah-Jae St. Aubyn, Grace Saif, Jason Watkins, Fiona Shaw, CCH Pounder, L. Scott Caldwell, Joy Richardson a Lachele Carl. Ak poznáte zdrojový materiál, tak viete, že ešte jedno dôležité zvieracie božstvo chýba. A práve Whoopi Goldberg bude v seriáli Anansiho chlapci stvárňovať postavu menom Bird Woman.

Ako jej meno napovedá, je stelesnením vtáctva. To všetkého na svete. Nielen nádherných pávov či pôsobivých sokolov v lete, ale aj takých čajok. Každý, kto s nimi niekedy prišiel do kontaktu, vie, že dokážu byť poriadne nebezpečné. A Bird Woman je mimoriadne nebezpečná. Ako by sa dalo čakať, Anansi ju pred dlhým časom veľmi nahneval svojím podvodom.

whoopi goldberg anansiho chlapci
Zdroj: newsddf.com

Gaiman si postavu vždy predstavoval takto

Zaujímavosťou je, že Gaiman prezradil, že keď písal knihu ešte v roku 2004, tak si postavu predstavoval práve ako túto herečku. V roku 2018 na Comic Cone v New Yorku ju mal možnost konečne stretnúť. Vtedy vedel, že jeho predstavy to presne spĺňajú a chce ju obsadiť do seriálu.

Herečka povedala, že sama knihe fandí a má ju v obľube. Bavila sa na tom, ako je podobná postave a keď sa dozvedela, že bola písaná podľa nej, tak vybuchla smiechom. Hneď ako jej Gaiman povedal o prenesení na obrazovku, tak vedela, že chce byť súčasťou Anansiho a jeho mágie.

anansiho chlapci
Zdroj: tor.com

Pilotný diel sa už nakrúca

Neil Gaiman pracuje na dohľade nad scenármi, ktoré pre jednotlivé epizódy píšu Lenny Henry, Arvind Ethan David, Kara Smith a Racheal Ofori. Réžiu pilotného dielu si zobrala na starosť Hanelle D. Culpepper, ktorá stojí napríklad za seriálom Star Trek: Picard. Nakrúcanie momentálne prebieha v Škótsku.

Celkovo sa dočkáme šiestich epizód, ktoré su založené na fantasy príbehu. Od rovnakého autora sme dostali už adaptáciu jeho knihy Americkí bohovia, ku ktorej boli pôvodne Anansiho chlapci vedľajším príbehom. Adaptáciu sme dostali aj knihy Good Omens, ktorú písal s Terry Pratchettom. Dostaneme aj druhú sériu, ktorá však už ide za zdrojový materiál.

Čo hovoríte na obsadenie Whoopi Goldberg do seriálu Anansiho chlapci? Tiež ste si Bird Woman predstavovali podobne? Tešíte sa na sériu a zobrazenie jednotlivých zvieracích božstiev? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -