Netflix poskytuje prvý pohľad na dlhoočakávané spracovanie úžasného diela Neila Gaimana, Sandman

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

The Sandman dostáva prvý teaser

Ak ste odvčera aspoň raz vstúpili na internet, tak vám určite nemohlo uniknúť, že Netflix usporiadal virtuálnu udalosť s príznačným názvom TUDUM. Odhalili na nej obrovskú kopu noviniek z toho, čo máme na streamovacej službe čakať. Skvelou správou v tomto prípade bolo, že dlhoočakávané spracovanie jedného z najväčších diel Neila Gaimana, The Sandman, dostáva prvý krátky teaser.

Ide o komiksovú sériu, ktorá je na svete už neuveriteľných 33 rokov. Ide o bohatú zmes moderných mýtov, temného fantasy, historickej drámy a legiend, ktoré sú spolu krásne poprepájané. A to aj jednou osobou – kráľom snov, ktorý je známy aj ako Morpheus.

Útekom od ľudí sa pre Sen všetko len začne

Práve ním to všetko začína. Skupina ľudí sa snaží priviesť do sveta smrteľníkov jednu z jeho sestier, Smrť. Namiesto nej ale privedú Sen, ktorého okamžite uväznia. Po jeho úteku musí však získať prastarý artefakt, ktorým by si navrátil svoje sily. To je však stále iba nazretie na povrch na mýty a povery a sily, ktoré smerujú, aj naše, životy. Toto hovorí oficiálna synopsa:

„Pán Snov bol vyvolaný a zajatý smrteľníkmi. Jedného dňa, keď sa dostane zo svojho zajatia, si tento večný vládca snov uvedomí, že jeho problémy ešte len začínajú.“

Úžasné herecké obsadenie

Televízne spracovanie prinesie samotný autor predlohy, Neil Gaiman (slúži zároveň ako výkonný producent). Prináša nám prvý pohľad na seriál spolu s predstaviteľom hlavnej úlohy, Sna (Dream), ktorého si zahrá Tom Sturridge. Na virtuálnom evente sa v paneli objavila aj Kirby Howell-Baptiste, ktorá si zahrá Smrť (Death).

Vďaka sociálnym sieťam odhalili aj ďalšie obsadenie postáv. Uvidíme Gwendoline Christie ako Lucifera, Vivienne Acheampong ako Lucienne, Charlesa Dance as Rodericka Burgessa (vidíme značnú časť teaseru), Boyd Holbrook ako Korinťan, Asim Chauhry ako Ábel, Sanjeev Bhaskar ako Kain, Mason Alexander Park ako Túžba, Donna Preston ako Zúfalstvo, Jenna Coleman ako Johanna Constantine, Niamh Walsh ako Ethel Cripps, David Thewlis ako John Dee, Kyo Ra ako Rose Walker, Razane Jamma ako Lyta Hall, Sandra James Young ako Unity Kinkaid, Stephen Fry ako Gilbert a Patton Oswalt ako Matthew the Raven, verný spoločník Sna.

Na seriáli s Gaimanom pracujú ďalšie veľké mená

The Sandman teaser, plagáty s charaktermi a sociálne siete nám zatiaľ predstavujú štyroch z Nekonečných (Sen, Smrť, Túžba, Zúfalstvo). Ešte neboli predstavení Osud, Deštrukcia a Delírium. Veríme však, že aj ich majster žánru, ktorý pracuje na seriálovom spracovaní, prinesie. Spolu s ním na ňom pracujú Allan Heinberg (Wonder Woman) a David S. Goyer (prvý dve časti trilógie Temný rytier). Poslední menovaní pracovali aj na prevedení stránok komiksov do podoby scenára. Netflix ešte nezverejnil žiaden dátum, kedy sa seriálu dočkáme.

Ako sa vám páčila prvá krátka ukážka na seriál The Sandman? Odzrkadľuje podľa vás mystickú atmosféru predlohy? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -