Pozrite si prvý klip z filmu Don’t Look Up. Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence sa v ňom snažia varovať svet

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvý klip z filmu Don’t Look Up

Netflix počas víkendu organizoval virtuálnu akciu s názvom TUDUM. Predstavili na nej množstvo noviniek, či už zo seriálového alebo filmového sveta, ktoré sa na tejto streamovacej službe ukážu. Jednou z nich bol aj krátky klip z filmu Don’t Look Up.

Ide o hviezdami napakovanú produkciu, ktorá prevracia žáner katastrofických filmov naruby. V komédii sa ukáže, ako by to vyzeralo, keby sa iba hŕstka ľudí strachovala o osud celého sveta s prichádzajúcim padajúcim meteoritom a ostatní by nadchádzajúci koniec sveta ignorovali, či dokonca spochybňovali.

Vedci sa snažia varovať pred katastrofou svet… teda USA

A niečo podobné sa deje aj vo videu. Dvojica vedcov, ktorých si zahrali Jennifer Lawrence a Leonardo DiCaprio, prišli varovať svet (a tým samozrejme myslíme americkú vládu) pred blížiacou sa katastrofou. Svetové kapacity prichádzajú naozaj napakovaní faktami a vybavení informáciami.

Lenže to im zjavne nepomôže voči prezidentke (ktorú si zahrala Meryl Streep), ktorá sa snaží celú situáciu zľahčovať. K tomu iste neprispeje ani jej poradca hraný Jonahom Hillom, ktorý sa zameriava na nepodstatné veci a kladie nerelevantné otázky. Vedkyňu napríklad prirovná k Lisbeth Salander zo série Dievča s dračím tetovaním, iba kvôli jej výzoru.

DON'T LOOK UP
Zdroj: variety.com

Ľudia spochybňujú apokalypsu, ale šou veria viac

Jasne teda vidíme, akým smerom sa pri filme vydal režisér a scenárista Adam McKay. Veda nič nezmôže proti politike. Skúšať to teda budú cez treťotriedne správy, či rôzne talkshow. Ako to dopadne, si budeme musieť počkať do 24. decembra, kedy sa film objaví na Netflixe (za nás príjemný darček).

Režisér sa síce v poslednom čase orientoval dramatickejší obsah, či trilery (čo dokazuje napríklad Viceprezident). Získal si nimi aj nominácie na Oscarov, tu však vyzerá, že sa vracia k svojim koreňom. Tým, kedy prinášal komédie Bratia ako sa patrí alebo Hlásateľ: Príbeh Rona Burgundyho.

Film Don’t Look Up
Zdroj: twitter.com

Mimoriadne napakované obsadenie

Film bude naozaj plný skvelého hereckého obsadenia. Okrem vyššie zmienených sa ukážu Cate BlanchettTimothée ChalametMichael ChiklisChris EvansGina GershonAriana GrandePaul GuilfoyleScott MescudiMelanie LynskeyHimesh PatelRon PerlmanMatthew PerryTyler PerryMark Rylance, a Tomer Sisley.

Ako sa vám páčil prvý klip z filmu Don’t Look Up? Naladil vás na atmosféru, v ktorom sa bude celý film viesť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -