Netflix nás presviedča, že ich Cowboy Bebop bude stáť za to. Pretvárajú opening z anime a prinášajú nové zábery

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hraný opening Cowboy Bebop

Netflix priniesol v rámci svojej virtuálnej udalosti TUDUM aj poriadne jazzom nabité video z chystanej adaptácie anime. Samozrejme hovoríme o hranom seriáli Cowboy Bebop, ktorý teraz skvele preniesol opening (otváraciu sekvenciu) z predlohy. Spolu s novými zábermi nás opäť presviedčajú o tom, že táto adaptácia by mohla stáť za to.

Originálne anime z roku 1998, ktoré vytvorila skupina Sunrise Inc., sa zameriavalo na skupinu lovcov odmien, ktorí lietajú vesmírom na lodi menom Bebop. Členmi posádky sú Spike Spiegel (v hranom spracovaní John Cho), Jet Black (Mustafa Shakir), Faye Valentine (Daniella Pineda), či corgi Ein, na ktorého tiež dostávame rozkošné zábery. Ďalšími dôležitými postavami sú Spikova láska Julia (Elena Satine) a jeho súper Vicious (Alex Hassell).

Úvodná sekvencia so všetkým, čo k tomu patrí

Soundtrack k pôvodnému dielu aj ikonickému openingu tvorila Jóko Kanno. Pri nej už bolo skôr potvrdené, že vytvorí aj hudobnú zložku seriálu. Najznámejšou skladbou je iste „Tank!„, ktorú môžeme počuť aj v hranom prevedení. A nielen to – prináša aj presné pretvorenie ďalších záberov. Spike ako si pripaľuje cigaretu a jeho obrys sa stráca na modrom pozadí, vesmírna loď, ktorá pretína obraz, alebo výstrely zo zbraní členov posádky.

Jednoducho radostné pohľady pre každého z fanúšikov. Pritom ale samozrejme dostávame aj nové zábery, pri ktorých vidíme aspoň malý pohľad na seriál. Okrem deja a prerozprávania epizód „Ballad of Fallen Angels,“ (scéna z chrámu) „Asteroid Blues“ a „Brain Scratch,“ ide o nový materiál. To už predtým potvrdil aj tvorca seriálu André Nemec, ktorý povedal, že nepôjde iba o presné pretváranie seriálu, ale aj jeho pokračovanie a rozšírenie.

Vesmírny western v správnych rukách

Spolu s ním a členmi pôvodnej Sunrise Inc. pracuje na seriáli aj Christopher Yost. Ten figuruje aj ako autor scenára a s vesmírnymi westernami mu iste môžeme veriť. Rovnakú úlohu totiž zastával aj pri seriáli The Mandalorian. Netflixovskej adaptácii požehnal aj režisér anime, Shinichirō Watanabe. Pôsobí ako konzultant pre kreatívny tím Tomorrow Studios.

Zatiaľ ešte chýba jedna postava, geniálne dieťa Ed. Do vydania, ktoré má byť 19. novembra, však ešte môžu odhaliť mnohé. Zatiaľ však vidíme, že s touto skupinou lovcov cestujúcou galaxiou bojujúcou proti kriminálneho syndikátu Red Dragon sa iste nudiť nebudeme. Čoraz viac sa môžeme kochať skvelým prevedením, o čom nás presviedča Cowboy Bebop opening v hranej podobe. A teraz ma ospravedlňte, musím si ho pustiť znovu.

Ako sa vám páči prevedenie openingu z anime do hranej podoby a nové zábery? Máte z nich rovnako ako ja pocit, že pôjde o skvelú adaptáciu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -