Bratia Russovci opäť nehľadia na rozpočet. Ich špionážny seriál bude jedným z najdrahších

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bratia Russovci opäť nehľadia na rozpočet

Bratia Russovci si zrejme na rozpočet nepotrebujú dávať pozor. Ich nedávny film The Gray Man bol najdrahším z produkcie Netflixu, keď sa jeho výroba vyšplhala na 250 miliónov dolárov (pričom reakcie zostávajú priemerné). Túto čiastku však ešte ľahko prekračujú so svojím chystaným špionážnym seriálom.

Jedná sa o projekt Citadel, ktorý má pod sebou Amazon Prime Video. Má obsahovať sedem dielov, pričom samotná séria bude akýmsi štartovacím projektom pre sériu spin-offov. V tom hlavnom hrajú hlavné úlohy Priyanka Chopra Jonas (Matrix Resurrections) a Richard Madden (Hra o tróny). Potom sa budú tvoriť ďalšie „odnože“ z Indie, Mexika alebo Talianska.

Priyanka Chopra Jonas Richard Madden Citadel
Zdroj: deadline.com

Pôvodní tvorcovia nespĺňali predstavy

Pôvodne boli k nemu pripojení tvorcovia Josh Appelbaum a Andre Nemec ako scenárista. Vytvorili pilotný diel a niekoľko sekvencií z ďalších epizód. Tie ale nespĺňali predstavy štúdia a testovacieho publika a tak začali hľadať nových tvorcov, ktorí by spravili pretáčky. Dohľad nad novým zostrihom majú po dlhých zvažovaniach tvorcovia Avengers filmov.

Novými režisérmi sú Brian Kirk, ktorý vytvoril päť zo siedmych epizód, a Sarah Bradshaw. Prepisovania v scenári dostal na starosť David Weil (Solos, Hunters) a na pretáčky má dozerať Newton Thomas Sigel. Ten už s Russovcami pracoval na filmoch Cherry alebo Extraction.

citadel nakrúcanie
Zdroj: latestly.com

Výroba sa šplhá nad 250 miliónov

Bratia automaticky identifikovali, čo bolo problémom seriálu. Na jeho zameranie mal až príliš veľa akčných sekvencií. Tie boli navyše vraj chaoticky vytvorené, keď sa prelínali nejasným strihom do súčasnosti (akcia sa odohrávala pred 5 rokmi). Ich zmeny však stáli štúdio 75 miliónov. Ako informoval portál The Hollywood Reporter, produkcia tak prekročila hranicu 250 miliónov dolárov.

Seriál totiž už doteraz stál 160 miliónov. Je však pravdu, že časť nákladov sa vyšplhala kvôli pandémii. Projekt dostal zelenú totiž ešte pred ňou a tak neboli zohľadnené vyššie poplatky za dodržanie všetkých zdravotných a bezpečnostných opatrení. Ale pravdou zostáva aj, že bratia Russovci môžu za ešte navýšený rozpočet.

amazon citadel
Zdroj: tvinsider.com

Stále „len“ druhý najdrahší

Avšak sa zdá, že ani to nie je pre Amazon problémom. Stále nejde o najdrahší seriál v ich produkcii. Tým je ešte stále práve vysielaný The Rings of Power zo sveta Pána prsteňov. Výroba jeho prvej série sa vyšplhala na závratných 465 miliónov dolárov. Čísla v sledovanosti však zrejme dokazujú, že to stálo za to. Len za prvý deň si pilotný diel pozrelo 25 miliónov divákov.

Myslíte si, že aj špionážny seriál Citadel bude stáť za to? Čo si od neho sľubujete s týmito tvorcami a hereckým obsadením? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -