Marvel nám dokonale vynahradil ich prázdny rok. Usaďte sa a sledujte nálož noviniek o Marvel seriáloch

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Viaceré Marvel seriály odhalili svoj trailer

Musíme povedať, že tento rok bol pre MCU pomerne nešťastný. Nevideli sme ani jediný film z ich univerza, nakoľko boli všetky posunuté kvôli rôznym dôvodom, ale hlavne celosvetovej pandémii. Toto by však mohli v krátkej dobe skvele vynahradiť Marvel seriály, z ktorých nám viaceré teraz ukazujú svoj trailer.

Včera (v USA takzvaný Investor Day) malo totiž Disney panel, na ktorom na svojom Twitteri odhaľovali obrovské novinky. A tým myslíme naozaj obrovské. A ich poriadnu nálož. Kým sa fanúšikovia (vrátane nás) poriadne spamätávajú, poďme si aspoň trocha ukázať, čo nám tam predviedli. Okrem toho, že oznámili hromadu nových seriálov (o ktorých tiež informujeme), priniesli ukážky na seriály ako WandaVision, The Falcon and the Winter Soldier či Lokiho. Sadnite si a sledujte, je to bomba.

WandaVision

Vieme, že tento kúsok príde už skutočne onedlho, na Disney+ sa objaví 15. januára. To však tvorcom nebránilo, aby nám priniesli ďalšiu ukážku, ktorá nás poriadne navnadí. Sledujeme v ňom Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) a Visiona (Paul Bettany) po udalostiach Avengers: Endgame. Tento pár je zaseknutý v alternatívnych realitách, ktoré pripomínajú sitkomy posledných 50 rokov. Ale ak by ste si mysleli, že ich nečaká poriadna dávka akcie, tak ste na omyle.

Menej zdatní fanúšikovia (napríklad tí, čo nečítali komiks House of M) sa trocha strácajú. Nebol Vision naposledy tak trochu mŕtvy? Napovieme: Wandine sily s ohýbaním reality sú skutočne, ale fakt skutočne silné a podobne silný je aj jej smútok nad stratou. Ostatné si vypočítajte sami. Keď teda Paul Bettany už skôr sľuboval „nádherný box s hádankou„, nemohol sa asi viac trafiť.

The Falcon and The Winter Soldier

„Odkaz tohto štítu je… komplikovaný.“

Anthony Mackie a Sebastian Stan sa vracajú, aby pokračovali v odkaze prvého Avengera, Captain Americu. Okrem toho sa vracia aj Emily Van Camp ako Sharon Carter a.k.a. Agent 13, a Daniel Brühl sa postaví na opačnú stranu ako záporák Baron Zemo. Novou postavou je v tomto prípade U.S. Agent, ktorý bol súčasťou West Coast Avengers v komiksoch. Zahrá si ho John Walker. Po udalostiach Endgame a po tom, čo kapitán zložil svoj štít, spájajú svoje sily.

Svet je tak prevrátený naruby a ľudia potrebujú niečo, čoho sa chytiť. Nejaký symbol. Vidíme bláznivé naháňačky, vyhýbanie sa strelám, výbuchy aj poriadne bitky. Zároveň ale Sam a Bucky stoja plece popri pleci a neboja sa vymeniť si aj zopár ostrejších názorov. Akčný hit a buddy komédia v jednom? A toto všetko v šiestich epizódach? Pýtate sa ako? Aj my. Spoločne si však musíme počkať do marca.

What If…?

„Priestor. Čas. Realita. Nie je to len lineárna cesta.“

Marvel seriály prinášajú trailer aj na svoju prvú plnohodnotnú MCU animovanú súčasť. Založená je na komiksoch s rovnakým menom a ľudia už zrejme vedia, že skúma práve túto otázku. „Čo by sa stalo, keby…?„. Ako by to vyzeralo, keby dostala supersérum Peggy Carter a čo keby musel Bucky bojovať proti zombie Captainovi? Čo keby Yondu nenašiel Petera, ale niekoho z Wakandy?

Túto ukážku zdieľal na svojich sieťach aj samotný prezident Marvel štúdia Kevin Feige. Ak teda chcete vidieť Peggy ako Captaina Britaina jazdiť na Iron Manovi (Howardovi Starkovi), bojovať proti sebe dvoch Doctorov Strangeov alebo Star-Lorda inej pleti, ihneď si ju pozrite. Aha, a samozrejme sa vracia celá rada hlasov, ktoré stvárnili postavy. Prečítať si o nich môžeme v samostatnom článku o seriáli tu. Alternatívne reality preskúmame a otázku „Čo keby?“ si zodpovieme v lete 2021 prostredníctvom Disney+.

Loki

Doslova roky sme čakali na to, čo sa stalo po tom, čo Loki zodvihol Tesseract vo filme Avengers: Endgame. Teraz to konečne vieme. Aspoň v malom náhľade. Vytvára si novú časovú líniu, v ktorej skáče nielen v čase, ale aj z jedného zajatia do druhého. A na to sa tu objavuje Owen Wilson z tajomnej organizácia TVA (ktorý sem, pokojne ma ukameňujte, ale podľa mňa neskutočne sedí), aby vysvetlil situáciu. Alebo aj nie…

Darebácky boh z Asgardu teda skáče z jedného času do druhého, aby stále spôsoboval niekde problémy. Vidí udalosti z iných vesmírov, nakopáva zadky a popri tom si rozbieha vlastnú kampaň? Jednoducho Loki. A ak máte z toho čo i len mierne Rick and Morty vibes, je to na mieste, pretože seriál produkuje rovnaká osoba, Michael Waldron.

PS: Dámy (a samozrejme aj páni), kým si pustíte trailer, psychicky sa pripravte na stratu Lokiho symbolického účesu.

Bonus: Ms. Marvel

Kým nám ostatné Marvel seriály priniesli svoj trailer, toto je trošku výnimka. Marvel v tomto prípade zdieľal krátke video, v ktorom ukazujú aký bol proces obsadenia hlavnej herečky Iman Vellani a prečo ide o tak veľkú vec. Tak v prvom rade, Kamahla Khan (občianske meno superhrdinky) je prvou hrdinkou z Blízkeho východu. A aj herečka v hlavnej úlohe je pakistánskeho pôvodu.

Video nám zároveň hovorí o tom, ako si získala tak veľkú popularitu v tak krátkom čase. Od svojho oznámenia totiž fanúšikovia hneď správu kvitovali a netrvalo dlho, kým sa objavila aj ako jedna z hrateľných postáv v Avengers videohre. A to je práve ďalšou obrovskou vecou. Najznámejší-násťročný hrdina bol doteraz (aj v MCU) Spider-Man, ten má však za sebou niekoľko dekád dlhú históriu. Pričom Ms. Marvel sa prvý raz ukázala na stránkach komiksov v auguste 2013. Jej seriál nám tvorcovia sľubujú na koniec roka 2021.

Tak ako môžete sami vidieť, ide o skutočne veľké sústo naraz. Okrem toho, že Disney oznámilo niekoľko nových seriálov, na ďalšie o ktorých sme už vedeli nám priniesli krásne a veľkolepé ukážky. Ak by sme povedali, že sme absolútne naladení a rozbehnutí, stále by to bolo podceňovanie. Dúfame, že v tom nie sme sami a tešíte sa (aspoň z polovice) tak ako my.

Na ktoré Marvel seriály vás najviac zaujal trailer? Máte vôbec svojho absolútneho favorita? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -