Darth Vader je späť. Star Wars seriál Obi-Wan Kenobi chystá návrat herca Haydena Christensena

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

V seriáli Obi-Wan Kenobi bude Darth Vader

Ešte minulé leto nám Lucasfilm oznámil, že sa chystá tento seriál. Fanúšikovia sa dlho modlili, aby sa vrátil Ewan McGregor v titulnej roli a opäť stvárnil hlavnú postavu. To sa im splnilo, keď sám potvrdili, že si úlohu zopakuje. Podľa novších správ sme mohli vedieť, že seriál príde na Disney+. A úplne najnovšie správy prezrádzajú, že sa v seriáli Obi-Wan Kenobi objaví aj Darth Vader!

Má to určite svoju logiku. McGregor sa objavoval v celej prequelovej trilógii. Najprv trénoval pod Qui-Gon Jinnom, ale stal sa z neho plnohodnotný rytier Jedi. Sám sa následne ujal tréningu mladého Anakina Skywalkera, ktorý prešiel na temnú silu strany. Porazený svojim učiteľom povstal znovu ako ikonický Sith Lord Darth Vader. A dvojica sa opäť stretla neskôr v časovej línii (ale v skôr v originálnom Star Wars filme). Tu sa karta značne obrátila a Vader bol ten, kto spôsobil smrť Kenobiho.

Zdroj: walldevil.com

Ben Kenobi nesedel celý čas na Tatooine

Mysleli sme si, že po udalostiach Pomsty Sithov sa Obi-Wan stiahol na Tatooine a prijal meno Ben. Tu mohol dohliadať na vyrastajúceho Luka Skywalkera, kým sa s ním konečne nestretol, aby mu mohol odovzdať svetelný meč jeho otca a pripraviť ho na cestu, aby sa stal Jediom. Vyzerá to ale tak, že to nebolo to jediné, čo za celé roky robil a to sa nám snaží dokázať seriál.

Nebolo by logické, aby sa znovu stretol s veľkým Sith Lordom, ale v každom prípade sa v seriáli Obi-Wan Kenobi Darth Vader objaví. A to nie len tak v akejkoľvek podobe. Po tom, ako rozpovedal príbeh pôvodu Anakina vo filme Klonovaní útočia a tretej časti Hviezdnych vojen, sa do tejto role vráti herec Hayden Christensen. Uvidíme teda viac z jeho premeny na temného Vadera?

Zdroj: youtube.com

10 rokov po Pomste Sithov

Väčšina deju seriálu sa má odohrávať 10 rokov po udalostiach Pomsty Sithov. To však neznamená, že by sme nemohli nahliadnuť aj trochu do minulosti. Túto správu nám potvrdila producentka Kathleen Kennedy, ktorá je zároveň vedúcou osobou hovorcov pre Lucasfilm. Zverejnili to počas včerajšej Disney prezentácie (na Investor Day 2020).

Na oficiálny Star Wars Twitter pridali príspevok aj s krátkou ukážkou. Hlási, že sa Christensen vracia po boku Ewana McGregora v pripravovanom seriáli. Zároveň nám ukazujú jeho veľmi sympaticky graficky navrhnuté logo, ktoré sa odhaľuje práve vo videu.

Tvorcovia majú neľahkú úlohu

Musíme povedať, že tvorcovia seriálu Deborah Chow a Hossein Amini nedostali ľahkú úlohu. Majú spracovať Obi-Wanove dobrodružstvá mimo Tatooine a pritom stále zachovať kánon celej ságy. The Mandalorian nám ale už teraz ukázal, že možné zasadiť príbeh medzi dva filmy a nič nepokaziť, práve absolútne naopak. Ten je obrovským hitom.

A navyše teda vieme, že sa do seriálu Obi-Wan vráti aj Darth Vader. Ak by sme mali počítať ako dlho fanúšikovia na toto čakali, tak by nám nestačili prsty oboch rúk. Vyzerá to, že sa nám formuje ďalšia zaujímavá séria plná rôznych udalostí a príbehov. Takže zostávajme pripravení aj na ňu a dúfajme, že sa jej podarí naplniť svoj potenciál a nesklame fandom.

Čo hovoríte na to, že sa do seriálu Obi-Wan Kenobi vracia Darth Vader a ešte navyše v podobe Haydena Christensena? Čakali ste to, alebo vás to prekvapilo? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -