Olivia Wilde bude pre A24 režírovať seriál založený na dvojici kníh

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Olivia Wilde režíruje seriál pre A24

Olivia Wilde spája sily so spoločnosťou A24, ktorá aktuálne získala práva na sfilmovanie kníh Jennifer Egan. Prenesú ich do seriálovej podoby a zamerajú sa na dvojicu diel, ktoré na seba voľne nadväzujú. Autorka za prvú z nich získala v roku 2011 Pulitzerovu cenu. Ich názvy sú A Visit from the Goon Squad a The Candy House.

Prvá kniha je zbierkou 13 poviedok, ktoré sa odohrávajú v období od 70. rokov, cez súčasnosť, až po blízku budúcnosť. Ich deje sa konajú primárne v New Yorku, ale zavedú nás aj do Talianska či Kene. To, čo ich všetky prepája, je postava Bennieho Salazara, majiteľa obchodu s hudobnými nosičmi a jeho asistentky menom Sasha.

a visit from the goon squad
Zdroj: ew.com

13 príbehov a zamyslenie nad témami identity

The Candy House vyšla v roku 2022 a ide o samostatný príbeh, v ktorom sa však vracajú postavy z predošlej knihy, často aj s ich potomkami. Zamýšľa sa nad témami identity, autentickosti či súkromia, keď naše spomienky nemusia byť našimi vlastnými.

Hlavným hrdinom je tu totiž Bix Bouton, vedec túžiaci po úspechu. Ten dosiahne, keď príde s novou technológiou, ktorú nazval Own Your Unconscious (teda „vlastni svoje nevedomie“). Umožňuje dosiahnuť prístup k všetkému, na čo by ste sa chceli rozpamätať, má to však háčik. Tieto momenty musíte zdielať s ostatnými – na druhú stranu však aj vy máte prístup k vedomiu iných ľudí. Nečudo, že tento nápad stiahne celé davy.

olivia wilde
Zdroj: joblo.com

Žiadaná režisérka s oceňovaným štúdiom

Takýto zaujímavý motív je veľmi vhodným pre spojenie režisérky a štúdia. A24 totiž ovládlo aj Oscary, keď ich snímka Všetko, všade, naraz získala rekordný počet zlatých sošiek. Oceňovaná bola aj ich dráma Veľryba. Nestrácajú sa ani na malých obrazovkách, ich seriál Beef je aktuálnym hitom na Netflixe.

Wilde priniesla na režisérskej pozícii minulý rok svoj druhý film. Po komédii Šprtky to chcú tiež priniesla mrazivý triler Neboj sa, zlatko, ktorý sa stal jedným z najzárobkovejších projektov od ženskej režisérky za rok 2022. Momentálne chystá ešte pre štúdio Sony zatiaľ nepomenovaný projekt o Spider-Woman a príde od nej aj vianočná kamarátska komédia pre spoločnosť Universal.

Čo hovoríte na to, že Olivia Wilde spája svoje sily so štúdiom A24? Poznáte knihy, na základe ktorých prinesie seriál? Ak nie, zaujali vás? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -