Je rozhodnuté. Budú Batwoman a Legends of Tomorrow pokračovať?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Budú Batwoman a Legends of Tomorrow pokračovať?

Pred časom sme informovali, že viacerým seriálom z takzvaného Arrowverse hrozí zrušenie. Dôvodom sú problémy stanice CW, na ktorej sa vysielajú a nové plány Warner Bros. Teraz je z ich strany rozhodnuté. Budú seriály Batwoman, Naomi a Legends of Tomorrow pokračovať?

Prešli tri týždne odvtedy, čo prišlo k zlúčeniu Warner Bros a Discovery. Zainvestovala do toho spoločnosť AT&T, ktorá si chce vytvoriť mediálny konglomerát. S tým súvisia aj ich plán „generálnej obnovy“ DC projektov. V rámci nej sa majú seriály naďalej uberať takým spôsobom, aby sa vedeli prepájať do jednotného univerza.

midseason Arrowverse
Zdroj: cw.com

„Generálna obnova“ jednotného univerza

To si poviete, že by nemusel byť problém, predsa hovoríme o existujúcom Arrowverse, kde sa seriály na seba napájali aj prostredníctvom crossoverov. Lenže potom je tu druhý problém. CW nie je práve stanicou, ktorá by bola zárobková a tak by bolo obnovený „konglomerát“ v strate. Preto prišlo riešenie pre niektoré seriály.

Najprv bola zrušená Batwoman a to po svojich troch sériách. Na sociálnej sieti Twitter to zverejnila tvorkyňa seriálu, Caroline Dries. Uviedla tam, že neuvidíme 4. sériu a je síce zasiahnutá, ale vďačná. Za sebou majú totiž 51 epizód a ďakovala za ne všetkým ľudom, ktorí sa pri nich zúčastnili. Samozrejme, vďaka patrila aj fanúšikom.

Preobsadzovanie, ale úspech

Tu treba povedať, že aj samotné smerovanie seriálu bolo problematické. Prvá séria sa sústredila na Kate Kane, sesternicu Bruca Waynea. Lenže Ruby Rose, ktorá ju hrala, opustila seriál a tak ju nahradila Javicia Leslie. Stvárňovala postavu menom Ryan Wilder – bývalú trestankyňu, ktorá sa rozhodla ochraňovať Gotham. A to nebolo jediné preobsadzovanie v seriáli.

Tretia séria síce obsahovala jeden menší cliffhanger na ďalšieho záporáka, avšak väčšina hlavných dejov zostala uzavretá. Preto ide pre fanúšikov o pomerne uspokojivý koniec. Horšie je to ale so siedmou sériou Legends of Tomorrow, kde hlavná partia skončí zatknutá časovou políciou.

batwoman naomi legends
Zdroj: screenrant.com

A čo Legends?

Vieme teda, že Batwoman bola zrušená a na mieste je otázka, či budú Legends pokračovať. Tí majú za sebou neuveriteľných 110 epizód, pričom finále siedmej série sa vysielalo 7. marca. Za ten čas sa v seriáli nazbieralo poriadne obsadenie.

Boli tu napríklad Victor Garber ako Martin Stein, Brandon Routh ako Ray Palmer, Arthur Darvill ako Rip Hunter, Caity Lotz ako Sara Lance, Franz Drameh ako Jefferson „Jax“ Jackson, Ciara Renée ako Kendra Saunders, Falk Hentschel ako Carter Hall, Dominic Purcell ako Mick Rory, Wentworth Miller ako Leonard Snart či Matt Letscher ako Eobard Thawne. A to naozaj menujeme iba zopár.

legends of tomorrow postavy
Zdroj: imdb.com

Budúcnosť Arrowverse je teda známa

Iba krátky čas po oznámení o zrušení Batwoman prišiel so správou o budúcnosti tohto seriálu jeho tvorca, Keto Shimizu. Rovnako na Twitteri oznámil, že ôsma séria už na obrazovky nepoputuje. Vyjadril, že z toho majú zlomené srdce, ale tiež sú vďační za každého člena, ktorý k seriálu prispieval ako len mohol.

Seriál Naomi, ktorý tento rok od januára ešte len odpremiéroval svoju prvú sériu, ešte nemá známy osud. Diskutovalo sa aj chystanom Gotham Knights a vyzerá to, že pilot zatiaľ ešte stále vzniká. Seriály Flash a Superman & Lois sú v bezpečí a budú ďalej pokračovať.

Ako vnímate správu, že seriály Batwoman a Legends of Tomorrow už nebudú pokračovať? Myslíte si, že v správny čas alebo je to pre vás tiež srdcervúca novinka? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -