Náhrada za Ruby Rose bola odhalená. Stvárni Batwoman bisexuálna afroamerická herečka?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Herečka Batwoman po prvej sérii skončila

Herečka BatwomanRuby Rose, sa objavila v takzvanom Arrowverse (súhrnné pomenovanie DC seriálov) v roku 2018. Bolo to počas eventu Elseworlds, kedy sa poprepletali jednotlivé svety. Jej postava, Kate Kane, bola cenným a zaujímavým prírastkom do tohto univerza a skvele fungovala aj v kombinácií s postavou Supergirl.

Preto je len logické, že nasledoval samostatný seriál. Stanica CW dokonca vytvorila aj ďalší crossover, Crisis on Infinite Earths, ktorý bol vysielaný v decembri 2019. V tomto roku skončila prvá séria Batwoman, ktorá dostala značne zmiešané reakcie. Aj to je jeden z dôvodov, prečo herečka opustila seriál, čo oznámila v máji.

seriál batwoman
Zdroj: people.com, icons8.com

Aká bude nová Batwoman?

Druhá séria však bola už podľa tvorcov objednaná. Zároveň ale tvrdia, že prišlo s herečkou k vzájomnej dohode, pretože sa až tak na rolu nehodila. Avšak namiesto toho, aby jej postavu preobsadili, tak sa rozhodli pre mierne iný krok. Nahradia ju totiž úplne novou postavou, ktorou bude Ryan Wilder. Popisujú ju takto:

Budete ju mať radi. Je neusporiadaná, trochu strelená a neskrotná. Vôbec nie ako Kate Kane. Je to tiež lezbička, je atletická, surová, vášnivá, neistá, jednoducho – nie vaša bežná, stereotypná americká hrdinka.“

Takúto postavu najlepšie stvárni herečka, ktorá dokáže sama zastávať rovnaké hodnoty. Preto bola kastingom vybraná bixesuálka Javicia Leslie. Predtým si zahrala v komédii od CBS God Friended Me a tiež sa objavila v novodobom spracovaní MacGyvera. K svojmu obsadeniu vydala vyhlásenie, v ktorom zdôrazňuje, ako je skvelé, že Batwoman stvárni herečka čiernej pleti:

„Som extrémne hrdá na to, že môžem byť prvou čiernou herečkou, ktorá stvárni Batwoman v televízii. A ako bisexuálka som poctená, že môžem byť súčasťou tohto progresívneho seriálu. Je totiž priekopnícky pre LGBTQ+ komunitu.“

Javicia-Leslie-Batwoman
Zdroj: superherohype.com

Predstava o druhej sérii sa nám rysuje

Doteraz sme nemali predstavu o tom, ako bude druhá séria tejto súčasti Arrowverse vyzerať. Herečka Batwoman čiernej pleti nám však dala aspoň mierny náhľad a vieme, kam seriál smeruje. Kate Kane bola skvele prepojená s každou postavou v tomto univerze a seriáli samotnom, preto uvidíme ako sa Ryan zaradí medzi jednotlivé charaktery.

V každom prípade je herečka Javicia Leslie pre ňu tou správnou voľbou a so svojim nadšením môže priniesť do role viac prvkov, ktoré popisujú tvorcovia. Im, teda Warner Bros. a CW, zostáva so skorým kastingom oveľa viac času na to, aby to dokázali poriadne premyslieť. Dokonca uviedli, že radi ukážu oblek Batwoman a pomôcky, ktoré bude používať.

Zaujala vás táto herečka pre rolu Batwoman? Myslíte si, že pôjde o cenný prírastok? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -