Dĺžka seriálu Daredevil: Born Again prekoná rekordy nielen v MCU, ale celkovo na Disney+

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dĺžka seriálu Daredevil: Born Again prekonáva rekordy

Už nejaký čas je nám jasné, že sa Charlie Cox vracia ako obľúbený hrdina a plnohodnotne vstupuje do MCU. Oznámený bol aj jeho samostatný seriál, ktorý dostal na poslednom Comic-Cone reálnejšie črty a hlavne dátum vydania. Krátko na to zverejnili aj to, aká bude dĺžka seriálu Daredevil: Born Again. Bude prekonávať rekordy.

Matt Murdock ako právnik počas dňa a hrdina v noci, odslúžil svoj čas v seriáli na Netflixe. Po troch sériách (a tímovke Defenders) nebol obnovený. To si ho už Marvel pomaly prinavracal do svojho filmového sveta. Snímka Spider-Man: Bez domova obsahovala už jeho krátke cameo (ako fakt dobrého právnika).

Daredevil reboot
Zdroj: thedigitalfix.com

Do roku 2024 sa objaví ešte v niekoľkých projektoch

Toto pracovné zameranie muselo automaticky znamenať, že sa objaví aj po boku Jennifer Walters. Alebo inak – She-Hulk. V jej seriáli, ktorý bude mať premiéru 17. augusta iste bude, avizovaná je aj účasť v projekte Echo. Do svojho seriálového znovuzrodenia začiatkom roka 2024 sa teda ukáže ešte v niekoľkých.

Zaujímavá je ale dĺžka jeho samotného pôsobenia. Väčšina seriálov z MCU má 6 epizód, výnimky WandaVision, What If…? a práve spomenutá She-Hulk: Neuveriteľná právnička ich majú po 9. Diabol z Hell’s Kitchen ich však prekoná ešte dvojnásobne! To znamená, že si s ním pozrieme úžasných 18 častí.

Daredevil: Born Again
Zdroj: Marvel

Dvojnásobne dlhší ako She-Hulk

Len pre porovnanie – jedna séria na Netflixe mala 13 epizód. Ak zoberieme do úvahy, že bude opäť dodržiavať formát svojich spolupútnikov, tak budeme mať zhruba 40-45 minút na epizódu. Tak dostaneme rovnako ako na predošlej streamovacej službe okolo 12-13 hodín s nevidiacim hrdinom.

Stále to je však znateľne viac, ako ktorýkoľvek iný seriál v rámci MCU. Ba čo viac, je to väčší počet ako pri iných projektoch z Disney+. Pre príklad, zatiaľ najdlhším z ich originálnej tvorby bol Denník budúcej prezidentky, ten mal 12 epizód. Rovnako ako seriálové spracovanie High School Musical. Trvanie Star Wars seriálov bolo kratšie, The Mandalorian napríklad dostal po 8 častiach.

daredevil mcu
Zdroj: mcu-initiative.com

Masívny zážitok na Disney+

Dĺžka seriálu Daredevil: Born Again teda už teraz zlomila jeden rekord na Disney+. Ale predsa len, pri oznamovaní sa riaditeľ štúdia Kevin Feige vyjadril, že pôjde o „niečo špeciálne“. Sľubuje nám masívny zážitok na malej obrazovke. Tak sa necháme prekvapiť a uvidíme, v koľkých projektoch ho ešte dovtedy uvidíme.

Páči sa vám, že Daredevil bude mať takýto počet epizód? Čo hovoríte, že má dvojnásobný počet častí oproti niektorým ďalším seriálom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. to este uvidime, ci sa nam to paci, ked to bude a udrzi si uroven ako mali netflix verzie. Jessica Jones, Iron fist, Luke Cage… moze byt. Peacemaker, Ms Marvel a podobne, nech si nechaju.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -