Vedeli ste, že existuje seriál Nočná mora z Elm Street? Teraz sa o ňom začalo z istého dôvodu znovu hovoriť

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Nočná mora z Elm Street

Možno to teraz počujete prvý raz, ale existuje seriál na základe série Nočná mora z Elm Street. Ak ste ho ale nepoznali, nie ste jediní. Teraz sa však dostal opätovne do pozornosti divákov a to z jedného konkrétneho dôvodu. Vychádzal v dvoch sériách medzi rokmi 1988 a 1990.

Avšak nešlo priamo o spojenie s filmovou sériou, išlo o antológiu. Podobný námet ako Príbehy zo záhrobia, Freddy Krueger (Robert Englund) tu pôsobil ako rozprávač. Diváci dostali každý týždeň iný príbeh v sérii, ktorá dostala názov Freddy’s Nightmares (teda Freddyho nočné mory). Pilotná epizóda však bola prequelom k známej sérii Wesa Cravena.

freddy vs jason
Zdroj: empireonline.com

Pôvodné filmy opakovane vydávané

Ten založil franšízu, ktorá má pôvodne sedem filmov. Potom sa zabijak zo snov stretol aj s druhým najväčším zabijakom z 80. rokov – Jasonom Vorheesom. Filmy (vrátane Freddyho vs. Jasona) boli opakovane vydávané na domácich médiách – či už VHS, DVD alebo najnovšie Blu-ray. Seriál však nikdy takéto vydanie nedostal a tak viac upadol do zabudnutia.

To sa ale snaží zmeniť partia, ktorá stojí za známym webom Bloody Disgusting. V minulosti založili vlastnú streamovaciu službu, zameranú práve iba na horory. Dostala príznačný názov Screambox. Registrácia na ňu je zdarma a práve na nej bude vysielaných originálnych 44 epizód. Skvelá správa pre všetkých, ktorí ju nemali možnosť sledovať pôvodne v televízii.

freddys-nightmares
Zdroj: collider.com

Práva má opäť pôvodný tvorca

Má to však aj svoj háčik. Nakoľko bude súčasťou prémiového obsahu na streame, diváci si budú musieť zaplatiť 4.99 $ mesačne za jej použitie. Ale necelé 4,50 € za 44 epizód s originálnym Freddy Kruegerom? To vôbec neznie ako zlý obchod!

Spomíname tu opakovane originálnych sedem filmov alebo pôvodného Freddyho. V roku 2010 totiž dostala Nočná mora reboot. To bolo ale pre priaznivcov ikonickej postavy veľkým sklamaním a preto ho často vynechávajú zo svojich záznamov. Našťastie ale – v roku 2019 boli práva na značku navrátené jej pôvodcovi, Wesovi Cravenovi.

Freddy Krueger
Zdroj: screenrant.com

Hororový maratón?

Daný rok povedal, že by chcel priniesť ďalšie filmy alebo seriál Nočná mora z Elm Street. Odvtedy ale plynie tretí rok a my nemáme žiadne ďalšie informácie o tom, čo by sa malo chystať. Ale predsa, Freddy vždy zasiahol, kedy by sme to najmenej čakali

Vedeli ste o existencii tohto seriálu? Pozreli by ste si teraz antológiu Freddy’s Nightmares? Za nás perfektný plán na víkendový hororový maratón, čo myslíte?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -