Najväčšia Thorova sila v MCU zatiaľ nebola ukázaná. Uvidíme ju vôbec niekedy?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Thorova sila v MCU

Od svojho debutu v prvom filme v roku 2011 sa Thorova sila v MCU neustále zvyšovala. Vždy našiel nové spôsoby, ako si poradiť so svojimi nepriateľmi a časom naberal aj na svojich schopnostiach. Odinov syn však ešte neukázal najväčšiu z nich, zrejme preto, že ani netuší, že ju má.

Ako vie každý fanúšikov komiksov, ale aj filmov, Thor je boh hromu z Asgardu. Je držiteľom mocného kladiva Mjolnir, ktoré mu dáva viacero schopností, okrem kontroly a manipulácie počasia dokáže pomocou neho aj lietať. Samozrejmosťou je okrem toho aj jeho ohromná sila, ktorá, ako sa hovorí v komiksoch, sa dokáže rovnať horám.

thor
Zdroj: avante.biz

Na krátky čas sme si mysleli, že o svoje schopnosti prišiel, keď v tretej časti, Ragnarok, zničili jeho kladivo. Spravila tak jeho nevlastná sestra Hela. Odin ho však uistil, že sa sila skrýva v ňom a stále dokáže privolávať blesky. To nič nemení na tom, že sa vybavil novou zbraňou, sekerou Stormbreaker. Avšak v Avengers: Endgame dokázal, že je stále hoden a teraz disponuje oboma zbraňami.

Odinova sila

Takto sa ukázal už v siedmych filmoch a neustále dokazuje svoju moc. Vo filmovom vesmíre Marvelu však ešte neukázal to najlepšie, čo dokáže. Najväčšia sila jeho rodu pochádza práve z nástupníckeho práva na trón v Asgarde. Kto sa stane jeho kráľom, disponuje najväčšou magickou silou, ktorá je vo vesmíre známa. Hovorí sa jej Odinforce.

odinforce
Zdroj: blog.usejournal.com

Jej užívateľ dokáže vďaka nej strieľať masívne energetické výboje, transportovať ľudí, dokonca vďaka nej dokázal bez námahy zničiť štíť Kapitána Ameriku. Že ide o skutočne mocnú vec dokazuje aj fakt, že je zdrojom sily viacerých zbraní. Okrem oštepu Gungnir je to napríklad Destroyer. Toto plechové monštrum si môžeme pamätať z prvého Thor filmu, keď proti nemu bojoval v Novom Mexiku.

Nepriame odkazy v MCU

Je to jeden z príkladov, kedy sa na ňu nepriamo odkazovalo. Agent Coulson vo filme Avengers disponuje zbraňou, ktorá bola vyrobená práve zo zvyškov Destroyera, a tak by mala teoreticky obsahovať Odinforce. V druhej časti Thora bojujú postavy proti temným elfom. Keď sa dostanú do trónnej sály v Asgarde, Odin na nich zošle vlnu, ktorá sa podobá práve spomínanej sile.

odinova smrt
Zdroj: quotev.com

Neskôr v tomto filme zomiera Odinova manželka a Thorova matka, kráľovná Frigga. Vládca Asgardu pritom použije mágiu, aby sa jej telo stalo čistou energiou. Neskôr, o film neskôr (Ragnarok) podobným spôsobom odchádza aj Odin samotný. To bývajú práve prípady, kedy sa mocní bohovia stanú jedným s Odinforce.

Thor ako kráľ Asgardu?

Thorova sila v MCU teda ešte nebola nikdy priamo ukázaná, ani sa o nej nehovorilo. Thor zrejme ani netuší, že ňou dokáže disponovať. Nikdy mu totiž ani nebol právoplatne odovzdaný titul vládcu Asgardu a s tým, že bol na istý čas zničený, sa situácia ešte viac skomplikovala. Nie je však stále vylúčené, že by sa mohol stať King Thorom, čo je jedna z jeho verzii z komiksu.

king thor
Zdroj: cbr.com

Momentálne ale odovzdal vládnuce žezlo Valkyrie na konci Avengers: Endgame. On sám sa vybral na cestu so Strážcami Galaxie. Vieme ale, že sa chystá štvrtý Thor film s podtitulom Love and Thunder, kde sa celá situácia môže zmeniť. Možno sa Odinov syn konečne dostane k mocnému oštepu Gungnir, možno sa stane vládcom Asgardu, a možno bude disponovať silou Odinforce. Uvidíme.

Vedeli ste, že táto sila Asgarďanov existuje? Myslíte si, že by sa mala Thorova sila v MCU eventuálne objaviť? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -