Technický poradca pre Marvel vie, ako priviesť Fantastickú štvorku do MCU. Poslúži k tomu Wakanda?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Fantastická štvorka v MCU?

Zatiaľ je pre nás záhadou a veľkou neznámou, ako by sa tento štvorčlenný tím mohol ukázať vo filmovom vesmíre Marvelu. Avšak vedec Clifford Johnson, ktorý už v minulosti radil s technickými záležitosťami, by mohol poznať spôsob. Podľa neho existuje možnosť, že by sa mohla Fantastická štvorka v MCU objaviť prostredníctvom Wakandy.

Clifford Johnson je britský teoretický fyzik a profesor, ktorý je poradcom pre viacero hollywoodskych projektov. Pracuje so samotným Marvelom dlhé roky, pomáhal aj na posledných dieloch s Avengermi, Infinity War a Endgame. S týmto vesmírom už má teda bohaté skúsenosti.

fantastická štvorka v mcu
Zdroj: movieweb.com

Vedecký poradca má jasnú víziu

Nedávno robil rozhovor o komédii Palm Springs od Hulu, ktorá sa pohráva s cestovaním v čase. Je logické, že na ňom tiež pracoval ako poradca. V danom rozhovore sa ale rozhovoril aj o svojej práci na komiksových dielach. Prišiel reč na Fantastickú štvorku, ktorú nevieme, ako dostanú do filmového sveta. Vyjadril sa ale, že nakoľko je v komikse Black Panther vedec ako on, tak by mohol poznať spôsob. Povedal:

„Wakanda a Fantastická štvorka by sa mohli spojiť, a ja viem ako na to. Myslím, že by to bol príjemný odkaz komiksu a ďalší spôsob, ako ukázať vedeckú rôznorodosť ako vstupný bod pre Fantastickú štvorku do filmového vesmíru Marvelu. Wakanďania by mohli nájsť štvorku v nejakej extra dimenzii a priviezť ich do ich vesmíru. Ak mi zavolajú, tak som ochotný to spraviť.“

Na prvý pohľad jednoduché spojenie, ale prečo nie, ak by fungovalo? Otváranie portálov a to, že existuje viacero dimenzii a vesmírov, sme sa už vo filmoch od Marvelu dozvedeli. V Spider-Manovi sme mali na to na prvý pohľad malý náhľad, zistilo sa však, že ide skôr o trik. A keďže Marvel teraz vlastní viaceré značky, zrejme je čas na to, aby ich postupne spájali.

finále Avengers: Endgame
Zdroj: knowyourmeme.com

Marvel postupne prinesie ostatné značky

Ako už väčšina zrejme vie, Disney kúpilo počas minulého roka štúdio Fox. Práve pod ne spadala spomínaná tímovka a okrem toho napríklad aj X-Meni. A keďže Marvel spadá tiež pod vlastníctvo Disney, je samozejmé, že tieto svety prejdu prepojením. Potvrdil to aj riaditeľ Marvelu, Kevin Feige, keď povedal, že dané značky prejdú akýmsi opätovným rebootom.

V rámci Fantastickej štvorky budú snáď postupovať veľmi opatrne. Tím, v ktorom sa nachádza Reed Richards (Mr. Fantastic), Sue Storm (Invisible Woman), Johnny Storm (Human Torch) a Ben Grimm (The Thing) už totiž jeden reštart dostal. Pôvodný film vyšiel ešte v roku 2005 a nedostal práve najteplejšie prijatie od divákov. Pokračovanie bolo ešte slabším.

fantastic-four-2015-trailer_0
Zdroj: syfy.com

To je však stále nič v porovnaní s pokusom z roku 2015, kedy išlo o najväčší komiksový prepadák za posledných 20 rokov. Preto je viac ako jasné, že sa musí objaviť Fantastická štvorka v MCU opatrne a s akousi noblesou. Ale osobne si myslím, že T’Challa by mohol priniesť tím Reeda Richardsa so všetkými poctami. Predsa len, aj jeho prvé objavenie v treťom Captainovi Americovi bola presná trefa.

Myslíte si, že by toto mohol byť správny spôsob ako by sa mohla predstaviť Fantastická štvorka v MCU? Svoj názor nám dajte vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -