Lupita Nyong’o bude hlavnou hviezdou filmu A Quiet Place: Day One

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Lupita Nyong’o vo filme A Quiet Place: Day One

Tiché miesto sa stalo sériou, ktorá si získala obľubu u fanúšikov. Začal ako nenápadný horor, ktorý viedol John Krasinski a už sa mu chystá tretia časť. Samotný režisér však povedal, že už od prvého filmu mal plány na spin-off. Ten teraz naberá reálnejšie kontúry, keď bola Lupita Nyong’o obsadená do filmu A Quiet Place: Day One.

V hlavných úlohách filmu z roku 2018 sa objavili Emily Blunt a aj Krasinski. Ide o manželský pár, ktorý sa snaží prežiť a vychovávať svoje deti vo svete, ktorý zasiahla katastrofa. Musia sa brániť nebezpečným mimozemšťanom, ktorí zaútočia na ľudí ak započujú akýkoľvek zvuk. Ich hlavným cieľom je preto zostať ticho.

horor tiché miesto
Zdroj: bloody-disgusting.com

Spin-off má na starosti vzkriesiteľ kariéry Nicolasa Cagea

Krasinski ponechal režisérsku štafetu pre tretí film aj spin-off inému režisérovi. Pôvodne sa jednalo s Jeffom Nicholsom, ktorého poznáme ako autora filmu Bahno z Mississippi. Ten dal prednosť inému projektu od štúdia Paramount Pictures, ktorý opisuje ako „vysokoprofilové sci-fi“.

Novým kandidátom sa stal Michael Sarnoski. Ten sa preslávil len minulý rok drámou Pig, v ktorej si zahral hlavnú rolu Nicolas Cage. Práve pôsobenie v tomto filme označuje za nový prelom v svojej kariére a režiséra označuje ako „archanjela Michaela“. Očakávaný je tak kvalitný počin aj v tomto filmovom vesmíre.

Lupita Nyong'o a quiet place: day one
Zdroj: deadline.com

Zavedie nás do prvého dňa invázie?

Dej ešte nie je známy, Day One nám však dokáže napovedať, že pôjde o prequel, ktorý sa pozrie na samotný začiatok mimozemskej invázie. Preto vôbec nie je vylúčené, že by sme mohli vidieť aj niektorých hercov z predošlých filmov. Nateraz však bola potvrdená Nyong’o, ktorú môžeme poznať z hororu My alebo marvelovského Black Panthera.

Za filmom stojí Krasinski stále ako producent. Zároveň tieto role s ním plnia aj Michael Bay, Andrew Form a Brad Fuller. Pôvodne bol ďalší film do série plánovaný na koniec marca budúceho roka, hľadanie režiséra a obmedzenia v nakrúcaní ho zdržali. Teraz má stanovený dátum na 8. marec 2024.

Páči sa vám, že bude Lupita Nyong’o hlavnou hviezdou filmu A Quiet Place: Day One? Čo hovoríte na to, že Tiché miesto dostane prequel? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geekryrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -