Režisér Bondoviek pripravuje 4 filmy o Beatles. Štúdio chystá nevídaný a riskantný krok

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Štyri filmy o Beatles

Paul McCartney, Ringo Starr, John Lennon a George Harrison je azda najznámejšia štvorica vo svete hudby. Ako známa kapela boli už predmetom aj niekoľkých filmových spracovaní, teraz však príde unikátny projekt. Ako informovalo Variety, známy režisér pripravuje hneď štyri filmy o Beatles, každý z členov teda dostane vlastný projekt.

Rocková a rock’n’rollová kapela síce bola na scéne len jedinú dekádu, navždy však zmenili svet hudby a pochádza od nich celý rad notoricky známych skladieb. Už po ich rozchode v roku 1970 začali pútať pozornosť filmárov a ešte v ten rok vznikol film Let It Be. Na motívy ich pesničiek vzniklo aj niekoľko muzikálov, naposledy zaujali aj filmára Petera Jacksona (Pán prsteňov), ktorý v roku 2021 natočil dokument Get Back.

Úplne nový pohľad na príbehy členov

Teraz sa na ich životy pozrie Sam Mendes. Tvorcu môžeme poznať vďaka na Oscary nominovaným filmom Americká krása alebo 1917. Je aj režisérom dvoch filmov s Jamesom BondomSkyfall a Spectre.

Filmár si zvolil úplne unikátny prístup. Prinesie hneď štyri samostatné filmy, každý z nich bude rozprávaný z pohľadu jedného z členov kapely. Opisuje ho ako „pútavý príbeh najväčšej kapely na svete“, pričom jednotlivé príbehy sa budú medzi sebou pretínať. Chce tak rozpovedať ich celý príbeh, od úplných začiatkov až po tlačovú konferenciu, na ktorej oznámili svoje rozdelenie.

Riskantný krok od štúdia

Paul McCartney a Ringo Starr sa vyjadrili, že na filme budú plne spolupracovať a poskytli svoje prerozprávanie životného príbehu. Tvorcovia dostali aj plné práva na použitie hudby, udelili ich aj rodiny zosnulých členov Johna Lennona a Georga Harrisona.

Všetky štyri filmy bude distribuovať Sony Pictures Entertaiment a chystajú sa na naozaj riskantný krok. V stratégii, ktorú nazvali „inovatívnou a prelomovou“ vydajú všetky filmy v kine v jeden rok. Bude to počas roka 2027. Produkciu podporuje aj spoločnosť Apple Corpse Limited, multimediálna organizácia, ktorú založili v roku 1968 práve Beatles.

Páči sa vám nápad, že vzniknú hneď štyri filmy o členoch Beatles? Ste zvedaví na príbehy každého z nich? Zájdete v roku 2027 do kina na celú štvoricu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -